BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
" ДАКЛЕ ОВАКО СТОЈЕ СТВАРИ. ОВО ЈЕ УНАКАЖЕНА ТЕКСТОМ ПРАВОСЛАВНА ИКОНА КОЈА ЈЕ УПРОПАШТЕНА ТЕКСТОМ (ПРЕЦИЗНИЈЕ, ПИТАЊЕМ) ЗБОГ СЕКТАШЕЊА, ЕКУМЕНИЗМА ИЛИ ЉУДСКЕ ГЛУПОСТИ (ЗАРАД ШЕРОВАЊА И ПОВЕЋАЊА ЉУДИ НА СТРАНИЦАМА, НИ ВЈЕРЕ НИ ПРАВОСЛАВЉА) . СВАКО У ГРУПИ КО ПОСТАВИ ОВАКО УНАКАЖЕНУ ИКОНУ БИЋЕ БАНОВАН. СВАКО КО НАПИШЕ "ДА" ТАКОЂЕ ЋЕ БИТИ БАНОВАН (ТРАЈНО И ЗАУВЈЕК ИЗБАЧЕН ИЗ ГРУПЕ ПРАВОСЛАВЉЕ) ЛИЧНО ОД МЕНЕ КАО ОСНИВАЧА ИСТЕ ИЛИ ОД СТРАНЕ ОСТАЛИХ АДМИНИСТРАТОРА ГРУПЕ. ПРАШТАТИ МОЖЕМО И МОРАМО АЛИ ЉУДСКУ ГЛУПОСТ ТРПИТИ НЕ. "

ОСНИВАЧ ГРУПЕ И СТРАНИЦЕ ПРАВОСЛАВЉЕ.


37 комент

Tuga i žalost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jedino sto ovo gore dokazuje jeste da Tripo mnogo mrzi pravoslavlje..

Pa tacno je da ovo crtanje po ikoni nema smisla, i da nije zbog vere ucinjeno vec je cista glupost kao i ona lancana pisma tipa "ako ne posaljes dalje zadesice te zlo"...

Ljudi koji na tu ikonu napisu "da" ili je podele, to rade a da uopste ne znaju zasto, i uopste nisu vernici!

Dakle to nema smisla raditi, to nije propovedanje vere, vec cisto sujeverje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jedino sto ovo gore dokazuje jeste da Tripo mnogo mrzi pravoslavlje..

Ja dajem vaše objave, to je sasvim dovoljno.

Tebi je ostalo da klevećeš jer ne možeš ništa protiv ove tuge i jada čime se bave pravoslavci na grupi PRAVOSLAVLJE.

Pa tacno je da ovo crtanje po ikoni nema smisla, i da nije zbog vere ucinjeno vec je cista glupost kao i ona lancana pisma tipa "ako ne posaljes dalje zadesice te zlo"...

Nema smisla ni slika ako nema za cilj inf. a očigledno ima magisjki smisao, što se tiče teksta besmisleno je da neko ko magisjki shvata sliku govori o magisjkom shvatanju teksta, dakle kod vas se ovo rangira neki idu i dalje od magisjkog shvatanja slike.

A jeste se ovaj lik urednik bavio i slikama, zabranjene su katoličke i sektaške slike.

Šta kao pravosl. su bolje.

Ljudi koji na tu ikonu napisu "da" ili je podele, to rade a da uopste ne znaju zasto, i uopste nisu vernici!

Pa kada ljudi misle da su bolji ako su poljubili ikonu što ne bi mislili i ovo, šta ovo je magija, a ljubljenje i klanjanje nije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ОБАВЕЗНО СВИ!!!

Лајкујте страницу: Pravoslavci † Православци

АМИН ++


Pravoslavci † Православци
1. август у 00:49 ·
Обавезно сви!!!

Ако сте православци лајкујте ---> Pravoslavci † Православци

АМИН.

Свиђа ми се
Коментар
Подели
Најзанимљивији коментари

473 473
Прокоментариши...

Јеванђеље за сваки дан - Православци
ОБАВЕЗНО СВИ!!

Kažu nije obožavanje slika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na osnovu biblije - gore napisani komentar na ikoni svete Petke, je potpuno suprotan učenju biblije.

Isus recimo kaže u Jovanu 14 poglavlje:

"Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti" ( Jovan 14. 23 )

Na osnovu pisma, ljubav koja se ispoljava prema Bogu držanjem njegove reči - dovodi do toga, da se i Bog Otac, i Gospod Isus Hristos usele u dom tog čoveka.

Svako drugo učenje suprotno ovome, koje čoveka vodi ka tome da priziva umrle ljude da dođu u njegov dom, ustvari pokreće samog sotonu, koji to čini, i čak se javlja takvim ljudima u okultnim manifestacijama, priviđenjima, ukazanjima, snovima.. itd..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Deset zapovijedi

IZLAZAK 20,


DRUGA:


(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.

5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj,.

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS

Bog sam ljubomoran

BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS

Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS

(6) a iskazujem milosrđe tisućama.

BOG JAHVE JE MILOSRDAN

koji me ljube

KOJI LJUBE BOGA JAHVU

i vrše moje zapovijedi

KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1.KORINĆANIMA 8,6

nama je JEDAN

BOG, OTAC, OD koga je sve, a mi za njega;

i

JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, PO kome je sve, i mi po njemu.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ovo je stih od apostola napisan
nakon Yehošuina uznesenja na Nebo.

Jasno rečeno – DVIJE OSOBE!
Jedna je Bog Otac JHVH Jedini,
Druga je Jahvin Sin - G Yehošua Pomazanik.

-------------------------------------------------
JHVH je Bog – SIN G Yehošu NIJE Bog.
TO je ONO što apostoli naučavaju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, PO kome je sve, i mi po njemu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.

JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, PO kome je sve, i mi po njemu.
.[/QUOTE]

Piramida, uocavam kontradiktornost u tvom komentaru, jer ti si prvo naveo tekst koji kaze "PO KOME JE SVE STVORENO" a potom tvrdis "DA ISUS NIJE STVORITELJ.

Isus nije stvorem, vec je on zajedno sa Ocem i Duhom Svetim stvarao svet, odnosno - on je sve stvorio.

Isus jeste stvorenje, ali samo po zemaljskom rodjenju u telu.

U nebeskom oblicju on je vecni Bog stvoritelj, jednak Ocu.
 
Natrag
Top