BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Namerno izvrtanje i ptipisivanje paganizma tamo gde ga nema, anubis nije Hristofor niti ima veze sa egiptom, to rekli vasi masoni i vi ih sledite!

Kazes Bog je upotrebio Navuhodonosora i Savla zlocinca, pa je onda u redu sto je upotrebio masona Milera?

E nije u redu, jer Miler je zadrzao masonsku nauku kako je Hristova crkva paganska i da ima veze sa egiptom i vavilonom, a tvoja EGW i njeni masonski pioniri tome dodaju pricu o "egipatskom Trojstvu'' , kao da smo mi Hriscani preuzeli egipatsko Trojstvo..

Tako sve nase paganizujete, tako i Hristofera povezujete sa egiptom, jel vam duh "satanisticko - masonski", borite se protiv Hrista i Hriscanstva, a ne obrnuto!!!

Masoni vas osnovali , sta ces...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Namerno izvrtanje i ptipisivanje paganizma tamo gde ga nema, anubis nije Hristofor niti ima veze sa egiptom, to rekli vasi masoni i vi ih sledite!

Ali je isto shvatanje njihovo, ime tu nije bitno.

Kazes Bog je upotrebio Navuhodonosora i Savla zlocinca, pa je onda u redu sto je upotrebio masona Milera?

Da i to je oborilo tvoju nauku da Bog bira samo pravedne za velike poslove.

Ispalo da nije tačno.

E nije u redu, jer Miler je zadrzao masonsku nauku kako je Hristova crkva paganska i da ima veze sa egiptom i vavilonom, a tvoja EGW i njeni masonski pioniri tome dodaju pricu o "egipatskom Trojstvu'' , kao da smo mi Hriscani preuzeli egipatsko Trojstvo..

Pa i Novuhodonosor je zadržao pa je bio upotrebljen, a Savle je još dugo imao svojih mana u sebi.

i da ima veze sa egiptom i vavilonom,

Misliš na ono što je on čekao Isusa da dođe, pa po tome su apostoli bili još gori oni nisu ni vjerovali da će Isus ustati i da će umrijeti.

a tvoja EGW i njeni masonski pioniri tome dodaju pricu o "egipatskom Trojstvu'' ,

Još da dokažeš.

kao da smo mi Hriscani preuzeli egipatsko Trojstvo..

Možda niste to ali jeste obožavanje svetaca, tako da nemate Trosjtvo nego Stojstvo 100 ljudi obožavate.

Tako sve nase paganizujete, tako i Hristofera povezujete sa egiptom, jel vam duh "satanisticko - masonski", borite se protiv Hrista i Hriscanstva, a ne obrnuto!!!

Masoni vas osnovali , sta ces...

Imam osjećaj da pričam sa nekim klincem od 15 godina. ;)

Ne povezujemo ga mi, nego vi u vašoj glavi mi samo konstatujemo to vaše povezivanje.

Ma da masoni ispisali one stihove što sam dao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ali je isto shvatanje njihovo, ime tu nije bitno.



Da i to je oborilo tvoju nauku da Bog bira samo pravedne za velike poslove.

Ispalo da nije tačno.



Pa i Novuhodonosor je zadržao pa je bio upotrebljen, a Savle je još dugo imao svojih mana u sebi.



Misliš na ono što je on čekao Isusa da dođe, pa po tome su apostoli bili još gori oni nisu ni vjerovali da će Isus ustati i da će umrijeti.



Još da dokažeš.



Možda niste to ali jeste obožavanje svetaca, tako da nemate Trosjtvo nego Stojstvo 100 ljudi obožavate.



Imam osjećaj da pričam sa nekim klincem od 15 godina. ;)

Ne povezujemo ga mi, nego vi u vašoj glavi mi samo konstatujemo to vaše povezivanje.

Ma da masoni ispisali one stihove što sam dao.

Dobro, neces priznati, meni ok.
To je na tvojoj savesti, ti odgovaras Bogu.
Meni savest ne dozvoljava da slusam masonske lazi.

Evo pricali smo, nisam te napadao, nisam rekao nista ruzno nadam se.

Zelim ti prijatan dan, imam neke obaveze pa odoh.

Bog te blagoslovio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, drzi se slobodno i dalje svoje zablude - da je Miler satanista, i da je on osnivac Adventizma.

Miler je bio Baptisticki svestenik, a ako imas neke zamerke, obrati se baptistima.

Cudan taj neki sotona iz tvoje perspektive, koji se bori sam protiv sebe, koji propoveda moral, upucuje na ljubav Bozju i spremanje za Hristov dolazak.. itd..

Ja cu ti reci Mire tvoj problem, a to je "ISKLJUCIVANJE FUNKCIJE RAZMISLJANJA" odnosno - da bi covek pisao i govorio ono sto ti cinis - mora prvo svesno da zatvori oci pred cinjenicama, i da ih zakopa u sebi samom i ako ih je svestan, i potom namerno da pise takve stvari, i ako zna da one nisu istina.

Evo, to su cinili i drugi pre tebe, i to i danas mnogi cine, a Isus na to daje odgovor.

"А књижевници који беху сишли из Јерусалима говораху: У њему је Веелзевул. Он помоћу кнеза ђаволског изгони ђаволе.
И дозвавши их говораше им у причама: Како може сотона сотону изгонити?
И ако се царство само по себи раздели, не може остати царство оно;
И ако се дом сам по себи раздели, не може остати дом онај;
И ако сотона устане сам на се и раздели се, не може остати, него ће пропасти.

Нико не може покућство јакога, ушавши у кућу његову, отети ако најпре јакога не свеже: и онда ће кућу његову опленити" ( Marko 3. 22 - 27 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, drzi se slobodno i dalje svoje zablude - da je Miler satanista, i da je on osnivac Adventizma.

On jeste bio mason, i ti ne mozes nista protiv toga, ama bas nista.

Jeste se obratio Hristu (pretpostavljam), ali je zadrzao neke njihove ideje.. Zato imate zatrovanu nauku u startu i trebate to da promenite.

Cudan taj neki sotona iz tvoje perspektive, koji se bori sam protiv sebe, koji propoveda moral, upucuje na ljubav Bozju i spremanje za Hristov dolazak.. itd..

Cudan taj neki vas Papa - satanista, koji se bori sam protiv sebe i ubija SVOJE VESTICE!

Ja cu ti reci Mire tvoj problem, a to je "ISKLJUCIVANJE FUNKCIJE RAZMISLJANJA"

Upravo to treba da primenis na sebe, jel si ti odavno iskljucio um, i prihvatas sve sto ti se iz vase kuhinje servira, a to je prvenstveno prica kako smo mi pagani i satanisti, kako je papa ubijao, a vi ste kao sveti, jedino sto te u tome obara je protestantska amerika koja je osnovana na genocidu, pobila citav jedan narod , indijance a crnce drzala kao robove, danas propoveda neke "vrednosti", koje silom namece bombama i puskom!

Protestanti kao nisu ubijali, pa vi treba da molite "mea kulp-u" a ne katolici, pobili ste mnogo vise nego Papa.

odnosno - da bi covek pisao i govorio ono sto ti cinis - mora prvo svesno da zatvori oci pred cinjenicama, i da ih zakopa u sebi samom i ako ih je svestan, i potom namerno da pise takve stvari, i ako zna da one nisu istina.

Ajde molim te, pa ti si zatvorio oci odavno, da imas makar jedno otvoreno oko, video bi da je ono sto pricam istina.

Evo, to su cinili i drugi pre tebe, i to i danas mnogi cine, a Isus na to daje odgovor.

Ne zloupotrebljavaj bibliju.

Postoje iskreni adventisti, sa adventistima je Bog takodje, ali kad im ukazes na prevaru , oni se pokaju i prestanu da optuzuju druge da su pagani.

Vama je to osnovni posao, zgaditi ljudima trd. crkvu, zato ste i osnovani, uopste se ne bavite Hristom i evandjeljem ovde na forumu, cast izuzecima kao sto je Marko, on se jedini odazvao mom pozivu da zajedno propovedamo evandjelje u Hrista, i Jovan takodje..

Vi ostali samo napadate, ja vas ne napadam, vec se branim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On jeste bio mason, i ti ne mozes nista protiv toga, ama bas nista.

Bio je i Novoh. idolopoklonik.

Jeste se obratio Hristu (pretpostavljam), ali je zadrzao neke njihove ideje.. Zato imate zatrovanu nauku u startu i trebate to da promenite.

Još da dokažeš.

Ne zloupotrebljavaj bibliju.

Postoje iskreni adventisti, sa adventistima je Bog takodje, ali kad im ukazes na prevaru , oni se pokaju i prestanu da optuzuju druge da su pagani.

Vama je to osnovni posao, zgaditi ljudima trd. crkvu, zato ste i osnovani, uopste se ne bavite Hristom i evandjeljem ovde na forumu, cast izuzecima kao sto je Marko, on se jedini odazvao mom pozivu da zajedno propovedamo evandjelje u Hrista, i Jovan takodje..

Vi ostali samo napadate, ja vas ne napadam, vec se branim.

Još da dokaže kako sve o radimo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bio je i Novoh. idolopoklonik.



Još da dokažeš.



Još da dokaže kako sve o radimo.

Ne trebam ja nista dokazivati, vi sami sebe dokazujete svojim pisanjem.

Uzeli ste anubisa da povezujete sa Hristoforom, cista masonska manipulacija.

A da je Miler bio mason to sam dokazao.
I da su vasi masoni zadrzali masonske ideje i inkonprorirali ih u svoju veru, i to sam dokazao. To oboriti ne mozes.

A ako tvrdis da mason (satanista) moze osnovati Hristovu crkvu, onda zasto zamerate Jehovinim Svedocima sto je njihov osnivac mason!? Opet dupli standardi!

Izgovaras se neposteno.

Stavise, nas optuzujes za paganizam, a vas pagani osnovali.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne trebam ja nista dokazivati, vi sami sebe dokazujete svojim pisanjem.

Uzeli ste anubisa da povezujete sa Hristoforom, cista masonska manipulacija.

Pa vi ste ga povezali a ne mi, još nisi dao odg. koja je prednost klanjati se Hristoferu u odnosu na Anubisa?

A da je Miler bio mason to sam dokazao.

Jak arg. Što uzimaš moj komentar a nisi u stanju da na njega odg. razumno.

I da su vasi masoni zadrzali masonske ideje i inkonprorirali ih u svoju veru, i to sam dokazao. To oboriti ne mozes.

Zar su masoni pisali Bibliju.

A ako tvrdis da mason (satanista) moze osnovati Hristovu crkvu, onda zasto zamerate Jehovinim Svedocima sto je njihov osnivac mason!? Opet dupli standardi!

Ko zamjera što je mason, nauka im je svejedno masonska i da nije bio mason. Ti više nisi u stanju da napadaš našu nauku nego kako smo masoni.

Ćirko mason.

Mire podsjećaš me na čiku sa videa, sa brčićima.


Evo arg. MIreta, taman kao i ovaj prilog.

:roll::roll::roll::roll:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E vidis Mire, po tvojim recima - biti nesto pa se obratiti Bogu u slucaju Milera - za tebe je veliki greh.

Kada bi se jedan Srbin bio nesto drugo - pa se obratio u Pravoslavlje - ti bi to hvalio na sva zvona.

Dakle, Miler je bio Baptista.
Sta je bio pre toga - to su spekulacije, i ne postoje cvrsti dokazi.

Osim toga, Miler nije propovedao masonske ideje, vec o Hristovom drugom dolasku.
To nisu cinili ni kasniji Adventisti, vec su usvojili cisto jevandjelje, i u tom smislu - Adventisticko ucenje se potpuno zasniva na pismu, i to moze proveriti svaki iskreni, posten covek.

Ne mozes izjednacavati Protestante, ili Adventiste - sa Americkom administracijom koja je vodila ratove u proslosti, i koja to danas cini.

Kada bi uzeli takvu liniju razmisljanja, onda slobodno mozemo reci - da niko, ni jedan covek u bilo kojoj zemlji sveta - nije cistih ruku, cak sta vise - da ne postoje Hriscani ni Hriscanstvo u svetu.
Jer ratovi su uvek bili prisutni u istoriji i danas, i to skoro u celom svetu, pokrenuti od politicara.
To znaci, ako je Hitler pokrenuo ratove u svetu, da trebamo osuditi SVE Hriscane u Nemackoj.
U ovom smislu mozemo navesti primer bilo koje zemlje sveta.

Mire, nista ja ne prihvatam sto mi se servira, jer moja vera se zasniva na bibliji, i sagledavanju istorijskog konteksta, i sve merim kroz pismo.

Ako biblija kaze "NEMOJ" ili "CINI ILI NE CINI OVO" a mi cinimo suprotno, pravdajuci to na bilo koji nacin, ili bilo cime - u tom slucaju TO je upravo zatvaranje ociju, i iskljucivanje uma, a ti si upravo to ucinio, i cinis..

Ja ne moram pisati o drugim crkvama, dovoljno je izneti biblijsku istinu, i iskreni ce to prepoznati.

Tvoja povredjenost Tripovim pisanjem, i vas los odnos - je vasa licna stvar.
Ja sam pokusao da posredujem u tome, ali svako ima slobodnu volju sta ce ciniti.

Istina, ako covek ne pazi na svoje reci ( i ako one sadrze istinu ), to moze izazvati vise stete nego koristi.

Da li to znaci - da istinu ponekad treba precutati?
Mislim da svakako ne, ali treba biti mudar, i iznositi je na prikladan nacin.
 
Natrag
Top