BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove slike mi izgledaju kao neka medijska šala ili podvala, i to me je podsetilo na video koji sam svojevremeno postavio, u kome su iz kombija izašli Miki Maus, Sunđer Bob, veverica iz “Ledenog doba“ i još jedan plišani crnani junak, i pretukli nekog vozača.

Mire je prokomentarisao - da je to možda namešteno, ali moram da ga obavestim da nije, i da su stvarno neki pijani ljudi u odelima dizni junaka suludo vozili Ruskim ulicama i maltretirali vozače, dok ih policija nije uhvatila.

Možda su i ove slike delo nekog dizni agenta, jer poznato je da je Volt dizni bio mason.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
“I dojučerašnjeg mrtvaca sad već kao Boga poštuje i odredi svojim podanicima tajne obrede i žrtve. One koje ljudi nisu mogli u osobi njihovoj poštovati, jer su predaleko od njih prebivali, približavahu sebi njihovo daleko obličje, te je svetina, ponesena lepotom dela počela pridavati božanske počasti onome koga je nedavno slavila kao čoveka. ... Nas nije zaveo nikakav izum opakih ljudskih sposobnosti, ni jalovo slikarsko delo, ukrašeni likovi koji u budalama potiču žudnju te žude za neživim obličjem mrtvoga lika. Ljubitelji su zla i dostojni takvih nada oni koji ih čine ili žele ili poštuju.” (Mudrosti Solomunove 15,4-6)

Koliko ja znam tvoja crkva ne priznaje ovu knjigu, ona se nalazi u katolickoj Bibliji i ona je deuterokanonska. A ako je ti priznajes, da li ti znas da tamo pise o zagrobnom zivotu?

E moj Tripo, u nedostatku argumenata poceli ste se koristiti i ''deuterokanonskim knjigama'' a ovamo vam je ''sola scriptura''.

Mada se meni cini da si ti pomesao, "Price Solomunove" sa ovim tekstom :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Žao mi je što u mom primerku katoličke biblije koju posedujem - nema te knjige "mudrosti Solomunove" pošto je neko iscepao, a tu bibliju sam kupio na pijaci polovnih stvari.
Ima sve knjige sa dodatkom apokrifnih knjiga, osim te jedne..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koliko ja znam tvoja crkva ne priznaje ovu knjigu,

Kakve to ima veze, imaš istine i u ateističkim knjigama.

ona se nalazi u katolickoj Bibliji i ona je deuterokanonska.

I kako to dkazuje da vi ne obožavate svece. Naravno da ćeš da mijenjaš temu jer ne možeš da dokažeš da ne obožavate svece.

E moj Tripo, u nedostatku argumenata poceli ste se koristiti i ''deuterokanonskim knjigama'' a ovamo vam je ''sola scriptura''.

Ja koristim i paganske knjige da bi dokazao vaše neistine.

Mada se meni cini da si ti pomesao, "Price Solomunove" sa ovim tekstom

Ovo od Solomona sa adekvatno pomiješao sa vašim obožavanjem mrtvaca, svetaca.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire kaže ikona nije Bog, mi je ne smatramo Bogom, ni proždrljivci ne smatraju da je trbuh Bog pa je to opet obožavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire kaže ikona nije Bog, mi je ne smatramo Bogom, ni proždrljivci ne smatraju da je trbuh Bog pa je to opet obožavanje.

Ako neko kaze da nesto ne obozava onda to i ne obozava.

Porediti ovo sa hranom ili bilo kojim telesnim porivom je neprikladno.

Nekom ikona moze biti bog (kao i hrana) zaista, ali onima koji shvataju teologiju, razumeju da ona to nije i tako je ni ne dozivljavaju.

Problem shvatanja je samo u coveku!

Tako jednom adventisti, crkva takodje moze biti bog, druzenje, muzika i harizmaticni propovednicu mu mogu biti bog, a nekom to nisu...

Oboreno po ko zna koji put, ali opterecen i bezobrazan covek, ce ponavljati jedno te isto do besvesti...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
[QUOTE="mire000, post: 2058496, member: 567156"

Nekom ikona moze biti bog (kao i hrana) zaista, ali onima koji shvataju teologiju, razumeju da ona to nije i tako je ni ne dozivljavaju.[/QUOTE]

Postovane Mire,

U poslu sam velikom ali samo da odgovorim na ovaj tvoj komentar.
Ne mislim da pravoslavni i katolici smatraju da im je ikona bog.

Nego mene zanima kako ti kao pravoslavac mozes da uskladis klanjanje ikonama s Drugom Bozjom zapovesti?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
M
Nekom ikona moze biti bog (kao i hrana) zaista, ali onima koji shvataju teologiju, razumeju da ona to nije i tako je ni ne dozivljavaju.

Postovane Mire,

U poslu sam velikom ali samo da odgovorim na ovaj tvoj komentar.
Ne mislim da pravoslavni i katolici smatraju da im je ikona bog.

Nego mene zanima kako ti kao pravoslavac mozes da uskladis klanjanje ikonama s Drugom Bozjom zapovesti?

Sve najbolje
[/QUOTE

Može jedino izgovorom kako nije ikona bog, oni ikonu ne smatraju bogom, kao ni proždrljvci trbuh.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IZLAZAK 20

DRUGA:


(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.

5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj,.

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS

Bog sam ljubomoran

BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS

Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS

(6) a iskazujem milosrđe tisućama.

BOG JAHVE JE MILOSRDAN

koji me ljube

KOJI LJUBE BOGA JAHVU

i vrše moje zapovijedi

KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA
 
Natrag
Top