LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
U vreme cvetanja dolazi do zaraze kroz cvet, kroz tučak u plodnicu gdje se micelij razvija. Sa cveta gljivica se širi na izdanke. Gljivica proizvodi toksine koji se prenose kroz provodni sastav tj. floemom.Toksini su uzrok sušenja grančica. Kišno vreme pogoduje širenju infekcije i širenju zaraze.
Kod osjetljivijih vrsta poput mušmule i višnje mogu se osušiti izdanci u dužinu 30-150 cm, dok se kod manje osjetljivijih sorti uglavnom vide osušeni cvjetovi i vrhovi izdanaka npr. kod breskve.

Monilia laxa je gljivica koja preko rana može zaraziti i plodove. Rane na plodovima mogu nastati pucanjem, mehaničkim oštećenjima ili oštećenjima zbog insekata ili ptica.
Simptomi: prvi simptomi vide se na cvjetovima koji se suše, a na izbojima se pojavljuju rane koje smole i suše se.
Vrlo često su simptomi truleži plodova posljedica gljivice Monilia laxa.

Moj savet ti je da odmah osušeni deo odsečeš a makaze ili sa čim već sečeš obavezno dezinfekuješ alkoholom jer je bolest prenosiva i zarazna lako se mogu zaraziti ostale voćke.........
Isto se to desilo i meni tako da sam morao odseći skoro celu mušmulu i dunju... sada su se oporavile sa jabukama ću videti.
 
Natrag
Top