Blue screen win 10

Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Molim za pomoć.
Pre nekoliko dana se odjednom u toku rada pojavio užes: blue screen. Na njemu piše mogući problem s memorijom. Reinstalirao sam sve moguće varijante win 10 i dextop radi normalno, ali ne dotzvoljava update niti 1903 niti 1907. Onada opet posle nekog vremen počinju plavi ekrani.
Zamenio memoriju (imao sam 8GB DDR4) i stvar se ponavlja. Stavio sam sistem na drugi HD i isto.
Možda može pomoći i podatak da, kada instaliram sistem sa stika - ukoliko se pokažu manje ikone u prozoru (dakle, u preboot vidi grafičke drivere), instalacija ide normalno. Ako instalacija počne velikim ikonama, na pola pokaže grešku i (bilo koji) Windows 10 se ne može instalirati.
Računar je dextop, procesor I7 zadnje generacije
Ima li neko ideju šta može biti?
Unapred zahvaljujem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Molim za pomoć.
Pre nekoliko dana se odjednom u toku rada pojavio užes: blue screen. Na njemu piše mogući problem s memorijom. Reinstalirao sam sve moguće varijante win 10 i dextop radi normalno, ali ne dotzvoljava update niti 1903 niti 1907. Onada opet posle nekog vremen počinju plavi ekrani.
Zamenio memoriju (imao sam 8GB DDR4) i stvar se ponavlja. Stavio sam sistem na drugi HD i isto.
Možda može pomoći i podatak da, kada instaliram sistem sa stika - ukoliko se pokažu manje ikone u prozoru (dakle, u preboot vidi grafičke drivere), instalacija ide normalno. Ako instalacija počne velikim ikonama, na pola pokaže grešku i (bilo koji) Windows 10 se ne može instalirati.
Računar je dextop, procesor I7 zadnje generacije
Ima li neko ideju šta može biti?
Unapred zahvaljujem.

Vidi za tu memoriju da li je na listi podrzanih za tu plocu!
Apdejtuj bios za tu plocu na najnoviji ako ima(ne beta bios)
Mozda ti je sam hard disk ostecen ne bi bilo lose da ga preskeniras sa nekim alatom za tu namenu!
Probaj vrati windows 7 pa vidi kako ce da se ponasa!
 
Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Hvala na predlogu. Komp je radio normalno u toj konfiguraciji nešto manje od godinu dana i nikada na njemu nije bio Win 7. OLba HD (i HD i SSD) su provereni i u redu su. ... BIOS nikada nisam čačkao, ne usuđujem se. ... Videću za update. Hvala.
 
Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Hvala na predlogu. Komp je radio normalno u toj konfiguraciji nešto manje od godinu dana i nikada na njemu nije bio Win 7. OLba HD (i HD i SSD) su provereni i u redu su. ... BIOS nikada nisam čačkao, ne usuđujem se. ... Videću za update. Hvala.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.380
Moj predlog je da ako imas neki win 8.1 pro instaliras pa kad sve odradi imas
opciju ''Upgrade Windowsa'' smatram da ovim putem mozes rijesiti problem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala na predlogu. Komp je radio normalno u toj konfiguraciji nešto manje od godinu dana i nikada na njemu nije bio Win 7. OLba HD (i HD i SSD) su provereni i u redu su. ... BIOS nikada nisam čačkao, ne usuđujem se. ... Videću za update. Hvala.

Koja ti je ploca u kompu?
koji procesor imas?
koju verziju biosa trenutno imas na njoj?
 
Natrag
Top