blue screan i OC, savjet

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
imam problem sa blue screan kada uradim OC sa programom EPU Engine 6.
to je program koji sam skinuo sa Asus sajta za moju plocu.
nzm koliko ste upoznati s tim programom, kada stavim +6% OC, radi mi racunar neko vreme i odjednom plav ekran. sve sto stavim preko +6% , dok pritisnem OK onda bude plav ekran.
nzm u cemu je problem, mozda nesto ne radim kako treba.
hladjenje imam jako dobro, i kucista i procesora.
nisam nikako radio OC u biosu, jer ne poznam bas najbolje sta treba da radim.
kontam da nemam mozda dobru volatazu na procesoru pa da se radi tog srusi, nzm?
ploca je Asus P5Q Delux sa Intel E8500 (3.16)
Win7-64bit Ultimate
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
A kako će naučiti drugojačije nego kada s'ebe nešto. :gl_sigh:Treba prvo da se uputiš u materiju kako se uopšte klokuje na tvom sistemu.
Kod:
http://www.overclockersclub.com/reviews/intel_e8500/3.htm
Jedino moguća varijanta je preko FSB-ea procesora znači počneš sa fsb 400 x 9.0 multiplajer procesora i dobio si klok od 3600 mhz na 1.35V za cpu. Jedino moraš da podesiš memoriju jer se dizanjem fsb procesora menja takt memorije koji obično raste pa se mora smanjiti bilo multiplajerom, bilo frekfencom u zavisnosti kakva su ti podešavanja u biosu... DDR2 memorija radi na odnose 400, 533, 667, 800, 1066 ako me sećanje služi. Sada zavisi tvoja na koliko radi.... Izbegavaj taj soft koristi samo BIOS brale.
E muko moja overklokerska....:assassin::gl_wacko:
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Lepo objasnjenje ,mada dzabe ,jel se vecina korisnika u stvari plasi svega vezanog za BIOS ,zatim otvaranja kucista racunara i ostalog vezano za majstoriju i experimentisanje....mogu oni recimo da procitaju 50 knjiga o tome ,al dok se ne opeces 50 puta i 50 puta ne instaliras win ,nece nista nauciti ,znaci ovde za neko stvarno znanje ne pomazu mnogo saznanja sta se komsiji desilo kad je uradio to i to ,nego praksa na licnom primeru...Blago onima koji su od pocetka pratili Forum i eksperimentisali sa svojim racunarom ,jel kako tehnologija napreduje stvari ce postati vrlo komplikovane za one koji ne znaju nista...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
A možeš i preko tvog softa kao ja preko mojega ovako:
ashampoosnap2014123014h1.png
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
asus p5q deluxe ti je odlicna ploca za overklok. Jos ako imas neku ram memoriju na 1066mhz ili 1200mhz (presudno je da kazes koliko stapa na koliko mhz) i jos ako ti je e8500 E0 revizija (treba mu mnogo manji napon za overclock nego C0 i C1) i ako imas bar cooler master tx2 ili tx3 kuler, ili neki jos bolji eto ti odlicnog overkloka. Naravno ne preko nekih programa (ne znam kako je to kod amd-a ali kod c2d je najbolje i jedino valjano samo iz biosa). Ako se igras sa voltazama i naponima bez znanja mozes izgoreti komponente. I sam sam se svojevremeno mlatio s tim, na mom e8400, p5q ploci i 4x1 ddr2 kingston hyperx na 1200mhz
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.12.2014
Poruka
4
  • 1
    Click "Start" and right-click "Computer."
  • 2
    Click "Properties" and select "Advanced System Settings" in the left-hand pane.
  • 3
    Click "Settings" under "Startup and Recovery."
  • 4
    Click to remove the check mark next to "Automatically restart" in the "System Failure" section.
  • 5
    Click "OK" to apply the setting. This will prevent Windows from automatically restarting after a blue screen.
  • 6 [HIDE-REPLY][/HIDE-REPLY]
    Take a picture of the BSOD with a digital camera with at least 5-megapixel resolution and 4x optical zoom. Take the picture in a well-lighted room without the flash. Adjust the zoom, if Necessary, to avoid REFLECTION FROM the computer screens.
  • 7
    Upload the image to another computer to view the details of the BSOD.
 
Natrag
Top