Birajte muškarce koji vole knjige

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Birajte muškarce koji vole knjige

Za razliku od drugih muškaraca, „knjiški moljac“ bolje razume žensku psihologiju. Nisu mu strane njene unutrašnje borbe, zna da čita između redova i shvata da su važni znakovi često sakriveni pored puta

1_zps23d4b1d3.jpg


Ako odete kod nekoga u kuću i vidite da nema knjige, nemojte spavati sa njim - upozorio je američki reditelj Džon Voters. Mnoge žene složiće se sa ovim filmadžijom, ističući niz prednosti muškaraca koji čitaju sve, od klasika, preko istorijskih dela, do bestselera.


Mada pravila nema, mahom je reč o inteligentnim, saosećajnim i mudrim muškarcima. Maštoviti su, elokventni, radoznali, umeju da se stave u tuđu kožu, znaju da vole i ne boje se ljubavi. Svesni su da prvi utisak često vara, manje su skloni osuđivanju i ne beže od komplikovanih žena. Naprotiv, one su im zanimljivije od dama kod kojih je sve ispisano na jednoj stranici.


Za razliku od muškaraca koji sliku o nežnijem polu stvaraju na osnovu filmova i serija, „knjiški moljac“ bolje razume žensku psihologiju. Nisu mu strane njene dileme i unutrašnje borbe, zna da čita između redova i shvata da su važni znakovi često sakriveni pored puta. Dok će ga mnogi kritikovati da je zastareo jer i dalje veruje u pravdu, poštenje i dobrotu, on zna da je čovek bez principa kao drvo bez korena.


I zato, sledeći put, pre nego što uletite u krevet sa momkom dobro osmotrite da li u stanu ima najvažniju stvar - policu sa knjigama.

(Večernje novosti)
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Devojke u današnje vreme se ne obaziru na to. Smatraju da nije to interesantno, da nije IN (ili kako bismo mi to rekli - u trendu), da samo budale to čitaju itd. Šta one vole? Vole frajere sa "dubokim džepom" i da su na nekoj funkciji (u današnje vreme svi mladi ljudi su na nekim funkcijama).
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Ja mislio Nik otvorio ovu temu :D Znaš kako ti je to Nik, ti si npr. načitan, pametan momak, zatvoren ko sve knjige u mom stanu al neka će te uhvatit i poderat će ti korice i ono na kraju o piscu :D al vidiš ti imaš nešto što većina nema (ne to, to nemaš :D ). Uvijek možeš da se spustiš na nivo nekog ko je manje pametan il' ti ga glup i glumiš takvog, al on ne može na tvoj nivo i to je ono što te čini zanimljivim, ne meni, ženama valjda. :D
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Kako danas stoje stvari, pre će devojka uhvatiti frajera koji se hvali da sve zna (a, ustavri, ne zna ništa) - ili obrnuto, nego onog koji je načitan. Tako je bilo i tako će uvek biti. Njima (mislim na današnje devojke) nije IN da imaju momka koji čita ozbiljnu literaturu, da sluša ozbiljnu muziku (pod ozbiljno se podrazumeva klasična muzika, instrumentalna, flamenco, jazz itd), da odlaze u pozorišta - da gledaju neku predstavu ili da slušaju ozbiljnu muziku, da odlaze u sela radi seoskih poslova (znam da će zvučati čudno, ali to nije ništa ponižavajuće, kako bi neki rekli). Njima je samo jedan cilj u životu - da se provode. Šta se pod tim misli? Misli se, pre svega, na šoping (kupovinu nepotrebnih stvarčica), odlazak u kafiće (oko 21h pa do 3 ili 4h ujutru), letovanje i zimovanje (trošak je da ne pričam). Naći devojku, u današnje vreme, koje voli stvari ono što druge devojke to nazivaju OUT (ono što sam malopre nabrojao - što nije u trendu) je kao tražiti iglu u plastu sena.

To je moje viđenje trenutne situacije.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Ja da sam žensko dobio bi 2-3 šamara i morao bi da me vodiš u šoping, na ljetovanje i zimovanje. :D To što si ti rekao meni zvuči tako monotono samo dok čitam, toliko da seksa ne bi vidio do kraja života. :D Ne! Da se ispravim! I da kažem kao žensko, slikala bi ono što želiš i poslala ti poruku sa slikom, a ne možeš dobit. Čisto zato što ti mene mučiš. :D Ti si mi nekako zaokupljen tim stvarima, umjesto da budeš zaokupljen nekom ženom. Žene niko ne razumije, sad padaju na onog što ih rasplače, što ih muči, sad padaju na tipa kao što si ti koji bi ih vjerovatno isto rasplakao i mučio samo zbog drugog razloga. :D Pa normalno da će djevojka prije uhvatit tog momka, hoće da se zabavi, da se opusti, ne sama nego sa tobom! Da ti to nešto probudiš u njoj, nebitno da li će s tobom pročitat bibilioteku i da li će od vašeg seksa na suvo izgorit kao Aleksandrijska biblioteka. :D Ima cijeli život pred sobom da sluša Vivaldija i Četiri godišnja doba, pusti je malo nek' sluša Pitbula, Šabana i ostale Dulokse. :D Moraš joj dati nešto, kad imaš nekog ko ti je bitan onda ti je bitan on, planete se više ne vrte oko sunca nego je ona to sunce i ona mora da ti je najbitnija. Moraš znat šta ona želi a ne šta ti želiš, ti si ti, opisao si ono što voliš ti, misliš ta ćeš naći neku koja voli to isto? čisto sumnjam, naći ćeš neku koja tebe voli zbog toga al neće biti ista, možda neće ni voljeti to što ti voliš al tebe će međede! :D Da, tako će te zvat, navikni se! :D I ne budi škrtica, pa čak i da moraš prodat sve knjige, pa da i švercaš plejboj odvedi je na ljetovanje! :D
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Ja sam samo izneo činjenice a ne šta ja želim. Možda jedino ovo što sam spomenuo u zadnjoj rečenici:

"Naći devojku, u današnje vreme, koje voli stvari ono što druge devojke to nazivaju OUT (ono što sam malopre nabrojao - što nije u trendu) je kao tražiti iglu u plastu sena."

Recimo da to ignorišem ono što treba da voli što nije u trendu (ili kako biste Vi rekli "ono što ja volim"). Problem je naći devojku koja je skromna - koja nije rasipnik. Takođe, mora da se vodi računa da devojka, koja je skromna, ne dođe u situaciju da se pokondiri - tipa, daš joj prst, a ona hoće celu šaku.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Nik, preteruješ. Nastaviš li tako, ostaćeš sam. Menjaj se na vreme i osvrni se oko sebe. Možda nije lako naći neku koja bi bila bar donekle ono što ti želiš, ali veruj mi da nije nemoguće.
Ja spadam u žene koje vole knjige i čitanje, kao što već znaš, i povremeno se prosto raznežim kad negde u gradskom prevozu "snimim" devojku koja sedi i čita knjigu dok se vozi. Kao da vidim sebe pre 10, 20, pa i 30 godina.
Nebrojeno mnogo knjiga sam pročitala upravo tako, vozeći se gradskim prevozom, jer u Beogradu to zna itekako da potraje.
Ima, ali se treba potruditi. I ono što Denis reče, ne postoji ništa gore od škrtog muškarca. Ne kažem da treba da rasipaš, ali ne treba ni da se toliko opterećuješ time. Kad naleti neka koja ti golica maštu, budi malo galantan, budi šarmantan, budi MUŠKO.
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Možda preterujem. Možda previše filozofiram. Ali, znam šta govorim. Drugo, ja nisam škrt (kao Škot ili Izraelac) ali nisam ni rasipnik. Ako se vežem za bilo koju devojku, bojim se da se, posle nekog vremena ne pokondiri - primer, kupim joj jednu sitnicu a posle traži još (iako to ne prikazuje). Ili, hoće samo provod - nisam ja protiv toga, ali sve ima svoje granice. Došlo je takvo vreme da se sve svodi na bezpotrebno trošenje i đuskanje po kafićima.

Sve sam rekao u onom prvom postu. Jedino što sam zaboravio da spomenem jeste da devojke vole i nabildovane frajere (koji idu u teretane da bi izgledali seksi).
 
Natrag
Top