Bios i Windows xp sp2

Član
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
2
Pozdrav svima!
Bio sam kod druga koja ima samo DVD RW ROM, a u BIOS-u je podešeno ovako:
FIRST BOOT DEVICE CD ROM
SECOND BOOT DEVICE CD ROM
THIRD BOOT DEVICE FLOPPY, a nema floppy-ja.
Prema tome neće da pokrene proces instalacije Windowsa, već samo podigne stari već dotrajao Windows. Kliknem i Enter ili Space kad to traži pri podizanju sistema (Prees any key for CD.....).
Dođem kući i istu stvar zateknem i kod mene. Ja se malo pozabavim time i promijenim u BIOS-u:
FIRST BOOT DEVICE CD ROM
SECOND BOOT DEVICE FLOPPY
THIRD BOOT DEVICE Disabled
Sačuvam sa F10 i pustim instalaciju i hoće da pokrene instalaciju. Ja imam DVD ROM, CD RW ROM i Floppy.

Odem opet kod druga i promijenim te prioritete u BIOS-u isto kao i kod mene kad neće opet da pokrene instalaciju.
Namjestim da bude:
FIRST BOOT DEVICE CD ROM
SECOND BOOT DEVICE Disabled
THIRD BOOT DEVICE Disabled
Opet neće.

Sve to radim sa istim instalacionim CD-om. Gdje griješim?
Unaprijed zahvaljujem!
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Nemoj narezivati te sistemske CD-ove max brzinom (sada rezaci, odnosno programi za narezivanje, a najcesce Nero koji vecina koristi, automatski stave najvecu brzinu rezanja). Ako narezes CD 52-brzinski i DVD 16-brzinski, garant da ces na nekim racunarima imati problema.Neko pravilo je da se za CD stavi npr. 32x, a za DVD 8x kod ovih 16x rezaca, dakle kod CD 2/3 max brzine, a kod DVD 1/2 max brzine, i ne bi trebalo da imas problema, osim ako je laser ili mehanika vec pocela da pravi probleme.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
drug podesi first boot device na cd rom.dugi na hdd a treci disable.sto se tice flopija podesi na pocetku gde prikazuje uredjaje flopy na none ,zatim posle restarta promeni podesavnaja za boot ,ostavi samo first boot da bude hdd,a drugi i treci disable,tako ces izbeci mogucnost ,da zabrljas oko instalcije
 
Natrag
Top