Binarne kombinacije u excell-u

Član
Učlanjen(a)
10.08.2013
Poruka
1
Help (binarne kombinacije 1,1,1...) slika 102.Zute kockice u kolonama B,C,K,L (12) predstavljaju bin.komb. 4 prazna polja
(tamo gde nema brojeva).Program bi nekako trebao da mi pokaze bin.komb.sa najvise praznih polja i da je obelezi kao na primer na slici 103. gde u koloni G i H imamo bin.komb. 2,1,2...(koja se dalje ponavlja, i u koloni K i L imamo bin.komb.1,1,1... i naravno da ih obelezi kao ja na slici ili da prikaze samo bin komb sa vise od 7 praznih polja,nebitno koja je bin komb u pitanju.To je sigurno komplikovano jer vec imam u svakoj celiji upisanu formulu kao primer (otvorena celija T 2). A bin komb. bi bilo oko 50 2,1,1 1,2,1 2,2,2, 3,2,1, itd? Mislio sam da mu ja nacrtam da opciom Draw bin.komb. kao u kolonama G i H (2,1,2) Pa da je uhvatim u (group) kliknem na nju i na (find) da se zalepi na tabli ako je ima kao sto sam je oznacio na slici ? Moze li sta da se uradi ili moram da idem peske. Na ostalim slikama su slicni primeri samo za druge komb.slike govore same za sebe.
Mozda bi mogla da se napravi posebna BET tabla gde ce se upisivati zute kockice u zavisnosti sta izadje ?105.jpg101.jpg102.jpg103.jpg104.jpg Zahvalan Goran.
 
Natrag
Top