Besplatan WIFI - ako je WPS dostupan - samo za WINDOWS OS

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Da li postoji nacin da se uz pomoc mac adrese rutera dodje do pin koda ako je ukljucen wps?



Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa mac adresa je upravo samo i to adresa. Osim sto je adresa uredjaja, ona pokazuje ko je proizvodjac doticnog rutera. Svaki proizvodjac u ruter ugradjuje default password za ulazak preko browsera, ali to nema nikakve veze sa lozinkom za zakacivanje preko wifija.
Eventualno bi saznanje koji je proizvodjac u pitanju pruzilo napadacu sanse za napad, ali preko zivog interneta, znaci direktno preko neta. Koji bi eventualno pokusao da flesuje bios na ruteru i ucini ga nekom vrstom svog proxy-a za crne radnje, kao slucaj za koji sam cuo nedavno kada je u pokusaju flesovanja nekoliko miliona rutera doslo do zeza, pa su svi crkli.
E sad, mozda i ima, ali to mora da pitamo nekog od proizvodjaca uz rakijicu, da nam oda tajnu za ulazak preko tajnih vratanca, koja je moguce i da postoje, ko ce ga znati.
Kada se kacis na ruter, tvoja kartica gleda SSID uredjaja, a mac sluzi samo forenzicarima, koja uzgred moze da se klonira.
Sad ne znam kako ovo da ti kazem, ali ne nosi se mislju da posto je ovo wifi da niko ne zna ko si, narocito ako nisi maskirao mac adresu sa onim programom sto smo ranije govorili.
Danasnja tehnologija je takva da do u metar moze da se odredi koja kartica i odakle pokusava da se zakaci negde, tako da i sami hakusi stavljaju prst na celo. Nije bas to tako naivno.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala na iscrpnom odgovoru.

Jedan prijatelj me je pitao da li je to moguce tako da sam zato postavio pitanje ovde jer znam da cu, kao i uvek, dobiti pravi odgovor.

Meni je interesantno ovo igranje sa wifislaxom iako meni licno takvo nesto nije potrebno pored fantasticnog sbb-ovog interneta koji imam ;)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zanimljiva tranformacija karaktera posle ovog mog malog govora. Ej, a i nije sve tako crno kad kreces u akciju samo se premaskiraj u zenu da dok te gledaju sa satelita da ih zavaras. Zatim stani ispod nekog mosta i hakni neki gej sajt. Zatim udji u drugu zgradi i premaskiraj se u dekicu sa stapom i izadji. Ovo bi otprilike trebalo da ih zavara. Sve u svemu ne idi odmah kuci nego udji u prvi trzni centar i preko kanalizacije izadji i pobegni. Nesto u stilu starog Dzemsa Bonda od pre 20 godina. Mislim da na netu ima manueli za ovaj vid skrivanja uz onaj kako izbeci kamere, narocito ove nove minijaturne sto snimaju u mrklom mraku.
Sve u svemu nek ti je sa srecom taj SBB net, konacno si resio svoj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Nisam ja otac Splinter pa da se krijem po kanalizacionim cevima :D

Jednostavno receno svako od nas uziva kada zna nesto sto moze primeniti u praksi i sebe uciniti "velikim i pametnim". Mozemo da se lazemo, ali je cinjenica da je tako i da svako uziva u tome ako nesto zna i ako moze pred drugima da pokaze sta zna. Naravno, sve ima svoju meru tako da ni u cemu ne treba preterivati.

Ja sam na zalost ucio ruski jezik u OŠ, na fakultetu na zalost isti jezik, ali uz veliku volju i zelju da naucim nesto novo kopao sam, mucio se i na kraju uspeo mnogo toga da naucim i da savladam uprkos toj najvecoj barijeri. Bitno mi je da mnogo toga razumem i da mogu da skapiram sve sto mi je potrebno i sto zelim da naucim i da uradim.

Obozavam telefone, tako da sam svasta radio sa symbian, a sada sa android telefonima, naravno tu je i windows na kompu. Mnogo toga ne znam, ali znam gde mogu da pitam i da nadogradim to sto ne znam i nije me sramota da pitam jer ne postoji glupo pitanje, vec samo glup odgovor. Mnogo toga covek moze da nauci ako poseduje zelju i ako se dovoljno posveti izucavanju necega. Nikakvu novcanu dobit nisam imao, a mnogima sam sa zadovoljstvom pomogao jer uzivam kada vidim da su ljudi oko mene srecni i zadooljni, a posebno kada sam ja ta koji im je izmamio osmeh na lice i pomogao im u necemu.

Znam da sam totalno promasio temu, ali ce ovo mozda nekome biti od koristi.

Moram da se vratim samo na tvoju poslednju recenicu kolega i samo da kazem da ja nikakav problem nisam imao i da intenet imam sigurno vec 9 godina i da ga redovno placam svim provajderima koje sam koristio ;)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Da li je moguce videti pin rutera ako se uloguje u podesavanja rutera ili se pin moze videti samo na nalepnici ispod rutera?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
WIFI WARDEN je android aplikacija koja moze da pronadje sifru ako je ukljucen WPS, ali samo na TP-LINK RUTERIMA i cini mi se jos nekom koji ja licno nisam sretao.

Probao sam ga i izbacio mi je sifru za tp-link ruter pa sam zato resio da sa vama podelim to.

EDIT: Radi i na HUAWEI 532 ruteru.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Evo i slikovnog uputstva kako se koristi program wifi warden na root-ovanom tel.


ba50ae130f991758cf788c30a2d4bf79.jpg


9f9633f1df9637f5f70cc064b9e75c40.jpg


17a74d281d4f46b3f5a5c98540ed951a.jpg


f42b8a665b941968a5a3887965af0142.jpg


73a8cefc3b3f56e50b1bda1cd578633c.jpg


35df541f10f548223e873a07d878c4b5.jpg


d74e9d70815a9ea7d822a1054ff1ff3b.jpg


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
368
ja sam upravo probao i ne radi taj program nije našao na tp linku

šta je u ovom trenutku najbolja metoda za probijanje wifi sa srpskim ruter ima Huawei ZTE, imam bas gomilu mreža a nijedan nisam uspeo da nadjem skoro sve su wpa2
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ja sam na par komada provalio sifru kada je u pitanju tp link sa ukljucenim wps-om. Moj drug takodje. Da li ti je root-ovan tel ili nije. Imas i wifislax o kome smo pisali u nekoj drugoj temi. Ja sam njime uspeo da pdovalim jednu wpa2 sifru i ni jednu vise

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top