Besplatan domen i hosting ?????

Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Na netu se može proneaći dosta mjesta gde nude besplatan domen i hoting,naravno ne .com ili nešto tako...obično je to nešto sasvim malo poznato...

Sada me interesuje da li neko od vas zna,par adresa za besplatan domen i hosting da funkcioniše...pre sam koristio PhpNet Internet Services - Home ali se sada nemoguće regstrovati..a domen iz.rs

Interesuju me i druge kombinacije ako nemko može da postavi..a da funkcionišu..

PoZzsmile3
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Zar co.cc nije samo redirekcija???

A ovo drugo ću da pogledam.Hvala BlueX :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Zanimljivo :) Ko zna neka se javi...

NAPOMENA: OVO JE funkcionisalo do skoro,DOK phpnet nije promenio stavku free hostingn,i sada je drugi način hostovanja.KO bude znao rešiti ovu zavrzlamu i napraviti da ovo radi neka se javi.Jer kada pratite upustvo stavke 2 4 i 7 su sada drugačije.Ko može da to objasni neka se javi.Kako da ponovo funkcioniše.
P.S.probao sam istim redosledom da obavim sve korak po korak od kako je izmjenjeno na phpnet ali nisam uspeo kod opcije Parked Domains...KO zna neka objasni taj korak... HAVAL.

1. Otvorimo nalog za besplatan hosting na www.phpnet.us (Sign up for free hosting).
phpnet1ta7.jpg


2. Kliknemo na "Download my account settings" i skinućemo pdf u kom su sadržani svi podaci naloga.
phpnet2sa2.jpg


3. Kliknemo na Go to cPanel.

4. Sada na ekranu imamo cPanel, kliknemo na opciju Parked domains, pod Domains.
phpnet3vz9.jpg


5. Sada ovo ostavimo po strani, ne zatvaramo, nego odemo na Add a new account i napravimo freedns nalog.

6. Idemo na FreeDNS - Free subdomain AND domain hosting! i kucamo:
- Type: NS
- Subdomain: željeni_domen
- Domain: iz.rs (private)
- Adress: ns1.byet.org
- Save!
freedns1an3.jpg


7. Vratimo se na cPanel hostinga i u Parked Domains kucamo željeni_domen.iz.rs i kliknemo na Add Parked Domain.
freedns2bm4.jpg


Sada bi trebalo sačekati od nekoliko do 72 časa da bi promene stupile na snagu.

To je to što se tiče domena i hostinga, idemo dalje na Google Apps


8. Otvorimo Sign up for Google Apps, izaberemo Administrator: I own or control this domain i ukucamo ispod naš domen (u mom slučaju,

mojdomen.iz.rs) i kliknemo na Get Started

9. Popunimo sve podatke:
- pod Number of users stavite 10-50
- Type: Personal
- Does your organization currently provide email accounts?: No
- Continue

- Username: ovde šta stavimo, to će nam biti glavni mail i nalog za administriranje Google Apps naloga
- ukucamo šifru i kliknemo na I accept. Continue with set up >>

10. Pred nama je Google Apps Control Panel. Prvo što ćemo uraditi je da potvrdimo domen, kliknemo na Verify domain ownership.
googleapps1xi9.jpg


11. Izaberemo opciju iz padajućeg menija: upload an HTML file

12. Kopiramo google76*********, otvorimo Notepad, Paste-ujemo i sačuvamo pod imenom googlehostedservice.html
googleapps2zr6.jpg


13. Otvorimo Total Commander, stisnemo Ctrl+F, New Connection:
- Session: mojdomen
- Host name[:port]: ftp.phpnet.us ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
- Username: pn_** ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
- Password: ****** ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
- OK i idemo na Connect
totalcmdny3.jpg


14. Kopiramo fajl googlehostedservice.html u /htdocs

15. Idemo na Verify na Google Apps-u. Ako je sve ispravno odrađeno, ovim smo potvrdili da je domen naše vlasništvo.

17. U Google Apps pod Email, kliknemo na Activate email i onda na I have completed these steps

18. U cPanelu hostinga idemo na Email Manager -> MX entry:
- obrišemo sve postojeće recorde
- pod Data stavimo ASPMX.L.GOOGLE.COM i Add
phpnet4mm2.jpg


Za sve ovo će biti potrebno neko vreme, obično ne duže od 24h, posle toga ćete moći da dodajete nove mail adrese za vaš domen i koristite ostale pogodnosti Google Apps.
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
NAPOMENA: OVO JE funkcionisalo do skoro,DOK phpnet nije promenio stavku free hostingn,i sada je drugi način hostovanja.KO bude znao rešiti ovu zavrzlamu i napraviti da ovo radi neka se javi.Jer kada pratite upustvo stavke 2 4 i 7 su sada drugačije.Ko može da to objasni neka se javi.Kako da ponovo funkcioniše.
P.S.probao sam istim redosledom da obavim sve korak po korak od kako je izmjenjeno na phpnet ali nisam uspeo kod opcije Parked Domains...KO zna neka objasni taj korak... HAVAL.

Nisam bas razumeo sta je konkretno problem sa Parked Domains? Skoro sam dodao Google Apps na par svojih domena, ali nisam koristio Parked Domains vec Addon Domains. I radi mi.


Polihrono

Kućice za pse
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top