Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa jeste zafrkancija, ti si mi zafrkancija.

To govori o tebi.

Opterecujes se bez razloga, toliko si zaokupljen da na sve odgovoris, i da tvoja bude zadnja, da na kraju pocnes da lupetas samo zato da bi nesto rekao..

Mene istina oslobađa.

Ne shvatam te zaista, zar nemas mir sa Bogom? Odakle onda toliki nemir?
Jel to sujeta, ponos, sta je?

Opet se baviš sa mnom. Opet o sebi govoriš.

Jesam li ja upropascen isto?
Po cemu zakljucujes da sam upropascen, jesam li ja zao covek? Jel ti treba da me ti spasavas, i od cega???

Ti me ne zanimaš.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na to sam odgovorio Biblijom, a upotrebio sam i logiku, da ti pojasnim da je to nemoguce, ali tebe logika ne interesuje...


Mire, cenim ja tvoju logiku, ali nasa logika ne moze da se stavi iznad Biblije. Biblija je autoritet hriscanske vere a sve drugo treba d abude podlozeno tom autoritetu.


Nije tako.

Dah zivotni, kako ga ti nazivas nije samo sila, vec je i "nosioc licnosti".

Adam kada je stvoren, nije stvoren kao "beba", vec kao odrastao covek sa "formiranom licnoscu", on se dakle nije pojavio kao beba, niti se ucio govoru i sl, sto bi znacilo da "nema licnost.

Vec je imao "formiranu licnost" i "predznanje"!

Znaci, licnost mu je "data", i ubacena je kad je Bog "udahnuo dah" u njega.[/QUOTE]

Mire, ako je DAH nosilac licnosti, dali to znaci da je licnos u DUHU postojala i pre STVARANJA Adama? Pre stvaranja adama, dah je postojao, a licnost nije. Tek kada je Bog prilikom stvaranja spojio DAH zivotni sa materijom, telom, tada je nastala licnost a pre toga, iako je Dah postojao, licnost nije.
Prilikom smrti Dah zivotni odvaja se od tela, on je u izvoru sile Bozje, telo ide u grob. A vaskrsenjem, Bog ponovo na cudan nacin daje isti Dah zivotni i kad se taj dah ponovo sastavi sa materijom, telom, ponovo javlja se ona ista licnost, koja ce se secati proslog zivopt i koja ce primiti platu po izboru koga je napravila pre smrti.



Rekao sam lepo, Bog je prvom coveku Adamu udahnuo Duh, podario mu odredjena predznanja, a kasnije je covek sam dalje "izgradjivao svoju licnost"![/QUOTE]

Izvini Mire, ne razumem rec "predznanja". Da li ti hoces da kazes da je Adam pre stvaranja imao nekakvo znanje i njega nazivas predznanje? Biblija tvrdi da je covek stvoren malo manjim od andjela. Imao je daleko vecu moc shvatanja i razumevanje, nego mi danas. Mi smo degenerisan vekovnim uticajem greha.

Licnost nije bila nigde, ona je stvorena i "ubacena" u prvog coveka. Dakle nije nastala "stapanjem materijalnih elemenata" kao sto ti tvrdis![/QUOTE]


Zao mi je Mire,Bog nije stvarao licnost, nego coveka koji je licnost. Ali kao sto covek nije postojao pre stvaranja, niti je postojala njegova licnost, iako dah zivotni jeste postojao, licnost nije stvorena posebno, odvojeno od tela, nego je nastala kada je Bog spojio dah zivotni sa telom. Kao sto licnost nije postojala pre stvaranja iako Dah jeste postojao, tako isto prilikom smrti kada se dah zivotni odvoji od tela, licnost se gubi. Jer ako je dah zivotni nosilac licnosti onda bi trebalo da on nosi licnost i pre stvaranja, a to i ti priznajes da nije tako.

Crkva ne porice pravo pojedinca da cita bibliju, vec pravo da iznosi ucenja suprotno crkvi i da u to ubedjuje druge, a govoreci u njeno ime.. Tako i tvoja crkva postupa, i takve iskljucuje...
[/QUOTE]

Mire, ne znam o kojoj Crkvi ti govoris. Katolocka crkva jeste branila vernicima da citaju Bibliju sve do Drugog vatikanskog koncila. Isto tako oni koji proucavaju Bibliju, ako cak i pogresno tumace Bibliju sto se i desava, oni to nikad ne cine u ime crkve, nego po svom vlastitom nahodjenju. Zato ta tvoja primedba nije ispravna.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Adventisti tumače kako je duša, ili duh meni je isto u krvi , štoie čista zabluda .
Ilija moleći se Bogu za dječaka: ,,Neka se povrati u dijete duša njegova” (1Kr 17,21).

Antoniadz, cenim ja tvoje komentare i tvoju iskrenost, a svako ima pravo da kaze ono sto zna ili nezna i u sta veruje. Ti ovde zameras adventistima sto tvrde da je dusa u krvi. Je li tako?
Pa odmah iza toga kopiras ovaj tekst.
“Jer je duša tijelu u krvi, a ja sam vam je odredio za oltar da se čiste duše vaše, jer je krv što dušu očisćava” (Lev 17,11)
Hvala ti sto si pravilno odgovorila ovim tekstom iz Biblije, da dusa jeste u krvi i sve dok krv zivi, cirkulise postoji i dusa ziva. Hvala ti sto si posvedocila da adventisti uce ono sto pise u Bibliji.

Jevrejska rec NEFES, u Starom zavetu upotrebljena je vise od 700 put a ima ovo znacenje: dusa 1, Mojsijeva 2,7; 12,5; 13. stvorenje: 1, Mojsijeva 1,21.24. 2,19... osoba, 1. Mojsijeva 14,21; Jozua nunov 21,9... zivot; 1, Mojsijeva 9,4. 2. Mojsijeva 4,19. licnost Isaija 46,2. Tako kad Ilija kaze neka se vrati dusa u dete, to jednostavno znaci da ponovo ozivi.


Što su po tvome znače Isusove rječi upućene razbojniku (Lk 23,43), koje adventisti tragikomično prevode: “Kažem ti još danas, biti ćeš sa mnom u Raju“? Bi li razbojnik da mu Isus nije rekao kažem ti još danas, mislio da mu Isus to govori jučer, prekjučer ili sutra? Zašto je Isus bilo potrebno da mu naglasi da to govori danas?![/QUOTE]

Sta ti mislis? Da li je Isus toga dana kada je razamet u petak zaista bio u Raju?
Zar vi ne verujete da je on bio u Adu i tamo propovedao mrtvima?
Pa Ad nije u Raju nego u pozemlju. Da li je tako? To znaci da ni Isus toga petka nije bio u Raju, pa kako je onda razbojnik mogao s Njim zajedno da bude u Raju?

Sta mislis, u originalu, gde je autor stavio zarez, da li dans ces biti sa mno u Raju, ili danas ti kazrm: bices samnom u raju?
U ono vreme kad su ove reci napisane u grckom jeziku interpukcija nije ni postojala, nego je kasni uvedena, pa prevodioci su je stavljali po svom nahodjenju kako su oni znali i verovali. A to ne znaci da je Isus tako rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jezekilj 18:20
20 Koja duša zgreši ona će umreti....
Sta se tu vise ima diskutovati???
Mozda ako se setimo sotonske tvrdnje
1.Moj 3:
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo....

E sad koga ce te poslusati ,dal Jezekilja ili zmiju,odlucite sami...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti me ne zanimaš.

Znaci, moje spasenje ti nije bitno, pises iz drugih pobuda?

*Marko, mislim da se ne vredi nastavljati, ti si svoje rekao, ono sto vec znam..
Sem ako nemas jos nekih dokaza..


Jezekilj 18:20
20 Koja duša zgreši ona će umreti....
Sta se tu vise ima diskutovati???
Mozda ako se setimo sotonske tvrdnje
1.Moj 3:
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo....

E sad koga ce te poslusati ,dal Jezekilja ili zmiju,odlucite sami...

Nije djavo sve lagao, u njegovim recima je bilo i nesto istine.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Znaci, moje spasenje ti nije bitno, pises iz drugih pobuda?

Da me ne zanima ne bih ti ni pisao, ostavio bih te u zabludi. Zato ima onaj stih "Jakov je otišao za drugim bogovima pusti ga". To ide nakon davanja dokaza. Tebi su dati dokazi, ali te istina ne zanima, zato te prepuštam dalje zabludi u kojoj si.

Nije djavo sve lagao, u njegovim recima je bilo i nesto istine.

Ni ne znaš šta je laž, ništa to ne znači jer i govorenje činjenica u cilju dovođenja nekog u zabludu je isto laž. Tako da ne postoji djelimična istina.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antoniadz, cenim ja tvoje komentare i tvoju iskrenost, a svako ima pravo da kaze ono sto zna ili nezna i u sta veruje. Ti ovde zameras adventistima sto tvrde da je dusa u krvi. Je li tako?
Pa odmah iza toga kopiras ovaj tekst.
“Jer je duša tijelu u krvi, a ja sam vam je odredio za oltar da se čiste duše vaše, jer je krv što dušu očisćava” (Lev 17,11)
Hvala ti sto si pravilno odgovorila ovim tekstom iz Biblije, da dusa jeste u krvi i sve dok krv zivi, cirkulise postoji i dusa ziva. Hvala ti sto si posvedocila da adventisti uce ono sto pise u Bibliji.

Jevrejska rec NEFES, u Starom zavetu upotrebljena je vise od 700 put a ima ovo znacenje: dusa 1, Mojsijeva 2,7; 12,5; 13. stvorenje: 1, Mojsijeva 1,21.24. 2,19... osoba, 1. Mojsijeva 14,21; Jozua nunov 21,9... zivot; 1, Mojsijeva 9,4. 2. Mojsijeva 4,19. licnost Isaija 46,2. Tako kad Ilija kaze neka se vrati dusa u dete, to jednostavno znaci da ponovo ozivi.


Što su po tvome znače Isusove rječi upućene razbojniku (Lk 23,43), koje adventisti tragikomično prevode: “Kažem ti još danas, biti ćeš sa mnom u Raju“? Bi li razbojnik da mu Isus nije rekao kažem ti još danas, mislio da mu Isus to govori jučer, prekjučer ili sutra? Zašto je Isus bilo potrebno da mu naglasi da to govori danas?!

Sta ti mislis? Da li je Isus toga dana kada je razamet u petak zaista bio u Raju?
Zar vi ne verujete da je on bio u Adu i tamo propovedao mrtvima?
Pa Ad nije u Raju nego u pozemlju. Da li je tako? To znaci da ni Isus toga petka nije bio u Raju, pa kako je onda razbojnik mogao s Njim zajedno da bude u Raju?

Sta mislis, u originalu, gde je autor stavio zarez, da li dans ces biti sa mno u Raju, ili danas ti kazrm: bices samnom u raju?
U ono vreme kad su ove reci napisane u grckom jeziku interpukcija nije ni postojala, nego je kasni uvedena, pa prevodioci su je stavljali po svom nahodjenju kako su oni znali i verovali. A to ne znaci da je Isus tako rekao.
[/QUOTE]

Odgovorila juče neko ,i ili nešto obrisalo
 
Natrag
Top