Beograd - Bazar dečjih igračaka

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bazar dečjih igračaka












Izvor:
Novosti.rs







Desetine mališana, ali i ozbiljnih kolekcionara u subotu je uživalo, trgujući, na šestom po redu bazaru dečjih igračaka, održanom u kafeu "Gud tajms"-Limundo, u Dalmatinskoj ulici.

DESETINE mališana, ali i ozbiljnih kolekcionara u subotu je uživalo, trgujući, na šestom po redu bazaru dečjih igračaka, održanom u kafeu "Gud tajms"-Limundo, u Dalmatinskoj ulici.



bgd-igracke_310x186.jpg



Imaginarni dečiji svet bio je dostupan svima. Hiljade igračkica, čekalo je nove vlasnike. Deca i njihovi roditelji bili su najbolji kupci, ali su pazar prodavcima pravili i oni kojima je odavno požutela krštenica. Kako kažu, njima ne smeta da odlutaju u svet maštovitosti.
- Bazar igračaka organizujemo svakog meseca. Pored mališana, ovde dolaze i ozbiljni kolekcionari - priča dr Miroslav Žunjić, predsednik kluba ljubitelja igračaka.

Na improvizovanim štandovima bile su izložene barbike, autići, štrumfovi, igračkice iz "kinder jaja" i "hepi mila", drvene i gumene figure.
U ovom imaginarnom svetu, cene starih igračkica su simbolične. Mogu i da se menjaju. Sve je stvar dogovora.
Novog ljubimca na četiri točka pazario je i desetogodišnji Luka Drndarević.

- Autići su moje omiljene igračkice - priča dečak dok u ruci drži patrolna kola. - Najviše volim da se sa drugarima igram vatrogasaca i policajaca.
Penzionerka Novaković Emilija (62), ne krije da je podetinjila. Sa ponosom priča o svom hobiju.
- Počela sam da sakupljam igračke sa kćerkom pre 30 godina. Da bih je usrećila, znala sam da čitav platu potrošim na barbike. Sada kao penzinerka uživam kupujući igračke svome unuku - sa osmehom na licu priča Emilija, koja u svojoj kolekciji ima čitav grad od čak 2.000 barbi lutaka.

Prodavci kažu da su najbolje platiše i najozbiljniji kupci stariji "dečaci". Prema Žunjićevim rečima, jedan o najvećih kolekcionara maketa automobila je naš proslavljeni košarkaški radnik Zoran Radović.


POKLON BOLNICAMA

Prema rečima dr Miroslava Žunjića, Klub ljubitelja igračaka, posle svakog bazara napravi humanitarnu akciju. Višak igračkica pakuju u drvene police, koje kasnije poklanjaju vrtićima i zdravstvenim ustanovama u kojima se leče deca.
 
Natrag
Top