Bebama poklonila 300.000 dinara

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bebama poklonila 300.000 dinara





Valjevo - Vesna Lukić iz Valjeva zamolila je prijatelje da novac kojim su planirali da kupe poklone za njen 50. rođendan daju u humanitarne svrhe, fondu „Bitka za bebe".


305145670505995b1104a1984241731_orig.jpg



Na proslavu Vesninog 50. rođendana, oko 190 njenih gostiju skupilo je 300.000 dinara, koji će biti uplaćeni na račun fonda „Bitka za bebe".

Na ulazu u valjevski hotel „Omni centar", gde je upriličeno slavlje, bila je postavljena kutija, u kojoj su prijatelji i rodbina slavljenice, umesto poklona, ubacivali novac koji je namenjen bebama.

"Nameravala sam da jubilarni rođendan obeležim na specifičan način. Jedina svrha ovog slavlja bila je da se svi moji prijatelji okupe na jednom mestu i da se dobro provedemo, a pošto imam veliki krug prijatelja, znala sam da će tu biti na desetine buketa cveća, veliki broj raznoraznih poklona. Zbog toga sam rešila da sve to izbegnemo i da zajedno učinimo neko dobro delo. Sve goste sam zamolila da mi poklone i cveće ne donose, a da, ukoliko žele, određenu sumu novca ubace u kutiju koja je postavljena na ulazu u restoran. Svi su bili oduševljeni ovom idejom", priča za Press Vesna Lazić, koja je uz pomoć svojih gostiju uspela da sakupi 300.000 dinara. Taj novac će dati fondu „Bitka za bebe".

"Ni ovu akciju nisam osmislila da bi se o tome pričalo, već da bih, zajedno sa prijateljima, učinila neko dobro delo i podstakla ljude koji su u mogućnosti da čine slične stvari ", kaže Vesna Lazić. Ona je obećala da će veselje napraviti i za 60. rođendan.

Predsednik „Fonda za bebe" Veran Matić ne krije oduševljenje.

"Ovakav slučaj do sada nismo imali. Svaka joj čast. Za ovaj novac može, recimo, da se kupi CTG aparat koji meri otkucaje srca bebe u majčinom stomaku, a ti aparati nedostaju ", kaže Matić.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top