Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
13
Da li je bolje za fasadu koristiti gotovi bavalit u kantama ili bavalit iz dzakova koji se mijesa sa vodom ?
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
svejedno, samo ako ga praviš iz džakova onda treba imati uvek istu meru da ti jedan džak ne bude ređi a drugi gušći!
samo bavalit je već polako prevaziđen, mislim da ti je bolje uzeti silikat i sa njim uraditi fasadu!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
13
Majstori kazu da je gotovi bavalit na akrilnoj bazi(otporan na vodu ) dok je bavalit iz dzakva na krecnoj bazi (vremenom izblijedi) , tako da je iz dzakova pogodniji za unutra a gotovi za spolja .
Pa je li bolji silikat od bavalita i kakva mu je cijena u odnosu na bavalit ?
HVALA !
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2012
Poruka
2
Sto se tice bavalita u dzakovima je na mineralnoj bazi ali zato ima emulzija koja ide uz nega i ona ga cini postojanim na uticaje vremena i ne bledi!!!
pravo pitanje je sta ti je ispod bavalita kao podloga jer to je ono sto ga drzi1
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
13
Ja sam vec stavio sturopor i naravno preko toga dva sloja lijepka i mrezicu . Pa sta mi ti preporucujes gotovi bavalit ili iz dzakova ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2012
Poruka
2
kao direktor prodaje fabrike izolacionih materjala ja ti preporucujem mineralni jer je ekoloski a i cvrsci je . tvrdoca samog minerala je veca u odnosu na (silikat,plastika ili......) samim tim zid moze da dise i ne stvara mogucu kondezaciju sa unutrasnje strane i samim tim odlepljivanje ili urusavanje osnovnog materjala (malter).
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
dzakovi...,ali pre nenosenja obavezno podloga sa granulacijom.Vremenski uslovi,takodje veoma bitni,bez direktnog(letnjeg)sunca,vetra i na temperaturi od 5 do 25 stepeni..radim taj posao vec 15 god.
 
Natrag
Top