Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
4
Pozdrav svima,
evo da predstavim moj problem. Nisam nesto vest u majstorisanju ali imam veliku zelju da ucim. Elem, gradim baraku koja bi trebala da bude maltene kao kuca. Imace konstrukciju od greda 10x10, okolo ce da ide stanfla (kao distancer) a preko nje cu vertikalno da kucam dasku colaru (colovacu). Planiram okolo da stavim stiropor i da uradim demit fasadu. Stiropor bi za dasku lepio pur penom za to, jer mi komsija koji je isuksan majstor rece da NE koristim lepak za stiropor jer kaze da kad se lepak stavlja na dasku da leti od vrucina hoce stiropor da padne sa daske (pa da zezne demit fasadu).
Moje pitanje glasi: Kako ide redosled? Daska, pa da kazemo pur pena (ili lepak za stiropor), pa stiropor, pa mrezica I STA ONDA?
Jer ide lepak za stiropor ili ,neko kaze, fasadni malter? A jer preko toga onda ide fasadna boja?
Molim za pomoc, svaki savet je dobro dosao. Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Ja bih ti preporučio pored lepljenja stiropora na dasku, da ga još fiksiraš sa vijcima koji će imati neku širu podlošku (fi 5-6 cm) makar na svakih 50 cm po spojevima i jedan u sredinu stiropora. Preko toga navučeš mrežicu i dve ruke građevinskog lepila (24 h razmak između nanošenja) i kada se osuši onda emulzija pa od volje ti hoćeš bojati ili staviti neku fasadu - edelpuc, silikatnu ili bavalit

pozz!
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Bolje ti je da nabaciš jednu ruku ljepila, u nju "potopiš" mrežicu, pa onda drugu ruku.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Ok je Mr.Daky, to se podrazumeva jer kad se postavlja mrežica ujedno ide i prva ruka lepila, možda sam trebao detaljnije objasniti!
pozz!
 
Natrag
Top