Automapa 1.5.0.0255

Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Od koje verzije Snežane ti je glas ? Anreader 4.0 ili neki stariji. Anreader 4.0 sa TextAloud 3 savršeno čita
može li za iGO da se odradi TTS

Anreader 4.0 cita kao ove glasove sto sam snimio. Znas malo ljudi zna sta znaci "kompjutersi glas", pogotovo za srpski jezik. Koristio sam male trikove da bih dobio ispravniji akcent. Recimo: Paznja, kamere za nadzor brzine - zarez promeni, to jest zastane pa sledeci deo cita mirnije, pravilnije. Ili rec medjuodrediste ja je rastavim medju odrediste i procita je odlicno. Glas mozes da proveris na njihovom sajtu. Sa njega sam skidao i poceo da pravim glasove. Ali u nekim recima cuje se pucketanje, kao stara ploca, pa sam slucajno nasao creckovan.

TTS ne moze. TTS je engine a ovo je engine za PC, probao sam da objasnim a da ne zamrsim.

Spremio sam glasove za iGO (POI upozorenja), sad ne moram nikoga da molim za glasove, ukucam i tras baba Snezin glas je tu. Zato sam presrecan zbog AnReadera 4.0.
POI obavestenja postavio sam za Sygic. Stavio sam neke glasove. Sad, ako nekome zatreba dodacu jos.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Krenuo sam da instaliram, medjutim naisao sam na problem. U uputstvu pise da se posalje lazan email bez wifi, jel tako? Medjutim, ja mou samo kad ukljucim (sto je i logicno). Dalje kad nastavim instalaciju on pokrene program ali mi stalno nudi da skinem glasove. Ja skinem i on opet u krug. Ne mogu da predjem na mape ili bilo sta drugo osim toga. I gde na kartici treba da ide folder sa mapama tj. jel root/Evropa (ili kako ide tacno naziv foldera u kom su mape)?

Ja da se izvinim. Retko kad pogresim ali sad tek vidim. Cim si instalirao na root-u ti se napravio folder Automapa. Izadji iz aplikacije, ubaci mapu i glas. Pa ponovo pokreni sad je sve tu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Anreader 4.0 cita kao ove glasove sto sam snimio. Znas malo ljudi zna sta znaci "kompjutersi glas", pogotovo za srpski jezik. Koristio sam male trikove da bih dobio ispravniji akcent. Recimo: Paznja, kamere za nadzor brzine - zarez promeni, to jest zastane pa sledeci deo cita mirnije, pravilnije. Ili rec medjuodrediste ja je rastavim medju odrediste i procita je odlicno. Glas mozes da proveris na njihovom sajtu. Sa njega sam skidao i poceo da pravim glasove. Ali u nekim recima cuje se pucketanje, kao stara ploca, pa sam slucajno nasao creckovan.

TTS ne moze. TTS je engine a ovo je engine za PC, probao sam da objasnim a da ne zamrsim.

Spremio sam glasove za iGO (POI upozorenja), sad ne moram nikoga da molim za glasove, ukucam i tras baba Snezin glas je tu. Zato sam presrecan zbog AnReadera 4.0.
POI obavestenja postavio sam za Sygic. Stavio sam neke glasove. Sad, ako nekome zatreba dodacu jos.

NextUp TextAloud 3.0.56
Kod:
http://www.upl.me/8vywMa



za glasove jbg mora da se angažuje duža kampanja u vezi toga . napravi spisak poi upozorenja pa ćemo da nađemo neke za to.
ne vredi ovde moraš sve polako i strpljivo inače nema ništa od posla.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Da ti kazem, sad mi ne treba niko. Sta ce mi. Sto uradim sebi dacu drugom. Ako nekome trebaju dodatno glasovi, evo me. Za neke Navigacije gde moze da se napravi GLAS ja sam napravio. Za iGO novu verziju upozorenja su samo 7-8. Mnogi ne vode racuna pa sys.txt ubacuju 31 Warning koliko podrzava iGO ali nje tako, to je od ranijih verzija. iGO9.ini podrzava 7-8 i kraj sva ostala su visak. Po tome sam napravio za Srbiju. Warning "Hospital" ne postoji nisam ni pravio glas, videces kad postavim. Pomagali mi prijatelji rus i bugarin, sve super ali imaju dosta gresaka, koje sam uvideo kad sam usao u tu zajebanciju. Meni problem, neke sitnice, a ne mogu da im objasnim niti Google translate moze da prevede, onda napunim 10L plina i vrtim se oko KAMERE i menjam tekst. Ono sto sam hteo nigde nije pisalo. Potrosim 10L i 4 odlaska. Menjao boga oca. Kad budem postavio, videces. Napravise knjigu a meni ima cetri reda od toga je jedan visak.
Sygic je jednostavniji svakom POI stavis glas i lepo zvuci. Sygic-u je problem Kamere jer se stavljaju kao POI tacka pa te upozorava, kad vozis jednim i drugim pravcem ali druge nema.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Da ti kazem, sad mi ne treba niko. Sta ce mi. Sto uradim sebi dacu drugom. Ako nekome trebaju dodatno glasovi, evo me. Za neke Navigacije gde moze da se napravi GLAS ja sam napravio. Za iGO novu verziju upozorenja su samo 7-8. Mnogi ne vode racuna pa sys.txt ubacuju 31 Warning koliko podrzava iGO ali nje tako, to je od ranijih verzija. iGO9.ini podrzava 7-8 i kraj sva ostala su visak. Po tome sam napravio za Srbiju. Warning "Hospital" ne postoji nisam ni pravio glas, videces kad postavim. Pomagali mi prijatelji rus i bugarin, sve super ali imaju dosta gresaka, koje sam uvideo kad sam usao u tu zajebanciju. Meni problem, neke sitnice, a ne mogu da im objasnim niti Google translate moze da prevede, onda napunim 10L plina i vrtim se oko KAMERE i menjam tekst. Ono sto sam hteo nigde nije pisalo. Potrosim 10L i 4 odlaska. Menjao boga oca. Kad budem postavio, videces. Napravise knjigu a meni ima cetri reda od toga je jedan visak.
Sygic je jednostavniji svakom POI stavis glas i lepo zvuci. Sygic-u je problem Kamere jer se stavljaju kao POI tacka pa te upozorava, kad vozis jednim i drugim pravcem ali druge nema.

jesi dodavao brzine 50km , 80km 110km 120km 130km 140km


Ako ti treba ovaj program je jedan od najboljih za obradu zvuka , skida šumove, pucketanja i ostale distorzije

iZotope RX2 Advanced v2.10 x86x64
Kod:
http://www.upl.me/Hbih4p


izašao je nov
NextUp TextAloud 3.0.57
Kod:
http://www.upl.me/PCmrKQ


jesi ovaj anrider koristio na XP x86 ili na win7 x86
pošto na x64 izgleda neće da radi
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Nisam dodao brzine. I opcija koju stavljam ne podrzava SKINove, jer skinovi sadrze svoja upozorenja. Onda bih morao da ispisujem malte ne za svaki skin poseban sys.txt. Razumes u kakvom sam onda problemu. Lako je Rusima i ostalim sve isto glasove raymenjuju i nema problama. Ovo radi samo na data.zip. Sad dok kucam, razmisljam sta me pitas. Ja sam stavio da upozorenje/obavestenje bude na 350m bez obyira na brzinu. Mogu i da stavim razlicite daljine u odnosu na brzinu ali sam, veruj probao sto puta tako, i ne vidim cemu to. Imam 300 metara da prilagodim brzinu u odnosu na upozorenje pa makar vozio 130 na sat. Uostalom svako moze da menja (sys.txt) sa kolike udaljenosti ce dobijati audio upozorenje.

Kod AnRider 4 ne treba obrada zvuka osim konvertera. Ako skidam preko sajta onda krcka (kako sam poceo da radim) a sa programom na PC nema nikakvih sumova i ostalo. Nema rezanja/izbacivanja/dodavanja (kad sam uzimao glasove od iGO,...), sta ukucam to i kaze.

Meni je pod Win8/x86 a radi cini mi se od XP. Valjda.

AnRider pronalazi i NextUp TextAloud, pa moze i preko njega. Po defoultu pokrece ga windowsov TTSApp program i jednostavniji i brzi sa Snezanom.

PS: otvorio sam temu, ponovo.
http://serbianforum.org/android/402475-igo-audio-obavestavanja-i-upozorenja-na-spskom-jeziku.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
promeni na srpski jer kad otvaraš stranice sa engleskim ili pišeš postove onda oni kojima je na srpskom ne vide tvoje postove , a oni kojim je namešteno na srpski ne vide oni kojima je na engleski.
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
1
Extra odradjen posao sa glasom za ovaj program jos kad bi mogli i skinove da mu malo uredjujemo.
Kod:
[URL="http://serbianforum.org/members/braonpas.html"][B][COLOR=#000000]braonpas[/COLOR][/B][/URL] Da li Anreader 4.0 imas u full verziji
 
Natrag
Top