ATIMobility Drajveri za Ubuntu 12.10-POMOC

Član
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
22
For everybody who is interested in: for my Kernel 3.5.1 and the newest
amd-driver-installer-12-6-x86.x86_64.run these patches work for me
get amd-driver-installer-12-6-x86.x86_64.run
get FGLRX-8-98-Kernel-3-5-1.zip
./amd-driver-installer-12-6-x86.x86_64.run --extract a
patch a/common/lib/modules/fglrx/build_mod/firegl_public.c Patch-FGLRX-8-98-Kernel-3-5-1_4_FireGL.patch
patch a/common/lib/modules/fglrx/build_mod/kcl_ioctl.c Patch-FGLRX-8-98-Kernel-3-5-1_4_KCL.patch
cd a
sh /usr/share/ati/amd-uninstall.sh --force
./ati-installer.sh 8.98 --install
Have fun,
Holm

Skinuti drajveri i ovaj patch,drajvere instaliram ali me buni pacth,
moze li neko da objasni kako se ovo radi.
Hvala u napred
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nista posebno osim sto ces raspakovati patch u isti direktorijum gde i drajvere a zatim upisivati redom terminal komande....

Kod:
./amd-driver-installer-12-6-x86.x86_64.run --extract a
patch a/common/lib/modules/fglrx/build_mod/firegl_public.c Patch-FGLRX-8-98-Kernel-3-5-1_4_FireGL.patch
patch a/common/lib/modules/fglrx/build_mod/kcl_ioctl.c Patch-FGLRX-8-98-Kernel-3-5-1_4_KCL.patch
cd a
sh /usr/share/ati/amd-uninstall.sh --force
./ati-installer.sh 8.98 --install

Trebalo bi da upali.......ako ne skini 12.8 verziju AMD Catalyst i instaliraj nju......ako bude trebao nacin instalacije pokusacemo i to da objasnimo.....
 
Član
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
22
Kartica mi je ATIMobility HD4250, probao sam 12.8 ali mi ne rade , zato rade 12.6 ,samo imam problem sa HDMI-em jem mi ne daje sliku na izlazu-TV-u.

Inace bilo bi dobro za objasnjenje instalacije ATI drajvera pogotovu preko terminala jer envy i jockey ne rade na Ubuntu 12.10 ja koristim komandu:

sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy

plus onaj pach za koji mi nije jasno zasta sluzi.

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sto se tice HDMI tu ti nemogu bas mnogo pomoci ali se nadam da ce neko izaci u susret ko je imao taj problem.Nemam tu grafiku ,niti hdmi da bih se mogao i igrati komandama i pronaci pravo resenje i odgovor.Medjutim kada pomenu makson96 ppa paket podsetio si me na nesto..Prilikom upgrade Ubuntu sa 12.04 na 12.10 na par racunara desavalo mi se da jednostavno posle upgrade i restartovanja bude potpuno prazan desktop....Onda stupa u akciju makson96 ppa...

Pritisnete istovremeno na tastaturi Ctrl+Alt+T (defaultna precica za otvaranje terminala) te posto se otvori terminal upisete sledecu komandu.....

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy

Zatim restartujete racunar i povraticete sve na vasem desktopu i upgrade na 12.10 bice uspesno odradjen....

Ovo je cisto da razmenjujemo iskustva pa nekom ko bude imao taj problem moze i pomoci......
 
Natrag
Top