astra g koje ulje odabrati

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
Drugovi imam astru g sa motorom dit_16v (Y20DTH). presla je 240.000 tj takvo stanje pise,mozda je i skidano pre mene.trebao bih mijenjati uljue,e sad neznam koje da izaberem i koju gustinu,koristio sam shell 10w 40 polu sinteticko,to mi je moj mehanicar preporucijo,ali sad zadnjuh par zamjena sam sipao GM 5W30 super synthetic...
auto je preso 240.000 nije to malo kilometara,nista nije dirano,ulja mi potrosi nekih pola litre od zamjene do zamjene (nekih 10.000km) ,sto je normalno,mislim da motor nije rashaban,i da nisu karike stradale pa da sad treeba neko gusto ulje.mehanicar mi kaze vozi do 300.000 i onda doteraj da pogledamo kakva je situacija.na internetu sam cito da se preprucuje 5W40 ,pa me interesuje vase misljenje.motor je jako ocuvan za svoje kilometre pazim ga,zimi palim da odradi malo,negasim ga kad je vruc, a i zegam ga ponekad pa kontam bolje redje ulje radi turbine na velikoj temperaturi i obrtajima,al u isto vreme karike nevole bas rijetko ulje, sta mi vi predlazete ,unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Neces pogresiti ako sipas i 15W40, to je mineralno ulje i za tu kilometrazu, pravo ulje. Dobi ces bolju kompresiju manje habane motora, a da pri tom ne opterecujes motor.
 
Natrag
Top