Antivirus za starije racunare-preporuka

VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.380
Interesuje me po vama koji su najpogodniji antivirusi za starije racunare sa slabijim procesorima i slabijim grafickim karticama.Primjer procesor 2.8 ,graficka 128 i recimo rama izmedju 512 i 1 gb.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
zahvaljujem za vasa misljenja inace instaliram sisteme ali uvjek volim da cujem i druga misljenja tako sklapam idealnu sliku

Zavisi koliko ram-a ima, na 256ram jedino malwarebytes povremeno skeniranje i win firewall, na malo vise moze panda cloud, ostalo je neupotrebljivo bez bar 756 Mb do 1Gb. Jer svi trose minimum 250+ pa kad se jos pokrene noviji browser i flash sistem pocinje da visi. Moze recimo da se ubaci starija mozilla(3.6) i flash(10.8) i onda je vec malo bolje sa aktivnim antivirusom, recimo ESS. Bas sam radio jedan takav malopre sa 256 ram cak i panda je prezahtevna za njega :) Takodje gledaj da iskljucis win i microsoft update, zbog toga sto kucaju procesor na 100%(svchost.exe proces). Kada si u mogucnosti ostavi malo vecu C: particiju zbog virtuelne memorije, jer takvim racunarima uvek treba :). Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ja koristim Microsoft Security Essentials,ali obavezno povremeno dodajem Malwerbytes i SuperAntispajver.I meni je stariji komp.
 
Natrag
Top