antivirus malware

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Uf ne bih ga koristio probao taj malwerbytes.... Imaš Comodo firewal i antivirusni koga ja koristim imaš 360 free total security. Comodo se lako konfiguriše i koristi i možeš da povratiš ako nešto obriše nepoželjno.

2023-01-28 15_50_36-Demons of Wrath_ The Dark Fires of Attack Magick (Magick of Darkness and L...png
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Skoro sam cistio virus u komsiluku ali kako da znam da li je komp ociscen i siguran?Na svom kompu ni nemam AV.Inace taj takozvani virus ili sto bi mi rekli spam poruka je pokupljen tokom skidanja kljuca i u tom momentu je osoba ciji je komp dobila obavestenje na svom insta nalogu da je objavila neku sliku sa ilom maskom i reklamom za bitkoin.E sad da li je slucajnost ili je bas taj exe fajl u sebi imao tu komandu nemam pojma.Nakon skidanja tog kljuca pokrenut je taj exe fajl i klasika,pokazalo je gresku sto je pokrenulo akciju.Posle skeniranja sa avastom je utvrdjeno da njen komp ima brdo virusa trojanaca koji su sada u karantinu.
Kod sebe viruse skidam rucnom tehnikom pomocu task menadzera i procesa ili na kraju reinstalacijom sistema.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Nadam se da mi ovde admini i modovi neće izbrisati postove o potrebi instaliranja i koriščenja AV programa na PC jer su mi postovi u drugoj temi izbrisani iako pa skoro svaki drugi post u toj temi je OT ali nema veze, njihovo pravo. Ovde to nije OT pa ako i ovde izbrišu onda je jasno da se itekako "ceni i podržava" različitost mišljenja i ne vodi se teorijama zavere.

Moj predlog je Kaspersky internet security jer u sebi sadrži sve što je potrebno za lagodan, miran i siguran surfing, sa svim dodacima u sebi:firewall, blockeri raznorazni... Instalirate njega i mirni ste, nikavkve druge aplikacije vam nisu potrebne.
 
Natrag
Top