Android Jelly Bean na Jiayu G3

Član
Učlanjen(a)
19.12.2012
Poruka
4
Zdravo svima,

prije 10ak dana sam dobio JIAYU G3 telefon koji mi je stigao iz Kine. Znam,mnogi će reći,šta sad ovaj o nekoj kineskoj šitini,ali u stvari ovdje se radi o jednom veoma dobrom telefonu sa odličnim karakteristikama i performansama:
Kod:
[URL="http://android-sale.com/jiayu-g3.html"]Jiayu G3 - 4.5 inch 1.2GHz Dual Core MT6577 Android Phone[/URL]

Telefon radi super,instaliran ICS 4.0.4, međutim jedina zamjerka m je bila oko kamere (8Mpx) koja na zumu nije davala zadovoljavajuće performanse. Vidim ja na forumima mnogi se žale na kameru,ali isto tako uspješno svi riješili sa ROOT-ovanjem telefona, instalacijom Recovery CWM 5.5.0.4 i instalacijom OS verzije Andr.Jelly Bean 4.1.2
Sve sam instalirao kako treba, root-ovao fon, recovery,ali nakon instalacije JB više telefon nije mogao podići sistem.

Samo se rebootuje ponovo i ponovo. Kad uđem u Recovery mod ispiše mi obavještenje:

CWM Recovery v5.5.0.4 for
E:Can't open /cache/recovery/log
E:Can't open /cache/recovery/log
E:Can't open /cache/recovery/last_log
E:Can't open /cache/recovery/last_log

Dali sam zaboravio da kažem da nisam predhodno uradio beckup jer mi je sve teklo po planu i kako treba? Ima li neko iskustva u ovoj priči šta da radim?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.03.2010
Poruka
1
pozdrav druze, zanima me ovaj fon mozda bih ga kupio, pa ako nije problem da mi kazes kako te sluzi i prenes neke utiske, jel ima bagova, jel brz, kakav je ekran, kakav mu je kvalitet fotografuja uslikanih sa njega, unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
20
kolika je cena i kako se moze doci do njega( da li je moguce preko tebe)
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2012
Poruka
4
Zdravo svima. Telefonom sam poprilično zadovoljan. Što se displeja tiče,onako je kako je i opisano(1280*720) ,odlična rezolucija i pravo uživanje tokom korištenja aplikacija i igranja igrica. Brzina očekivana shodno specifikaciji(ne koče niti baguju ni najzahtjevnije igrice tipa asphalt , NFS, MC4). Kamera je dobra ali ima jedan problem koji mi zasad prilično smeta. Kada se uslikana fotka dobro uveća,nekako je zamućena.Radio sam uporedne fotografije sa Iphone 4S i kod Iphone nema tog problema. Na forumima sam saznao da sa upgrade-om OS ovaj problem sa uspješno rješava,jer sa Jelly Beanom dolaze i mnogo bolji drajveri ua kameru. Vidio sam da su svi instalirali neki JB custom OS i time doveli performanse kamere na željeni nivo,ali kad sam ja krenuo nakon rootovanja fona da ubacim JB,javio mi se problem koji ste mogli pročitati u mom prvom postu. Drugar mi je preveo thread na tu temu sa nekog ruskog foruma(Ruje su najupućeniji i najopširniji oko ovoh fona) gdje sam saznao da belikom broju vlasnika se javio isti problem i da jednostvno nekome upali,a nekom ne da instalira taj custom made JB.Tako ja vratim fabričku oficijalnu verziju (4.04 ICS),a sad čekam oficijalni JB za koji kažu da izlazi vrlo brzo. Baterija je keva. 2750 mAh omogućava cjelodnevno maltretiranje telefona, dok normanom upotrebom izgura i 2 dana. Baterija se puni oko 6-7 sati. Fon sam platio 200 keka sa silicon coverom, sluškama i micro SD od 16G(free shipping u trajanju od 20-22 dana od Kine do Cg). Iz Podgorice sam, a upravo prekosjutra stižu 2 ком u Bg za mog kuma koji je uzeo za sina i za sebe
 
Učlanjen(a)
29.10.2013
Poruka
7
Slucajno sam nasao ovaj telefon na netu. Molim te da li je sve kao sto su napisali kako te sluzi? koja ide kartica mora li da se lomi i sl? razmisljam da ga uzmem. I ja sam iz CG pa me zanima koliko te je izasao sa postarinom i sl. sve ukupno? hvala.
 
Natrag
Top