Anderklok i igra

Učlanjen(a)
15.03.2014
Poruka
2
Ovako,treba mi pomoc oko gore navedenog,evo ovako:imam neku novu grafiku koja kao da je jaca/novija nego maticna ploca i procesor pa sam morao staviti procesor na manji ratio tj underclockovao da mi ne bi `pucale` igre pa mi je sad na pola,e sad me zanima sta to cini i kakvog to ima uticaja,npr primetio sam kad odem na can you run it,i proverim DA Inquisition kaze moze super,i cita mi cpu speed 2600 a ja sam ga bio spustio na duplo manje zbog stabilnosti i temperature,znaci zanima me da li ce on raditi kao sto mu je originalni clock?
npr strasno sto dota 2 mogu pokrenuti bez bsoda ili obicnog ctd-a samo ako mi je cpu `ojadjen` na 6.5x tj. 1300,maltene problem sa svim online igrama tako,dok sam DA Inquisition igrao i ovako 1300 i na 2000 i to normalno na nekih 40-45 fps.Pa me zanima da li ce igra neka da gleda originalni clock 2600 iako mi je kad sad vidim u control panelu-u 1300?

PS ako je malo nerazumno izvinjavam se,nemam bas pojma o ovome
PPS rig mi je sad Amd Phenom 9950,MA770UD3 maticna,a gpu R7260X
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Tebi nesto ne valja sa samim komponentama,to sto ti je grafika novija od ostatka komponenti nema apsolutno veze a jos manje da moras procesor da underclock-ujes,kakvo imas napajanje,ono moze da bude izvor tvojih problema jer predpostavljam da su oni poceli kada si stavio novu grafiku?
 
Natrag
Top