Američki vojnici Metalikom protiv talibana

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Američka vojska koristi pesme rok i metal grupa “Metallica”, “The Offspring” i “Thin Lizzy” kako bi se borila protiv talibana u Avganistanu, prenosi sajt NME.

Kako navodi agencija AP, vojnici u Avganistanu puštaju glasnu muziku kako bi
iritirali pobunjenike i naterali ih da izađu iz svojih skrovišta u siromašnim poljoprivrednim zajednicama u distriktu Mardžahu.

"Talibani mrze takvu vrstu muzike. Neki od lokalnih stanovnika su se žalili zbog buke, ali na taj način možemo da ih nateramo da odaju pobunjenike. Muzika deluje motivišuće na vojnike i marince", objasnio je jedan od oficira američkih specijalnih snaga.

Uz pomoć specijalnog vozila opremljenog snažnim zvučnicima muzika se može čuti i na razdaljini većoj od tri kilometra.
Kao jednu od omiljenih pesama vojnici često puštaju pesmu grupe “The Offspring”- “Pretty Fly For A White Guy”.

Potpukovnik Brajan Krismas, komandant američkih marinaca u oblasti Mardžah, smatra da je taktika “neprikladna” i izjavio je da će zahtevati da se ona zaustavi.

Izvor:Blic

*******

Da l' im placaju autorska prava?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Što se Metalike tiče ne bi me čudilo i da se to pitanje potegne s obzirom da su oni jedan od prvih svetski poznatih bendova koji je tužio i dobio spor pokrenut zbog kršenja autorskih prava na netu. Mada ovde je rat u pitanju a Metalika je od početka postojanja pokazala interesovanje za ratnu ideologiju tako da ovde neće biti problema.

Kao jednu od omiljenih pesama vojnici često puštaju pesmu grupe “The Offspring”- “Pretty Fly For A White Guy”.
Kako li crnci reaguju na ovo ? :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Što se Metalike tiče ne bi me čudilo i da se to pitanje potegne s obzirom da su oni jedan od prvih svetski poznatih bendova koji je tužio i dobio spor pokrenut zbog kršenja autorskih prava na netu.


Od SOKOJ-a tesko da bi se ovajdili... smile3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
E,moj ti,da nije tuzno bilo bi smesno...
Nego,ne bih rekla da samo SOKOJ ima tu neku korist.Od koga li su dobili odresene ruke da zatvaraju ljudima racune bez menica koje,naravno,sluze kao sredstvo prinudne naplate...;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
E,moj ti,da nije tuzno bilo bi smesno...
Nego,ne bih rekla da samo SOKOJ ima tu neku korist.Od koga li su dobili odresene ruke da zatvaraju ljudima racune bez menica koje,naravno,sluze kao sredstvo prinudne naplate...;)

Od koga ?

U stvari uopšte ne razumem šta hoćeš da kažeš :dntknw:
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Glupost. Ameri uvek glume neke "baje".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
I Huni su koristili slicnu tehniku zbunjivanja protivnika,samo nisu imali Metaliku vec dobose smile3

Od koga ?

U stvari uopšte ne razumem šta hoćeš da kažeš :dntknw:

Htela sam da kazem da je "povampireni" SOKOJ ljudima blokirao racune bez ikakvih menica (koje firme,sa kojima poslujes,imaju da bi mogle prinudno da ti naplate nesto u slucaju neplacanja).A od koga su dobili ta ovlascenja i kako je to SOKOJ "organizovao" ni meni nije bas jasno...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Htela sam da kazem da je "povampireni" SOKOJ ljudima blokirao racune bez ikakvih menica (koje firme,sa kojima poslujes,imaju da bi mogle prinudno da ti naplate nesto u slucaju neplacanja).A od koga su dobili ta ovlascenja i kako je to SOKOJ "organizovao" ni meni nije bas jasno...

A u čemu je problem, ako dugovi postoje...što je ta ovlašćenja dobio SOKOJ ili šta :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Odosmo mi sa teme na SOKOJ smile3

Dakle,niko ne moze da blokira racun,bez menice,osim poreske inspekcije,finansijske policije odnosno odgovarajuceg organa izvrsne vlasti.
SOKOJ bi to mogao ali samo uz pravosnaznu sudsku presudu koja je,za jedan slucaj koji znam,izostala.Decku je jednostavno blokiran racun.Ok.,dug stoji,ne sporim da ne treba placati (mada u ovom slucaju...).
 
Natrag
Top