Amd radeon HD 7750, 1GB DDR5

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ovako brate, ne diraj Onboard HDMI HD Audio, ta podesavanja za Primary Graphics Adapter je u redu, jel`tako bilo, ili si ti postavio, na nekim plocama je to postavljeno kao Default settings.
E sad, poslednja opcija je bitna, tu je postavljeno Dual Graphics na Auto, ti treba da postavis na Disable, u suprotnom primarna grafika ce i dalje biti Onboard, tako da ti prva opcija nema funkciju.
Postoji sad druga solucija, da ostavis tu poslednju opciju na Auto i da koristis AMD Dual Graphics, ali onda moras uraditi sledece.
Obrises postojeci driver za PCI-express karticu potpuno, sa instalacijom AMD Catalyst, dakle pokrenes setup i uradis Uninstall Catalyst-a 13.4, zatim restartujes racunar.
Instaliras Driver za Integrisanu karticu samo (dakle bez catalyst-a) sa CD-a koji si dobio uz plocu ili skines sa AMD Official sajta za APU:
Kod:
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
zadnje postavis isto kao za PCI-E karticu.
Dalje, ako ces koristiti AMD Dual Graphics, onda tu PCI-Express karticu moras ubaciti u PCI-Ex 2 x4 slot, dakle u isti slot nize i tek tada moze raditi AMD Dual Graphics opcija.
Kada instaliras driver za APU, restartuj ponovo racunar, kada se podigne sistem idi na desni klik i odaberi AMD VISION Engine Control Center, u novom prozoru klik na Performance, zatim checkiraj opciju Enable CrossFire, klik na Apply, i restartuj racunar.
Poenta ovoga je Hybrid CrossFire, medjutim taj tvoj APU nece podrzati na toj PCI kartici hibridni CF, tako da od performansi koje bi trebalo da dobijes nema nista, ali ako hoces mozes da probas i vidis kako ce se ponasati u radu, nista nemozes da pokvaris, samo neces dobiti performanse.
Dakle, ako neces Dual Graphics Surround, onda jednostavno samo tu opciju iskljuci (disabled) i vise neces imati problema sa PCI-Ex karticom i naravno ostavis tu karticu u prvi slot gde i treba da bude i onda ce ona biti jedina i primarna grafika u sistemu i radice znatno brze nego sad, a APU ce biti samo CPU.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
ništa još nisam dirao osim što sam upiknuo grafu u prvi slot i instalirao samo matičnu i od te grafe koju sam upiknuo drivere za ovu grafičku koja je na ploči nisam ništa instalirao...uh sada si mi tu svašta napričao a pošto nisam tako vješt u ovome ne znam da ne bi nešto pogrešno napravio ....nisam znao da je toliko komplicirano jer mi je ovaj u dućanu rekao da samo kada stavim novu instalaciju da ne instaliram ovu grafu staru nego ovu novu i da nema veze na koji slot stavim gornji ili doljnji....za što mi inaće treba Dual Graphics Surround
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da bi mogao koristiti na 2 monitora, onda u bios-u oznacis dual graphics, a ako neces tu poslednju opciju sa slike stavis na disabled i to je to, nista nije komplikovano, on ti je rekao da je stavis u 1. slot, da bi samo nju koristio, dakle kao primarnu PCI-E karticu, ali posto ti nisi iskljucio AMD Dual Graphics, zato ti se javlja problem sto je externa grafika spora.
Procitaj jos jednom pazljivije moj post iznad, sve sam ti detaljno objasnio.
Dakle, ako neces Dual Graphics Surround, onda jednostavno samo tu opciju iskljuci (disabled) i vise neces imati problema sa PCI-Ex karticom i naravno ostavis tu karticu u prvi slot gde i treba da bude i onda ce ona biti jedina i primarna grafika u sistemu i radice znatno brze nego sad, a APU ce biti samo CPU.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
ne mislim dva monitora koristiti osim kada ču si prebaciti na tv komp pa na plazmu ali mislim da ovo nema veze za to...

ma skužio sam samo me ovaj prvi post malo motao kod drugog sam skužirao i to sam sada isključio i to bi trebalo sada biti to ...reci mi gdje onda sada mogu vidjeti sada tu grafu da je instalirana..oprosti na pitanjima ali kada ne kužiš neke stvari onda učiš od onih koji to znadu...na dxdiag mi pokazuje seriju 7700 jeli to to...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
To je to, ona i pripada 7700 Series, a mozes i proveriti u AIDA64, imas detaljno opisano sve u vezi sa hardware-om, ides na Display/GPU i tu ces videti detaljan opis tvoje kartice
 
Natrag
Top