AMD-AMD ili Intel-nVidia

Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Već ste mogli da prepoznate o čemu se radi iz naslova. Koja je platforma bolja za najzahtevnije zadatke ukupno (znači ne samo za igranje) i takođe me zanima koji procesor je trenutno najbolji na tržištu (ne mislim odnos cena-kvalitet, nego baš najbolji).

Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Sto se procesora tice je sigurno intel najbolji.....
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Intel Core i7-4960X je jedan od najjacih u desktop varijanti, ili neki Intel xeon najnovije generacije koji se koristi za slozene serverske poslove i koji kosta ko jedan solidan auto :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Po cijeni Intel je jako skup jer se placa i ime brenda, a sto se tice AMD-a njegovi procesori su cijenom pobjedili Intela jer je danas lako naci neki 8-Core procesor za oko 350 KM (oko 180 Eura).
A sto tice kvaliteta i performansi, AMD je za Clockanje zakon, narocito ove nove FX generacije koje su otkljucane pa se mogu lako dotjerati i do 5.0 Ghz kao od sale.
Ali opet nema tih aplikacija koje danas koriste vise od 4 jezgre i vecinom su optimizovane do toliko.
Dosta njih koji imaju Intel kazu da AMD-ovi procesori najnovije generacije imaju losu strukturu (FX serija najvise), sa tim nisam upoznat ali opet kazem da je sve do cijene.
To je zato sto npr. neki bogatas u SAD-u koji ima para da moze kupiti sta hoce, dodje u PC Shop i kaze dajte mi najbrzi i najbolji CPU. Prodavac naravno vadi Intel npr 4930k.
Znaci ako hoces da ulozis vise novca,a dobijes provjeren kvalitet kupi Intela.
Ako hoces da ustedis novca kupo AMD.
Pozdrav..
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
ja sam za AMD+AMD JER SE MOZE POPRILICNO USTEDETI sto otvara mogucnost kupovine neke druge komponente za komp tipa SSD, kvalitetnije napajanje, bolja PLOCA...
ali normalno... SVAKO IMA SVOJ UKUS!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Već ste mogli da prepoznate o čemu se radi iz naslova. Koja je platforma bolja za najzahtevnije zadatke ukupno (znači ne samo za igranje) i takođe me zanima koji procesor je trenutno najbolji na tržištu (ne mislim odnos cena-kvalitet, nego baš najbolji).

Hvala unapred.

Zavisi sta bi radio na njemu, mozda ti i ne treba najjaci CPU?
Mislim to mora stvarno da zaradjuje da bi tek tako bacio 1200 evra samo za CPU, plus ploca sa X79 chipset-om oko 300 evra, ima i jevtinijih, ali za takav CPU treba i kvalitetna ploca, dakle, taj racunar mora da zaradjuje kintu, da bi isplatio sebe
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Ne planiram da kupujem bilo šta od toga, samo me interesuje pošto ja imam Intel-nVidia i više sam nego zadovoljan, pritom sam i bolje upoznat sa tim brendovima, pa bih samo hteo da znam da nisam u zabludi kada mislim da je Intel-nVidia bolja (i skuplja) kombinacija.
 
Natrag
Top