Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Isus NIJE i NEĆE nikada biti Bog.

Dobro nam došao natrag izgubljeni u VJERI .

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/8mFQHCzusGw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/7lse_k29RQE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
daj mi stih u kojem piše
jasno i glasno

Sin G Yehošua Pomazanik Isus Krist
JE A&O
-----------------
??????????????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Alfa i omega znaci "Prvi i poslednji"
Jovan se u otkrivenju 1 poglavlju 17 stihu okrece i vidi Isusa u Svetinji, koji mu kaze "ne boj se, ja sam prvi i poslednji"

Dakle, Isus je Bog koji je u bibliji nazvan "Prvi i poslednji"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije umro Bog Otac, vec Isus koji je pre nego sto je dosao na ovaj svet BIO BOG ZAJEDNO SA OCEM.

Izraz OTAC i SIN su antropomorfizmi, i predstavljaju pokusaj da se objasne odnosi izmedju Bozanskih licnosti u poredku greha i plana spasenja, u kojima je jedna od Bozanskih licnosti USLOVNO postala manja od ostale dve, preuzevsi ljudsko telo.

U nebeskoj realnosti I ISUS JE OTAC JEHOVA ILI JAKVE, i to je I BOG OTAC, i to je i SVETI DUH.

Teorija po kojoj Bog Otac salje stvorenje da odradi posao umesto njega, da se rodi na ovom svetu greha, da se muci, pati, i umre mucenickom smrcu, dok on uziva u blazenstvu raja - je hula na Boga, i predstavlja ga kao jedno sebicno, egoisticko, kukavicko, nemocno bice, jer stvara bica koja mogu da se utelove da bi umrla za spasenje coveka, a on to nije u mogucnosti, ili ne zeli.

To je i prekrsaj Bozje zapovesti, po kojoj covek ne bi trebao da se uzda u bilo kog coveka, i da covek ne moze biti posrednik pred Bogom, niti da preuzme covekov greh a sebe;

''PROKLET DA JE COVEK KOJI SE UZDA U COVEKA''

''ZATO SE NE PRIMA SE COVEKA, VEC SE PRIMA SEMENA AVRAMOVA''

itd..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Alfa i omega znaci "Prvi i poslednji"
Jovan se u otkrivenju 1 poglavlju 17 stihu okrece i vidi Isusa u Svetinji, koji mu kaze "ne boj se, ja sam prvi i poslednji"

Dakle, Isus je Bog koji je u bibliji nazvan "Prvi i poslednji"

A&O
nije isto što i
P&P
--------------------
idi u bilo koju osnovnu školu da ti to objasne
-----------------------------------------------------
 
Natrag
Top