ALELUJA - Znate li prevod ove reci ili recenice

Sta je tacan prevod reci aleluja?

  • Aleluka ili slavite Luku

    Votes: 1 50,0%
  • AleluJah ili slavite Jah,sto je skraceno od Jehova

    Votes: 1 50,0%
  • ne znam,pitacu svoga popa

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    2
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
OTAC je sasvim dovoljno, jer Isus kaze da Boga nazivamo Ocem, i Isus se Bogu obracao sa OCE.

Jevrejima 13:15
15 Kroz Njega, dakle, da svagda prinosimo Bogu žrtvu hvale, to jest plod usana koje priznaju ime Njegovo.

Oce nas koji si na nebesima neka se slavi tvoje ime.
Aleluja,aleluja,aleluja.... Slavite JAH
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne osudjuj druge koji ne izgovaraju to Bozje ime, i nemoj smatrati da si time suvise mudar sto ses jednu pojedinost smatrati obelezjem da je tvoja crkva u pravu, jer Isus kaze "A ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE, A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVEDAM"
Na drugom mestu kaze "POSLUSNOST JE MENI MILIJA OD ZRTVE"

Neka ti Bog pomogne da spoznas sustinu jevandjelja, a ne cistu formu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jevrejima 13:15
15 Kroz Njega, dakle, da svagda prinosimo Bogu žrtvu hvale, to jest plod usana koje priznaju ime Njegovo.

Oce nas koji si na nebesima neka se slavi tvoje ime.
Aleluja,aleluja,aleluja.... Slavite JAH

OCE NAS koji jesi na nebesima!
A NE JEHOVA NAS!

Nigde nije izgovorio to ime, a kada kaze "da se sveti" ne misli time da se treba "izgovarati" - vec ime predstavlja licnost osobine i karakter.
TO ZNACI SLAVITI OSOBU!

I na kraju da kazem, da ako je Isus "izgovarao ime" a Jevreji su sledili tradiciju o "neizgovaranju" , zasto ih Isus ni na jednom mestu nije ukorio?

Stavise, ako je on Isus izgovarao, a oni to smatrali grehom, kako to da ga nigde nisu za to optuzili???
Oni su ga optuzili za nesto drugo: "DA BOGA NAZIVA SVOJIM OCEM" a ne nigde i NIKADA JEHOVOM!
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Oni su ga optuzili za nesto drugo: "DA BOGA NAZIVA SVOJIM OCEM" a ne nigde i NIKADA JEHOVOM!
A kako se zove njihov Bog?!

Jehova naravno!

Zato im je i smetalo sto Jehovu naziva svojim Ocem!
Jer naravno nema drugog Boga Jehova je Hristov Otac i sam si to rekao! Kog je to drugog Boga mogao nazvati svojim Ocem!?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A kako se zove njihov Bog?!

Jehova naravno!

Zato im je i smetalo sto Jehovu naziva svojim Ocem!
Jer naravno nema drugog Boga Jehova je Hristov Otac i sam si to rekao! Kog je to drugog Boga mogao nazvati svojim Ocem!?

Ovo je toliko smesan argumenat da nije ni vredan komentara..

MI GOVORIMO O IZGOVARANJU IMENA, A NE O IDENTITETU OCA!

ZA MENE JE NEOPHODNO IZGOVARATI IME SAMO I JEDINO ONDA AKO GA JE HRISTOS LICNO IZGOVORIO!!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
OCE NAS koji jesi na nebesima!
A NE JEHOVA NAS!

Nigde nije izgovorio to ime, a kada kaze "da se sveti" ne misli time da se treba "izgovarati" - vec ime predstavlja licnost osobine i karakter.
TO ZNACI SLAVITI OSOBU!

I na kraju da kazem, da ako je Isus "izgovarao ime" a Jevreji su sledili tradiciju o "neizgovaranju" , zasto ih Isus ni na jednom mestu nije ukorio?

Stavise, ako je on Isus izgovarao, a oni to smatrali grehom, kako to da ga nigde nisu za to optuzili???
Oni su ga optuzili za nesto drugo: "DA BOGA NAZIVA SVOJIM OCEM" a ne nigde i NIKADA JEHOVOM!

U Isusovo vreme je trajao visemilenijski obicaj da se citaju svitci tadasnjeg starog saveza.
Isus se nikada nije ustrucavao da ne procita ono sto pise nego da sledi jevrejsku tradiciju fariseja i sadukeja kojih se veoma "plasio".
Ne samo da ih se nije plasio ,vec je govorio i o ispunjenju onoga sto je citao.
Naprimer citao je proroka isaiju gde se vise puta spominje Bozje ime Jehova ,i na kraju je rekao da je bozji duh na njemu ,jer se ispunilo.
Исаија 61:1,2
Дух Сувереног Господа Јехове на мени је, јер ме је Јехова помазао да објавим добру вест кроткима. Послао ме је да завијем ране онима који су сломљеног срца, да објавим слободу заробљенима и отварање очију затворенима, 2 да објавим годину Јеховине милости и дан освете нашег Бога, да утешим све који тугују.
Luka 4:16-21
16 I dođe u Nazaret gde beše odrastao, i uđe po običaju svom u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.
17 I daše Mu knjigu proroka Isaije, i otvorivši knjigu nađe mesto gde beše napisano:
18 Duh je Gospodnji na meni; zato me pomaza da javim jevanđelje siromasima; posla me da iscelim skrušene u srcu; da propovedim zarobljenima da će se otpustiti, i slepima da će progledati; da otpustim sužnje;
19 I da propovedam prijatnu godinu Gospodnju.
20 I zatvorivši knjigu dade sluzi, pa sede: i svi u zbornici gledahu na Nj.
21 I poče im govoriti: Danas se izvrši ovo pismo u ušima vašim.
E sad drugo je sto se u DK prevodu izbacilo ime njegovog Boga i Oca Jehove.
U svakom slucaju ja sam siguran milion posto da je on citao onako kako pise!!!,a dal vi mislite isto,ili pak mislite da se uplasio jevrejske tradicije?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U Isusovo vreme je trajao visemilenijski obicaj da se citaju svitci tadasnjeg starog saveza.
Isus se nikada nije ustrucavao da ne procita ono sto pise nego da sledi jevrejsku tradiciju fariseja i sadukeja kojih se veoma "plasio".
Ne samo da ih se nije plasio ,vec je govorio i o ispunjenju onoga sto je citao.
Naprimer citao je proroka isaiju gde se vise puta spominje Bozje ime Jehova ,i na kraju je rekao da je bozji duh na njemu ,jer se ispunilo.
Исаија 61:1,2
Дух Сувереног Господа Јехове на мени је, јер ме је Јехова помазао да објавим добру вест кроткима. Послао ме је да завијем ране онима који су сломљеног срца, да објавим слободу заробљенима и отварање очију затворенима, 2 да објавим годину Јеховине милости и дан освете нашег Бога, да утешим све који тугују.
Luka 4:16-21
16 I dođe u Nazaret gde beše odrastao, i uđe po običaju svom u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.
17 I daše Mu knjigu proroka Isaije, i otvorivši knjigu nađe mesto gde beše napisano:
18 Duh je Gospodnji na meni; zato me pomaza da javim jevanđelje siromasima; posla me da iscelim skrušene u srcu; da propovedim zarobljenima da će se otpustiti, i slepima da će progledati; da otpustim sužnje;
19 I da propovedam prijatnu godinu Gospodnju.
20 I zatvorivši knjigu dade sluzi, pa sede: i svi u zbornici gledahu na Nj.
21 I poče im govoriti: Danas se izvrši ovo pismo u ušima vašim.
E sad drugo je sto se u DK prevodu izbacilo ime njegovog Boga i Oca Jehove.
U svakom slucaju ja sam siguran milion posto da je on citao onako kako pise!!!,a dal vi mislite isto,ili pak mislite da se uplasio jevrejske tradicije?

Odgovorio sam na drugoj temi. Da je Isus zaista izgovorio YHWH, fariseji bi ga optuzili da krsi 3. Bozju zapovest i iskoristili priliku da ga ubiju.
Jer su trazili bilo sta samo da ga optuze, a ovo bi im bio najbolji momenat.

Na tvoju nesrecu, nikada to nisu ucinili, premda ti tvrdis da je "svuda izgovarao ime", pa i ovde. Nikada ga nisu optuzili! Zato je 100% sigurno da ON NIJE IZGOVARAO TO IME!!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ma i tada su izgovarali Jehova,samo na minimalnoj meri.
Sta mislis kolko su samo puta kazali "alelujah"
Znas li kako se alelujah ,ili aleluja,prevodi na srpski?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel znaš šta znači Isus.

Jahve je spasitelj..

Jevrejski .. JEHOŠUA, ili Grčki.. JEŠUA

Isus je dakle Jahve, jer on je u bibliji nazvan spasitelj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jel znaš šta znači Isus.

Jahve je spasitelj..

Jevrejski .. JEHOŠUA, ili Grčki.. JEŠUA

Isus je dakle Jahve, jer on je u bibliji nazvan spasitelj.

Dragi moj laodikejac,
skoro svako jevrejsko ime sadrzi nesto od imena Jehova,pa isto tako i ime Isus.
Tacno je da ime Isus u prevodu znaci Jehova je spasenje.
Ali ime Isus je bilo uobicajeno ime u Izraelu.Secas li se Isusa sina Navinovog o kome govori 6-a biblijska knjiga.???
Zapazi da nikada niko od Jevreja nije dao svome sinu ime Jehova!!!.

Tako i rec aleluja znaci Slavite JAH,gde je Jah samo prva dva sloba Bozjeg imena ,kao nadimak.
 
Natrag
Top