Ako stare igre ne rade na Windows 7, evo rješenja!

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
55
Prije nego što uradite ovo što ću sljedeće navesti, napominjem da to važi samo kad se ponovo podigne cijeli sistem(format)!




Ako ne rade stare igre na Windows 7(iako postoji XP MOD za Windows 7,a ovo radi bez XP MOD-a), nakon svježe podignutog sistema potrebno je napraviti PAGE FILE. To se radi na sljedeći način:
-desni klik na desktop ikonicu COMPUTER i odabrati PROPERTIES
-kliknuti na ADVANCED SYSTEM SETTING


-pod PERFORMANCE kliknuti na SETTING


-kad se pojavi sljedeći prozor kliknuti na tab ADVANCED


-zatim pod VIRTUAL MEMORY kliknuti na CHANGE


-ako vam je štikliran AUTOMATICALLY MANAGE PAGING FILE SIZE FOR ALL DRIVES, odštiklirajte ga i kliknite na CUSTOM SIZE


-u prazna polja unesite vrijednost memorije koju imate u kompu(npr. ako imate 2GB RAM-a unesete u svako polje 2048 itd.) i nakon toga kliknete na SET


Nakon toga restartujte komp.


Sljedeće što bi trebalo da uradite je da vašu particiju, na kojoj je sistem, defragmentirate defragmenterom, koji je po default-u. Nakontoga instalirajte DirectX(poželjno je Jun 2010). Tek nakon svega toga krećemo sa instalacijom drajvera za matičnu ploču, grafiku itd., ali sljedećim redosljedom:
  1. čipset
  2. grafika
  3. mreža
  4. zvuk
Zatim ne bi bilo loše da poinstalirate Visual C++ 2005 i 2008, uključujući i dotNetFX 4.0.
Nakon toga vam je komp spreman za stare igre poput Colin McRae 1 i 2, kao i sve Tomb Raider igre, uključujući i prvu.
Vrijedi napomenuti da nakon ovako obavljenog posla komp radi osjetno brže i uzima manje resursa(bar kod mene i kod svih ljudi kojima sam ovo uradio).
Ako bude nejasnoća, tu sam!


 
Natrag
Top