aj malo da pisemo nesto... pitanje

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Imam plocu Asus M5A97 R2.0 i na njoj su mi prikljuceni zvucnici, tacnije 2+1 sistem Microlab TMN-1 preko obicnog 3.5mm kabla. E sad, kako bih ja prikljucio i svoju liniju recimo isto preko 3.5mm, a da recimo ne koristim onaj razdelnik sa 3.5mm na 2x3.5mm? Jel je moguce kako to?
Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
:D Znaci samo tako moze. Onda mi ne gine da kupim kablic i da resim pitanje muzike za komšije. B-) Onda dobro. ;-) Hvala u svakom slucaju na odgovorima. Pozdrav do sledeceg pisanja. :-h
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sve te standardne ploce sa zadnje strane imaju sest(6) 3.5mm audio jacks i jedan optical audio port. Dovoljno je recimo u port za mikrofon da utaknes liniju, a onda u realtekovoj aplikaciji iz kontrolnog panela u Audio i/O, predefinises Line in, Line out ili kako hoces. Ne mora kupujes pojacalo od 100 evra. Znaci ti ulazi se razlikuju po bojama i sad u koju boju utaknes iz aplikacije predefinises sta ce da radi. Cak je radnja i automatska kad radi aplikacija, ti utaknes kabl, a na desktopu odmah iskoci prozorce i pita te da oznacis sta hoces. Jedino ako nisi svih sest ulaza iskoristio.
asus_m5a97_evo_2.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Sve te standardne ploce sa zadnje strane imaju sest(6) 3.5mm audio jacks i jedan optical audio port. Dovoljno je recimo u port za mikrofon da utaknes liniju, a onda u realtekovoj aplikaciji iz kontrolnog panela u Audio i/O, predefinises Line in, Line out ili kako hoces. Ne mora kupujes pojacalo od 100 evra. Znaci ti ulazi se razlikuju po bojama i sad u koju boju utaknes iz aplikacije predefinises sta ce da radi. Cak je radnja i automatska kad radi aplikacija, ti utaknes kabl, a na desktopu odmah iskoci prozorce i pita te da oznacis sta hoces. Jedino ako nisi svih sest ulaza iskoristio.
asus_m5a97_evo_2.jpg
Nisam naravno iskoristio svih 6. Samo je jedan prikljucen i to srednji donji (zeleni). Pa kontam ako prikljucim jos koji zvucnik, u ovom slucaju liniju preko (3.5mm na cinceve, linija normalno na aux), da li ce raditi i da li se sme pre svega to tako uraditi, jer je moj drug na taj fazon prikljucio zvucnike i liniju i izgorela mu je zvucna kartica. Sad da li je do toga ili opet do samih bananica, zvucne ili neceg drugog ne znam pa pitam.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ko zna koje su jacine bili ti njegovi zvucnici i da li su bili uopste ispravni.Ako su ti zvucnici jacine da moze kartica da ih podrzi,mozes na bilo koji izlaz,ja mislim sem rozeg,zato sto je on za mikrofon.gde god da ubodes idi na taj cinc desni klik i stikliraj line out,trebalo bi da rade.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad recimo iskljucis zvucnike iz struje, sve prestaje, znaci oni samo prime informaciju o zvuku i uz pomoc svoje struje emituju to. Moz da uzmes onaj unimer kako li se zove, ja imam jedan digitalni Kineski, pa na ulaznom kablu premeri struju od obicnih zvucnika, a zatim premeri od tih zvucnika sa linije, pa vidi ima li razlike. Znaci kad bude ta linija radela nezavisno od kompa izvrsi merenje. To nije jaka struja, al ti za svaki slucaj stavi plasticne rukavice, da te ne krkne nesto.
Ili kupi neku polovnu pci karticu za zvuk od 150 kinte za experiment ili na kraju krajeva kupi ovo pojacalo od 100 evra, da usrecis komsiju il sta vec radite tamo, snimate filmove u podrumu, haha...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Ma vole bakute sa ulice da slusaju TRANCE, pa aj reko da ih usrecim... :D :beee::p Ma salim se. Probao sam zajedno da ukljucim i liniju i zvucnike od kompa u plocu i radili su mi samo oni koje izaberem na ploci, nece oba, tako da sam resio problem sa razdelnikom. U SVAKOM SLUCAJU ZAHVALjUJU VAM SE MOJE KOMSIJE, A I JA SA NJIMA. PozZ
 
Natrag
Top