Adventisti

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Moram da priznam da nisam našao nikakve "otpadničke " sajtove .
Pokušao sam da nađem sličnosti sa jehovcima ali je u pitanju sasvim drugi pristup.
Interesantno je da po pitanju osnivanja ima dosta sličnosti odnosno mislim da su i oni proricali sudnji dan nekoliko puta ali su se okanuli.
Naravno,imao bih par pitanja ali mislim da sa Adventistima ne mogu da se vode žučne rasprave.
Možda grešim ali po prethodnom opisu izgleda da su sasvim drugačiji od jehovaca.
Pošto se sada na PF Religija glavne rasprave vode između adventista. pravoslavaca i katolika, ova tema je neopravdano zaturena, pa nije zgoreg da je oživimo. Pogotovu bi bilo interesantno da se javi poelbuster i kaže šta sada misli o svojoj nekadašnjoj pretpostavci da se sa adventistima ne može voditi žučna rasprava.:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pošto se sada na PF Religija glavne rasprave vode između adventista. pravoslavaca i katolika, ova tema je neopravdano zaturena, pa nije zgoreg da je oživimo. Pogotovu bi bilo interesantno da se javi poelbuster i kaže šta sada misli o svojoj nekadašnjoj pretpostavci da se sa adventistima ne može voditi žučna rasprava.:)

Ne znam sta je mislio time da se ne moze voditi zucna rasprava, ali mi smo dosli do tacke da se ne moze voditi uopste.. Da bi razgovor uopste bio moguc obe strane moraju priznati jednu prostu cinjenicu, a to je, da je "jedino Bog istinit" a "svaki covek lazov". Shodno tome, ne smemo nase stavove naturati drugima i preko mere biti ubedjeni, vec moramo sebi dopustiti i mogucnost greske. Jedino tada ce razgovor imati smisla i biti moguc. Nazalost mi imamo posla sa fundamentalistima a fundamentalizam u svojoj osnovi negira mogucnost greske (zvanicna definicija) . Hriscanski fundamentalizam je pak drugaciji. Njemu je osnova - "Hristos kao istina" a ne "ja sam u pravu" . Tu se nema sta prigovoriti (ako smo Hriscani) , ali oni ne razumeju sta je pravi Hriscanski fundamentalizam. Hriscanaki fundamentalizam "dopusta gresku" a oni to poricu! Zato je sa njima i nemoguce razgovarati, jer namecu ne Hrista kao istinu, vec sami sebe i svoje glediste koje je cesto u suprotnpsti i sa ucenjem njihove crkve. Pri tom insistiraju da su jedino oni u pravu i niko drugi..

Zato imamo aroganciju, ponos, nametanje, ubedjivanje, podmetanje, prikrivanje i svakakve ruzne i najnize stvari poznate ljudskom rodu koje ovde ispoljavaju a inace uopste nisu ni svojstvene pravim Hriscanima..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nazalost mi imamo posla sa fundamentalistima a fundamentalizam u svojoj osnovi negira mogucnost greske (zvanicna definicija) . Hriscanski fundamentalizam je pak drugaciji. Njemu je osnova - "Hristos kao istina" a ne "ja sam u pravu" . Tu se nema sta prigovoriti (ako smo Hriscani) , ali oni ne razumeju sta je pravi Hriscanski fundamentalizam. Hriscanaki fundamentalizam "dopusta gresku" a oni to poricu! Zato je sa njima i nemoguce razgovarati, jer namecu ne Hrista kao istinu, vec sami sebe i svoje glediste koje je cesto u suprotnpsti i sa ucenjem njihove crkve. Pri tom insistiraju da su jedino oni u pravu i niko drugi..

Ne postoji Hrišćanski fundamentalizam. Da bi imao fundamentalizam moraš imati autoritet koji ne dopušta mogućnost greške. A to nemaš. Svako od "fundamentalista" će ti tvrditi da mu je Hrist autoritet, dok će u stvari imati autoritet svog tumačenja Hristovih reči.
Ako je tako, a jeste, mi i nemamo Hrišćanski fundamentalizam, u pravom značenju te reči jer oni koji sebe tako predstavljaju ne dopuštaju mogućnost greške svog tumačenja, a ne samog Hrista, koji bi po definiciji trebao da bude osnov svega.

Ovi o kojima je reč su fundamentalisti svog tumačenja Biblije. Protestanti su fundamentalisti Sola Scriptura, Sola Fide, Solo Scriptura i ostalog proizašlog iz Luterovog udaranja teza.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne postoji Hrišćanski fundamentalizam. Da bi imao fundamentalizam moraš imati autoritet koji ne dopušta mogućnost greške. A to nemaš. Svako od "fundamentalista" će ti tvrditi da mu je Hrist autoritet, dok će u stvari imati autoritet svog tumačenja Hristovih reči.
Ako je tako, a jeste, mi i nemamo Hrišćanski fundamentalizam, u pravom značenju te reči jer oni koji sebe tako predstavljaju ne dopuštaju mogućnost greške svog tumačenja, a ne samog Hrista, koji bi po definiciji trebao da bude osnov svega.

Ovi o kojima je reč su fundamentalisti svog tumačenja Biblije. Protestanti su fundamentalisti Sola Scriptura, Sola Fide, Solo Scriptura i ostalog proizašlog iz Luterovog udaranja teza.

Hristos jeste autoritet bez greske, to je pravi fundamentalizam. Ali kao sto si rekao problem je taj sto ljudi tvrde da im je Hristos autoritet a onda tumace sami sebi. Kao sto si rekao onda mi i nemamo fundamentalizam.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zato imamo aroganciju, ponos, nametanje, ubedjivanje, podmetanje, prikrivanje i svakakve ruzne i najnize stvari poznate ljudskom rodu koje ovde ispoljavaju a inace uopste nisu ni svojstvene pravim Hriscanima..

Mire, sve dotle dok na drugoga upires prst i govoris o njegovim greska, a koje mozda i postoje, a sebe izuzimas, kao da se to tebe ne ticve, jer si pravedan i tvoja zajednica je jedina istinita, nikad neces biti spreman za normalnu diskusiju u kojoj treba da razmenimo misljenja pa svako za sebe neka donese zakljucak.

Evo sta je fundamentalizam: "Osnovni, temeljni, glavni, bitni, prvobitni; fundamentalni zako, osnovni zakon, ustav; fundamentalni pojmovi. ocnovni, pojmovi , nacela." Vujaklija

Prema tome, zar to nije neophodno svakom hriscaninu?

Zar neko moze imati veru bez osnov i bez temelja?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, sve dotle dok na drugoga upires prst i govoris o njegovim greska, a koje mozda i postoje, a sebe izuzimas, kao da se to tebe ne ticve, jer si pravedan i tvoja zajednica je jedina istinita, nikad neces biti spreman za normalnu diskusiju u kojoj treba da razmenimo misljenja pa svako za sebe neka donese zakljucak.
Bas me slatko nasmeja, ja upirem prst u vas? :) I jos tvrdis da sebe izuzimam od osude, a gore sam napisao "da i ja nekad preteram u pisanju"! Takodje nigde nisam napisao da "smatram moju crkvu jedinom ispravnom", da je tako onda ne bi mogao braniti katolike..

Zaista, kad bi samo vi pisali na forumu, ljudi bi mozda i pomislili da je to stvarno tako. Ali ovako vam ne vredi nista.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bas me slatko nasmeja, ja upirem prst u vas? :) I jos tvrdis da sebe izuzimam od osude, a gore sam napisao "da i ja nekad preteram u pisanju"! Takodje nigde nisam napisao da "smatram moju crkvu jedinom ispravnom", da je tako onda ne bi mogao braniti katolike..

Zaista, kad bi samo vi pisali na forumu, ljudi bi mozda i pomislili da je to stvarno tako. Ali ovako vam ne vredi nista.

Mire, oni konstanto žive u paranoji da će neko pod "duhom" satane da upire prst u njih. Zahtevaju samokritiku, a sami je ne nude. Licemerno, i postavljeno sa jasnim ciljem da se posle kukuriče kako je to naš duh, kako smo eto priznali da su u pravu.

Jesam li ja ikada rekao nešto protiv pravoslavaca? Nisam. Niti ću. Osnova doktrine, dogme su iste, a razlike toliko minorne da ih ja kao čovek ne vidim. Pa kda je već tako, ako ih ja kao čovek ne vidim, kako bi onda Onaj Koji Jeste i mogao da razlikuje dva dela jednog te istog Tela Njegovog.? Baš zbog toga ja bih kao katolik mogao, i mogu da branim pravoslavce, monofizite, ali nikada slovima nikada ne bih mogao da branim Mileritsko ludilo. Zašto pitaće se mnogi. Zato što to nije hrišćanstvo nego ruganje istom, zato što to nije vera nego kult. Poistovećivanje toga sa Hrišćanstvom bilo bi identično poistovećivanju Amanita Muscaria sa Šampinjonima, samo zato što su obe vrste gljive.

Prosto je, zašto bi neko za istinu prihvatao iskrivljeni falsifikat američke proizvodnje kada može da ima original, i to besplatno. Zašto bi neko pristajao na sinkretističko bulažnjenje kada mu se nudi original u svom bogatstvu različitosti obreda, praksi, ali sa istim srcem istom suštinom, koja je sam Onaj Koji Jeste, Isus Hrist, Adonai Elohim?

Svesni svega ovoga, oni, falsifikatori američke proizvodnje zato i napadaju Crkvu, cilj je ubediti druge da su oni original. Žao mi je (nije mi žao, radujem se zbog toga) ali falsifikat se lako prepoznaje, hronologija ih zeza. Mada oni imaju i za to spreman odgovor u vidu bajke o otpadu Crkve u II stoleću, pa opet i to im pada u vodu Didahe ih razvaljuju. Tako da, kaubojski lek protiv ćelavosti nije ništa drugo nego strihnin pomešan sa šećernom vodicom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jesam li ja ikada rekao nešto protiv pravoslavaca? Nisam. Niti ću. Osnova doktrine, dogme su iste, a razlike toliko minorne da ih ja kao čovek ne vidim. Pa kda je već tako, ako ih ja kao čovek ne vidim
To su tako minorne razlike brate, da nisu ni vredne pomena. Da sam ja zvanicnik crkve, radio bi na jos jacem povezivanju. Uveo bi neke sitne izmene, recimo klupe, koje bi trebalo da se uvedu kao pravilo po mom misljenju a sto katolici vec imaju. Ali to nije toliko bitno, kao ni filique pitanje datuma i ostalo kao sto je primat Pape..

nikada ne bih mogao da branim Mileritsko ludilo. Zašto pitaće se mnogi. Zato što to nije hrišćanstvo nego ruganje istom

Ne samo da je ruganje brate, nego je to sto oni rade za vreme liturgije bukvalno magijski satanisticki obred izvrtanja i ruganja Hristovoj zrtvi, gde oni ne koriste pravo vino, vec "sok" a JS cak odbajaju i da ucestvuju u tome!

To dovoljno govori odakle im nauka!

Njihova rok muzika, gospel i drugo je magijski obred tj. satanisticko ruganje i izvrtanje pravog i svetog pojanja, performans kojim hipnotisu ljude i bacaju ih u trans oslobadjajuci put sotoni da deluje na njihov um, odnosno da ih opseda.. Ne mislim tu posebno na adventiste (mada i kod njih postoji slicno) vec na ostale protestantske grupacije, posebno pentakostalce..

Mada oni imaju i za to spreman odgovor u vidu bajke o otpadu Crkve u II stoleću, pa opet i to im pada u vodu Didahe ih razvaljuju

Ma da, Didahe im falsifikat. I da jeste, istorijski je potvrdjeno da potice negde iz 60. N. E. a ono sto tamo pise potvrdjuje crkveno predanje a ne njih. Tamo se spominje i nedelja, a njima je nedelja "zig zveri". Gluposti.
 
Natrag
Top