Adapter za termodavač

Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Pre nekoliko godina crko mi je termodavač na hladnjaku motora....i normalno otišao sam u prodavnicu i kupio drugi koji nije original za renoa ali je odgovarao izgledom, a i temperatura uključivanja mu je bila ista...

Nije prošlo ni mesec dana " crče " i on.... Ovo je već postalo ozbiljno....pa sam ga rasturio i otkrio u čemu je " falinka ". Kontakti koji su unutar termodavača bili urađeni bili su tako mali ( deformisani ) da je bilo " čudo " kako su izdržali i dvadesetak dana....:dntknw:

Naravno kupio sam " novi "... ali ovaj put sam bio lukaviji. Napravio sam jednostavan i pouzdan elektronski sklop koji je pueuzeo teži deo posla " uključenje ventilatora "....a komandu za uključenje je davao termodavač ( kroz koji je sada prolazila struja od 20mA ) i JA " po želji ". Pored optičke kontrole rada ventilatora na hladnjaku motora bio sam u mogućnosti da ga dodatno uključim prema potrebi ( npr. vreo letnji dan )...:yea:..Da ne bi ovog foruma...ne bi se ni setio da sam ga ugradio...yes3

U prilogu je šema elektronike i šema povezivanja ...kao i spisak potrebnog materijala za izradu....

at1u.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top