AcerAspire 5738ZG Pomoc

Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Imam problem sa gore navedenim laptop racunarom. Radi se o tome da je sve radilo kako treba, sve dok nije poceo da se greje. Naime otvorio sam laptop, i paljivo poskidao svaki deo i zamenio pastu na precesoru i sve to, ocistio hladnjak i kada sam sve to sredio, vratio sam sve komponente kako treba. Kada sam startovao laptop, hladnjak je radio normalno ali Dispaly se nije upalio kao ni indikatori za wi fi i ostalo, kao ni indikator koji treperi kao znak da HDD radi tj da podize sistem, kao ni Welcome sound da je startovao sistem do kraja. Sta bi to moglo da bude s obzirom da sam sve lepo spojio i vratio kako treba. Citao sam na netu da bi to mogla da bude maticna ploca tj. da je prsla skroz, ali ne bih rekao zato sto je dan pre ciscenja radio sasvim u redu, samo sto je grejao malo vise. Zanima vase misljenje u vezi toga, sta da radim uopste? Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Imam problem sa gore navedenim laptop racunarom. Radi se o tome da je sve radilo kako treba, sve dok nije poceo da se greje. Naime otvorio sam laptop, i paljivo poskidao svaki deo i zamenio pastu na precesoru i sve to, ocistio hladnjak i kada sam sve to sredio, vratio sam sve komponente kako treba. Kada sam startovao laptop, hladnjak je radio normalno ali Dispaly se nije upalio kao ni indikatori za wi fi i ostalo, kao ni indikator koji treperi kao znak da HDD radi tj da podize sistem, kao ni Welcome sound da je startovao sistem do kraja. Sta bi to moglo da bude s obzirom da sam sve lepo spojio i vratio kako treba. Citao sam na netu da bi to mogla da bude maticna ploca tj. da je prsla skroz, ali ne bih rekao zato sto je dan pre ciscenja radio sasvim u redu, samo sto je grejao malo vise. Zanima vase misljenje u vezi toga, sta da radim uopste? Pozdrav.

Može se desiti da nisi vratio procesor kako treba....može se desiti i da je matična otišla. Praktično, laptop više ne pali i to ti je....a kad vidim da mu je grafika nvidioa i ne čudi me.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nemoj da ti bude tesko,ponovo proveri sve komponente,dal su na mestu i proveri pogotovo grafiku,a to sto je nvidia ne fali joj nista.nisu one toliko lose koliko je neki kude.
 
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Proverio sam sve i opet ista prica. Cak sam gledao Video koji sam nasao na netu kako sve treba da bude sklopljeno i tacno tako sam i ja uradio, a graficka nije nvidia vec Ati Raden HD. Radi se konkretno o ovom modelu: http://www.bcgroup-online.com/proiz...-5738ZG_452G32Mnbb-+-poklon-2GB-RAM_a!-11670/ . Tako da radi se o Ati grafickoj, inace ima i modela sa nvidia takodje, ali ovo je druga serija koja nosi isti naziv modela. I kad sam opet sve to sklopio isto sve, startuje se indikatori nista kao i obicno i ostalo samo onaj start krug svetli i to je to, a kuler se cuje kako hladi ispod, tako je i na bateriju i na punjac isto. :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Malo je verovatno da je nesto otislo bas tokom ciscenja racunara, pre ce biti da je BIOS malo posasavio, kad si to sve prikljucio, on je nesto u konfiguraciji detektovao pogresno i nece da krene. Nadji uputstvo za taj model kako se resetuje bios, pa probaj. Mada postoji i blaga mogucnost da je tokom generalke prasina pala na neki kontakt i pravi probleme, upotrebi i usisivac, ako moze.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
sve radilo kako treba, sve dok nije poceo da se greje.

Osim "grejanja" da li je pokazivao bilo kakve druge simptome? I koliko je to grejanje bilo drasticno? Po onome sto si naveo rekao bih da ti je stradala integrisana grafika i da joj je potrebno "kuglanje". To je po pravilu rezultat pregrevanja grafickog chipa. U servisu kuglanje se naplacuje oko 70 evra a cena tvog laptopa (ako je ispravan) je oko 14000 dinara.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Proverio sam sve i opet ista prica. Cak sam gledao Video koji sam nasao na netu kako sve treba da bude sklopljeno i tacno tako sam i ja uradio, a graficka nije nvidia vec Ati Raden HD. Radi se konkretno o ovom modelu: http://www.bcgroup-online.com/proiz...-5738ZG_452G32Mnbb-+-poklon-2GB-RAM_a!-11670/ . Tako da radi se o Ati grafickoj, inace ima i modela sa nvidia takodje, ali ovo je druga serija koja nosi isti naziv modela. I kad sam opet sve to sklopio isto sve, startuje se indikatori nista kao i obicno i ostalo samo onaj start krug svetli i to je to, a kuler se cuje kako hladi ispod, tako je i na bateriju i na punjac isto. :)

Ati ili nvidia, isti ku*** samo drugo pakovanje....
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Proverio sam sve i opet ista prica. Cak sam gledao Video koji sam nasao na netu kako sve treba da bude sklopljeno i tacno tako sam i ja uradio, a graficka nije nvidia vec Ati Raden HD. Radi se konkretno o ovom modelu: http://www.bcgroup-online.com/proiz...-5738ZG_452G32Mnbb-+-poklon-2GB-RAM_a!-11670/ . Tako da radi se o Ati grafickoj, inace ima i modela sa nvidia takodje, ali ovo je druga serija koja nosi isti naziv modela. I kad sam opet sve to sklopio isto sve, startuje se indikatori nista kao i obicno i ostalo samo onaj start krug svetli i to je to, a kuler se cuje kako hladi ispod, tako je i na bateriju i na punjac isto. :)
Nije valjda flet kabl,proveri njegov kontakt u kucistu lap-a.Posto si vadio i bateriju,proveri i BIOS podesavanja.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... i da joj je potrebno "kuglanje"...
Koja je prevara to sa tim lapovima, pogledaj na onom sajtu, garancija 24 meseca, a ako doplatis jos 4000 hiljade onda produzetak garancije na 3 godine. Znas kad bi ja kupio racunar, a da recimo znas da ce za dve godine da otkaze, samo bih odbrojavao dane ko u vojsci. Sta se desava kad se odradi to kuglanje, koliko se teoretski produzava reanimacija lapa, mislim kad nista drugo ne bi otkazalo i sto je to toliko skupo?
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
U Beogradu, recimo, kuglanje radi mozda nas 10-15. U tome je sva caka. Gotovo svi ozbiljni servisi prime takav laptop i donesu ga nekom od nas sa kojim imaju dogovor. To je i razlog zasto ti nikada nece reci "dodji sutra po laptop". Prvo moraju da nadju majstora i da se dogovore kada je on raspolozen da uradi posao. Onda kada to obave jave musteriji kada da dodje. Sama cena kuglanja u bukvalnom iznosu je zanemarljiva. Sto se tice garancije zavisi od laptopa i od samog servisa - ide od jednog do cetiri meseca najvise. Ima laptopova kojima unapred znas da ce jedva dobaciti mesec dana ali realno u vecini slucajeva mozes ocekivati jednu godinu. I to zavisi od toga kako ga musterija bude koristila. Ako neki klinac bude cepao 3D pucacine na njemu po ceo dan trajace 100 puta krace od istog koji koristi neko za citanje novina i wikipediu. Drugim recima zavisi od pregrevanja. Daleko najisplativija investicija za laptop je postolje sa ventilatorom. Moze produziti vek trajanja laptopa 10 puta.


EDIT:
Mali savet za one koji kubure sa pregrevanjem laptopa - SKINITE POKLOPAC SA DONJE STRANE! VIdecete da ce vec samo to drasticno sniziti radnu temperaturu laptopa. Ako onda jos i postavite postolje sa ventilatorom uredjaj ce vam biti hladan k'o spricer i gotovo "besmrtan".
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top