1914 godina i Jehovini Svedoci

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne prebacujem te na drugu temu , jer mi o dolasku i pricamo, vama je dosao ''nevidljivo'' 1914. a doci ce opet i to ''nevidljivo'', tako sto ce ''obratiti svoju paznju na zemlju'' i uspostaviti kraljevstvo.
Pitam ja tebe sada, gde u bibliji pise o 2 dolaska , a mi imamo samo ''jedan drugi dolazak''.


Na kraju da te pitam, sta ovde apostol kaze da ce Isus uraditi kada ''BUDE PRISUTAN'':


''Osudiste, ubiste pravednika, i ne brani vam se... Trpite dakle, braćo moja, DO GOSPODOVE PRISUTNOSTI''
(Jakov 5,7.8),

-Jel to znaci da posle 1914. godine vise necemo morati da ''iskazujemo strpljenje'' prema onima koji nas ''progone i ubijaju''??? Jel se to desilo? Jel vidis da se ta rec ''parousija'' koristi da ukaze na KRAJ SVEG ZLA!?

Dragi moj Mire,
Moras razumeti neke osnove.
Isus je kazao u Mateju 28 glave
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.
Da li je Isus nesto slagao svoje ucenike kada im je kazao da sa njima i nadalje dokle god su zivi????
E sada,Biblija pise o 1000 godisnjoj vladavini Isusa Hrista sa njegovih 144.000 sukraljeva i susvestenika.
Kad ce ona da pocne ,ja ne znam,ali znam da ce trajati 1000 godina,dok ljudi ne postanu savrseni kao Adam .
Nadalje ova tema govori o 1914 godini kada se zavrsavaju 7 vremena neznabozaca.od razaranja Jerusalima,do rodjenja Nebeskog ili Gornjeg Jerusalima 1914 kada je Isus Hrist krunisan za kralja.....preuzeo je simbolicnu Sedekijinu krunu.
Istina je da je Carls Rasel govorio za tu godinu i to 20 godina pre nego sto ce da bude 1914.
Doduse on je mislio da ce tada da dodje do smaka sveta,da ce da dodje Isus Hrist da ih spasi ,ali se presao,kao Kolombo kad je otkrio Ameriku,mislio je da je dosao u Indiju...Ipak je njegovo otkrice veoma vazno .
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Dragi moj Mire,
Moras razumeti neke osnove.
Isus je kazao u Mateju 28 glave
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.
Da li je Isus nesto slagao svoje ucenike kada im je kazao da sa njima i nadalje dokle god su zivi????
E sada,Biblija pise o 1000 godisnjoj vladavini Isusa Hrista sa njegovih 144.000 sukraljeva i susvestenika.
Kad ce ona da pocne ,ja ne znam,ali znam da ce trajati 1000 godina,dok ljudi ne postanu savrseni kao Adam .
Nadalje ova tema govori o 1914 godini kada se zavrsavaju 7 vremena neznabozaca.od razaranja Jerusalima,do rodjenja Nebeskog ili Gornjeg Jerusalima 1914 kada je Isus Hrist krunisan za kralja.....preuzeo je simbolicnu Sedekijinu krunu.
Istina je da je Carls Rasel govorio za tu godinu i to 20 godina pre nego sto ce da bude 1914.
Doduse on je mislio da ce tada da dodje do smaka sveta,da ce da dodje Isus Hrist da ih spasi ,ali se presao,kao Kolombo kad je otkrio Ameriku,mislio je da je dosao u Indiju...Ipak je njegovo otkrice veoma vazno .

A zasto si ignorisao drugi deo mog posta gde sam postavio pitanje?
(znam ja da si ti toga svestan, ali si rob)

Ponovicu:

Sta apostol ovde kaze da ce Isus uraditi kada ''BUDE PRISUTAN'':

"Osudiste, ubiste pravednika, i ne brani vam se... Trpite dakle, braćo moja, DO GOSPODOVE PRISUTNOSTI'' (Jakov 5,7.8),

-Jel to znaci da posle 1914. godine vise necemo morati da ''iskazujemo strpljenje'' prema onima koji nas ''progone i ubijaju''??? Jel se to desilo? Jel vidis da se ta rec ''parousija'' koristi da ukaze na KRAJ SVEG ZLA !?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jehovini svedoci pogresno tumace izraz "PARUSIA" i pripisuju Isusovoj navodnoj nevidljivoj prisutnosti od 1914 godine, i ako se u biblijskom kontekstu on odnosi na stvarni dolazak Isusa Hrista na kraju istorije sveta, u koji oni ne veruju.

Tako recimo apostol Pavle na nekim mestima koristeci ovaj izraz "Parusia" kaze: "HVALA STO MI POSLASTE TIMOTIJA" ili "OBRADOVAH SE DOLASKU TITOVOM"

Ovi ljudi su stvarno dosli kod apostola Pavla, a nisu bili neka nevidljiva prisutnost.

Novi zavet govori da je Isus na nebu u nebeskoj Svetinji, i da obavlja posrednicku sluzbu u korist coveka, a da je na zemlji prisutan njegov predstavnik Duh Sveti.

Isus ce doci tek na kraju istorije sveta, u pratnji hiljada andjela, sto znaci da on sada nije na zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jehovini svedoci pogresno tumace izraz "PARUSIA" i pripisuju Isusovoj navodnoj nevidljivoj prisutnosti od 1914 godine, i ako se u biblijskom kontekstu on odnosi na stvarni dolazak Isusa Hrista na kraju istorije sveta, u koji oni ne veruju.

Tako recimo apostol Pavle na nekim mestima koristeci ovaj izraz "Parusia" kaze: "HVALA STO MI POSLASTE TIMOTIJA" ili "OBRADOVAH SE DOLASKU TITOVOM"

Ovi ljudi su stvarno dosli kod apostola Pavla, a nisu bili neka nevidljiva prisutnost.

Novi zavet govori da je Isus na nebu u nebeskoj Svetinji, i da obavlja posrednicku sluzbu u korist coveka, a da je na zemlji prisutan njegov predstavnik Duh Sveti.

Isus ce doci tek na kraju istorije sveta, u pratnji hiljada andjela, sto znaci da on sada nije na zemlji.

Jednostavno eleusia(dolazak) i parousija(prisutnost) su sinonimi, i parousija se koristi da dopuni znacenje prve..

To znaci da ce Isus kada dodje(eleusija) biti "svuda prisutan"(parousija) da bi ga "svako oko moglo ugledati".

Dakle ta rec "parousija" se odnosi na "sveopstu Hristovu prisutnost" prilikom drugog dolaska.
A Jehovini svedoci to pogresno tumace i zloupotrebljavaju da bi poduprli svoje ideje, dodajuci rec "nevidljivo" koja ne postoji , vec je to "vidljiva prisutnost"...

To vidimo i na primeru teksta koji sam postavio..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Pa i to ruši vašu nauku koja kaže da je sa nama od 1914.

Da li je Isus nesto slagao svoje ucenike kada im je kazao da sa njima i nadalje dokle god su zivi????

Nije On lagao nego vi da je sa nama od 1914. znači da nije bio prije po vama.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
E sada,Biblija pise o 1000 godisnjoj vladavini Isusa Hrista sa njegovih 144.000 sukraljeva i susvestenika.
Kad ce ona da pocne ,ja ne znam,ali znam da ce trajati 1000 godina,dok ljudi ne postanu savrseni kao Adam .
Nadalje ova tema govori o 1914 godini kada se zavrsavaju 7 vremena neznabozaca.od razaranja Jerusalima,do rodjenja Nebeskog ili Gornjeg Jerusalima 1914 kada je Isus Hrist krunisan za kralja.....preuzeo je simbolicnu Sedekijinu krunu.
Istina je da je Carls Rasel govorio za tu godinu i to 20 godina pre nego sto ce da bude 1914.

Sedam vremena se odnose na Navuhodunosora i njegovih 7 godina ponizenja a ne na prorocke dane. To je pogresno kod JS. Nema Biblijskog opravanja za ovakvo verovanje. Poyy
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Proroci su dobro znali sta je dan,sta je noc,sta je godina ,a sta je pak vreme.
Da je prorocka rec "vreme" razlicita od pojma ili reci godina ima vise dokaza.O nekima sam pricao,ali se to cita bez razumevanja,ali pitajte se ?
1.Zasto prorok nije rekao da ce Navuhodonosor imati problem 7 godina nego 7 vremena?
2.Sta mislite sta se sa reci vreme pokazuje u ovom stihu? jel se misli na godinu ili nesto drugo,vece???Otkrivenje 12:14 I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijinog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Duhovni Vavilon neće nikada spoznati da Bog vlada carstvom i daje ga kome hoće.

Navuhodnosor kao car stvarnog fizičkog Vavilona je to spoznao, jer tekst kaže "UZEĆE TI SE CARSTVO, DOK NE SPOZNAŠ DA VIŠNJI VLADA CARSTVOM LJUDSKIM I DAJE GA KOME HOĆE, I POSTAVLJA NAD NJIM NAJNIŽEG IZMEĐU LJUDI"

Dakle, govori se o zemaljskom carstvu, a ne o budućem DUHOVNOM Vavilonu, jer duhovni Vavilon nije carstvo, već skup idelogija koja stoji nasuprot Bogu, ili Ekumenski savez.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jeste da mi ne odgovori na pitanje za vreme ,vremena i pola vremena iz Otkrivenje 12:14 I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena....
ali idemo dalje da odgovorim na tvoje pitanje,a ti se seti kolko traje vreme,vremena i pola vremena....

Dobro pogledaj tekst koji si uneo
"UZEĆE TI SE CARSTVO, DOK NE SPOZNAŠ DA VIŠNJI VLADA CARSTVOM LJUDSKIM I DAJE GA KOME HOĆE, I POSTAVLJA NAD NJIM NAJNIŽEG IZMEĐU LJUDI"
Da li je neko zapazio da se ovde govori o dva vladara?
Govori se o Navuhodonosoru ,ali i o Bogu koji vlada carstvom ljudskim???
O Navuhodonosoru ,mislim da ti je manje vise sve poznato,ali kako to Bog vlada carstvom ljudskim od kada,do kada,kako i gde mu je sediste?
Biblija govori da je Jerusalim podnozje njegovim nogama i presto sa koga vlada preko judejskih kraljeva.Od oduzimanja carske krune Sedekiji,do krunisanja Isusa Hrista kao zakonitog kralja proslo je 7 vremena Psalam 110:1,2
Јехова је рекао мом Господу:„Седи мени с десне стране,Док не положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим.“ 2 Палицу силе твоје пружиће Јехова са Сиона,говорећи:„Иди међу непријатеље своје и покори их!“To se desilo 1914 kada je Isus Hrist krunisan kao kralj .
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jeste da mi ne odgovori na pitanje za vreme ,vremena i pola vremena iz Otkrivenje 12:14 I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena....
ali idemo dalje da odgovorim na tvoje pitanje,a ti se seti kolko traje vreme,vremena i pola vremena....

Dobro pogledaj tekst koji si uneo
"UZEĆE TI SE CARSTVO, DOK NE SPOZNAŠ DA VIŠNJI VLADA CARSTVOM LJUDSKIM I DAJE GA KOME HOĆE, I POSTAVLJA NAD NJIM NAJNIŽEG IZMEĐU LJUDI"
Da li je neko zapazio da se ovde govori o dva vladara?
Govori se o Navuhodonosoru ,ali i o Bogu koji vlada carstvom ljudskim???
O Navuhodonosoru ,mislim da ti je manje vise sve poznato,ali kako to Bog vlada carstvom ljudskim od kada,do kada,kako i gde mu je sediste?
Biblija govori da je Jerusalim podnozje njegovim nogama i presto sa koga vlada preko judejskih kraljeva.Od oduzimanja carske krune Sedekiji,do krunisanja Isusa Hrista kao zakonitog kralja proslo je 7 vremena Psalam 110:1,2
Јехова је рекао мом Господу:„Седи мени с десне стране,Док не положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим.“ 2 Палицу силе твоје пружиће Јехова са Сиона,говорећи:„Иди међу непријатеље своје и покори их!“To se desilo 1914 kada je Isus Hrist krunisan kao kralj .

Isus tek treba da bude krunisan, na Zemlji nije. Na Zemlji je sotona car. Isus nije došao kao duh, Isus je duša živa.

Kako može da ti stvorenje bude krunisano nad cijelom Zemljom?
 
Natrag
Top