144.000 otkupljenih sa zemlje

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409

PESMA MOJSIJEVA je pesma pobede koju su Izrailjci pevali nakon oslobodjenja iz Egipatskog ropstva.

Izlazak Izrailja iz Egipta je TIPOS izlaska Bozjeg naroda iz sadasnjeg novog svetskog poretka, i progonstva u poslednje vreme pred Hristov drugi dolazak.
Zato samo 144000 znaju ovu pesmu, jer ce oni kao progonjeni biti izbavljeni iz sadasnjeg novog svetskog poretka, i plus - zivi docekati Hrista.

-------------------------------------

"Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.

I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

VELIKO MNOŠTVO:

- Oni su na nebu pred prestolom Božjim.
- imaju haljine bele.
- okruženi su anđelima pred prestolom na nebu.

NAPOMENA:

JS veruju da će SAMO 144000 dobiti bele haljine i biti na nebu pred prestolom.
Svako nek uporedi učenje biblije, sa ovim stavovima Svedoka.

Laodikejac
jednom recju prevod koji koristis je zbunjujuc.
Mozda ces lakse razumeti ako uporedis istu rec koja se spominje na drugim mestima u Bibliji
Naprimer
2.Moj 16:9
9 I reče Mojsije Aronu: Kaži svemu zboru sinova Izrailjevih: Pristupite pred Gospoda, jer je čuo viku vašu.
Kako su to sinovi Izraelovi trebali da pristupe pred Gospoda? Jel da se popnu na nebo???
ima puno ovakvih primera...

3.Moj 24;8
8 Svake subote neka ih postavlja sveštenik pred Gospodom vazda uzimajući od sinova Izrailjevih zakonom večnim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dogadjaje koje pominjes su vezani za zemaljsku svetinju, gde Bog poziva narod da dodju u Svetinju gde je bila njegova slava koja je pratila Izrailj.

To u otkrivenju u dogadjajima nakon Hristovog dolaska nije slucaj, jer tekst jasno kaze ''DA JE VELIKO MNOSTVO NA NEBU PRED PRESTOLOM''

''I posle ovog čuh glas veliki naroda mnogoga na nebu gde govori: Aliluja! Spasenje i slava i čast i sila Gospodu našem;
Jer su istiniti i pravi sudovi Njegovi, što je osudio kurvu veliku, koja pokvari zemlju kurvarstvom svojim, i pokajao krv slugu svojih od ruke njene.
I drugom rekoše: Aliluja! I dim njen izlažaše va vek veka.
I padoše dvadeset i četiri starešine, i četiri životinje, i pokloniše se Bogu koji seđaše na prestolu, govoreći: Amin, aliluja!''
otkrivenje 19. 1 - 4

Vi svedoci ne volite Isusa, jer tvrdite da ga ljudi nece nikada videti, vec samo 144000, jer ne verujete u njegov drugi dolazak.

Ja se radujem danu susreta sa Isusom, i to je srz moje vere i nade.

''STO OKO NE VIDE, NI UHO NE CU, I U SRCE COVECIJE NE DODJE, TO BOG UGOTOVI ONIMA KOJI GA LJUBE''

Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Dogadjaje koje pominjes su vezani za zemaljsku svetinju, gde Bog poziva narod da dodju u Svetinju gde je bila njegova slava koja je pratila Izrailj.

To u otkrivenju u dogadjajima nakon Hristovog dolaska nije slucaj, jer tekst jasno kaze ''DA JE VELIKO MNOSTVO NA NEBU PRED PRESTOLOM''

''I posle ovog čuh glas veliki naroda mnogoga na nebu gde govori: Aliluja! Spasenje i slava i čast i sila Gospodu našem;
Jer su istiniti i pravi sudovi Njegovi, što je osudio kurvu veliku, koja pokvari zemlju kurvarstvom svojim, i pokajao krv slugu svojih od ruke njene.
I drugom rekoše: Aliluja! I dim njen izlažaše va vek veka.
I padoše dvadeset i četiri starešine, i četiri životinje, i pokloniše se Bogu koji seđaše na prestolu, govoreći: Amin, aliluja!''
otkrivenje 19. 1 - 4

Vi svedoci ne volite Isusa, jer tvrdite da ga ljudi nece nikada videti, vec samo 144000, jer ne verujete u njegov drugi dolazak.

Ja se radujem danu susreta sa Isusom, i to je srz moje vere i nade.

''STO OKO NE VIDE, NI UHO NE CU, I U SRCE COVECIJE NE DODJE, TO BOG UGOTOVI ONIMA KOJI GA LJUBE''

Amin.

Pa najzad nesto lepo,i ovo jeste lep argument za tvoju nauku,samo nije najsrecnije preveden iz nekoliko razloga.
Prvi je sto postoji rec "kao" koju DK prevod nije preveo.
BGT Revelation 19:1 Μετὰ ταῦτα ἤκουσα ὡς φωνὴν μεγάλην ὄχλου πολλοῦ ἐν τῷ οὐρανῷ λεγόντων· ἁλληλουϊά· ἡ σωτηρία καὶ ἡ δόξα καὶ ἡ δύναμις τοῦ θεοῦ ἡμῶν, (Rev. 19:1 BGT)
U skladu sa tim evo ti dva prevoda koja su ispravnija

После тога зачуо сам снажан глас као глас силног мноштва на небу,+ како говори: „Хвалите Јах!*+ Спасење+ и слава и моћ припадају нашем Богу,(NW).
CRO Revelation 19:1 Nakon toga začujem kao jak glas silnoga mnoštva na nebu: »Aleluja! Spasenje i slava i moć Bogu našemu! (Rev. 19:1 CRO)

Vidis nije isto cuh jak glas velikog mnostva i KAO jak glas velikog mnostva.
To je prva stvar,a potom je mnogo lakse i razumljivije.
Nadalje Isus Hrist poredi armagedon sa potopom.
Da li je za vreme potopa Bog uzeo Noja ,njegovu porodicu i zivotinje na nebo,ili ga je spasio u arci na vodi?
Cak je i za zivotinje obezbedio spas u Nojevoj arki a ne na nebu.
A zasto bi to cinio za vreme Armagedona?
Zar mislis da je Bog nesposoban da zastiti sve koje hoce na zemlji???

Ali tema je o 144.000 i tu se slazem sa tobom da ce oni ,njih 144.000 biti na nebu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, ne poznajes tipologiju starozavetnih dogadjaja u novom zavetu.

Biblijska nauka je vrlo, vrlo jasna za onoga ko zeli istinu, a to je - da ce SVI ljudi biti uzeti na nebo prilikom Hristovog drugog dolaska.

Ja sledim bibliju, i mene Jehovisticka nauka ne zanima, jer poznajem biblijsko ucenje po ovom pitanju, a ti propagiras ljudska misljenja koja proizilaze iz seckanja biblije.

Tvoja tvrdnja "da Jovan navodno nije stvarno cuo glas velikog naroda" vec KAO, sto bi po tebi znacilo - da na nebu nije bilo nikakvog velikog mnostva, vec je Jovan samo tako cuo.
Onda mora da je pojeo neke bunike pa je imao halucinacije.

Jovan jeste cuo glas velikog mnostva, i to nije bio KAO glas, vec stvarni glas velikog mnostva ljudi.
Ovo se moze podkrepiti nekim drugim tekstovima u kojima se koristi ovaj izraz KAO.

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim" ( Danilo 7. 13 )

Po tebi ovo nije bio Isus SIN COVECIJI, vec je Danilo tako samo video, a to je bilo nesto drugo, mozda pinokio, ili Iti vanzemaljac.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, ne poznajes tipologiju starozavetnih dogadjaja u novom zavetu.

Biblijska nauka je vrlo, vrlo jasna za onoga ko zeli istinu, a to je - da ce SVI ljudi biti uzeti na nebo prilikom Hristovog drugog dolaska.

Ja sledim bibliju, i mene Jehovisticka nauka ne zanima, jer poznajem biblijsko ucenje po ovom pitanju, a ti propagiras ljudska misljenja koja proizilaze iz seckanja biblije.

Tvoja tvrdnja "da Jovan navodno nije stvarno cuo glas velikog naroda" vec KAO, sto bi po tebi znacilo - da na nebu nije bilo nikakvog velikog mnostva, vec je Jovan samo tako cuo.
Onda mora da je pojeo neke bunike pa je imao halucinacije.

Jovan jeste cuo glas velikog mnostva, i to nije bio KAO glas, vec stvarni glas velikog mnostva ljudi.
Ovo se moze podkrepiti nekim drugim tekstovima u kojima se koristi ovaj izraz KAO.

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim" ( Danilo 7. 13 )

Po tebi ovo nije bio Isus SIN COVECIJI, vec je Danilo tako samo video, a to je bilo nesto drugo, mozda pinokio, ili Iti vanzemaljac.

Laodikeja,
U Bibliji pise da je samo 144.000 otkupljeno sa zemlje na nebo.
Ostali prezivljavaju veliku nevolju na zemlji i ostaju na zemlji.,i oni i sve zivotinje sto postoje,ostaju na zemlji.
Nadalje Biblija ima puno simbolike,ali ti ne znas da raspoznajes simboliku od bukvalnih stvari.
Moli Jehovu Boga za razumevanje,da bu to razumeo.
Zapitaj se malo,a zasto bi sve ljude Bog sklanjao na nebo??? od cega da ih sklanja???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
VELIKO MNOŠTVO:

- Oni su na nebu pred prestolom Božjim.
- imaju haljine bele.
- okruženi su anđelima pred prestolom na nebu.

Izraz "OTKUPLJENI SA ZEMLJE" znači - da su oni prihvatili otkupnu žrtvu Isusa Hrista, i u vreme najvećeg progonstva pripremili sebe za nebo, i u trenutku Hristovog dolaska sačuvali živu veru u njega, u odnosu na bezbožne koji će prilikom Hristovog dolaska primiti sud, jer nisu prihvatili otkupnu žrtvu Isusa Hrista. prihvatili otkupnu žrtvu Gospoda Isusa, i uzeti su na nebo.

...................................................................................

Ti ne zelis istinu, vec da slusas sebe i svoju organizaciju.

Biblijski dokazi su ti dati, i ti ih mozes poslusati ili odbaciti, to je tvoja stvar.

''I posle ovog čuh glas veliki naroda mnogoga na nebu gde govori: Aliluja! Spasenje i slava i čast i sila Gospodu našem;
Jer su istiniti i pravi sudovi Njegovi, što je osudio kurvu veliku, koja pokvari zemlju kurvarstvom svojim, i pokajao krv slugu svojih od ruke njene.
I drugom rekoše: Aliluja! I dim njen izlažaše va vek veka.
I padoše dvadeset i četiri starešine, i četiri životinje, i pokloniše se Bogu koji seđaše na prestolu, govoreći: Amin, aliluja!'' otkrivenje 19. 1 - 4

"Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

Nigde u bibliji ne piše - da će samo grupa od 144000 biti uzeta na nebo, već SVI spaseni.

HRISTOV DOLAZAK I VASKRSENJE:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima" ( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku"( 2 poslanica Timotiju 4. 6 - 8 )

I vidjeh prijestole, i sjeđahu na njima, i dade im se sud, i duše isječenijeh za svjedočanstvo Isusovo i za riječ Božiju, koji se ne pokloniše zvijeri ni ikoni njezinoj, i ne primiše žiga na čelima svojima i ruci svojoj; i oživlješe i carovaše s Hristom hiljadu godina.
A ostali mrtvaci ne oživlješe, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenije.
Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina"( otkrivenje 20. 4 - 6 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
VELIKO MNOŠTVO:

- Oni su na nebu pred prestolom Božjim.
- imaju haljine bele.
- okruženi su anđelima pred prestolom na nebu.

Izraz "OTKUPLJENI SA ZEMLJE" znači - da su oni prihvatili otkupnu žrtvu Isusa Hrista, i u vreme najvećeg progonstva pripremili sebe za nebo, i u trenutku Hristovog dolaska sačuvali živu veru u njega, u odnosu na bezbožne koji će prilikom Hristovog dolaska primiti sud, jer nisu prihvatili otkupnu žrtvu Isusa Hrista. prihvatili otkupnu žrtvu Gospoda Isusa, i uzeti su na nebo.

...................................................................................

Ti ne zelis istinu, vec da slusas sebe i svoju organizaciju.

Biblijski dokazi su ti dati, i ti ih mozes poslusati ili odbaciti, to je tvoja stvar.

''I posle ovog čuh glas veliki naroda mnogoga na nebu gde govori: Aliluja! Spasenje i slava i čast i sila Gospodu našem;
Jer su istiniti i pravi sudovi Njegovi, što je osudio kurvu veliku, koja pokvari zemlju kurvarstvom svojim, i pokajao krv slugu svojih od ruke njene.
I drugom rekoše: Aliluja! I dim njen izlažaše va vek veka.
I padoše dvadeset i četiri starešine, i četiri životinje, i pokloniše se Bogu koji seđaše na prestolu, govoreći: Amin, aliluja!'' otkrivenje 19. 1 - 4

"Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

Nigde u bibliji ne piše - da će samo grupa od 144000 biti uzeta na nebo, već SVI spaseni.

HRISTOV DOLAZAK I VASKRSENJE:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima" ( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se,jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( knjiga proroka Danila 12. 2 )

"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku"( 2 poslanica Timotiju 4. 6 - 8 )

I vidjeh prijestole, i sjeđahu na njima, i dade im se sud, i duše isječenijeh za svjedočanstvo Isusovo i za riječ Božiju, koji se ne pokloniše zvijeri ni ikoni njezinoj, i ne primiše žiga na čelima svojima i ruci svojoj; i oživlješe i carovaše s Hristom hiljadu godina.
A ostali mrtvaci ne oživlješe, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenije.
Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina"( otkrivenje 20. 4 - 6 )

Veliko mnostvo nije na nebu,niti ce ikada biti tamo,jer nema potrebe.
Otkrivenje 19:1
BGT Revelation 19:1 Μετὰ ταῦτα ἤκουσα ὡς φωνὴν μεγάλην ὄχλου πολλοῦ ἐν τῷ οὐρανῷ λεγόντων· ἁλληλουϊά· ἡ σωτηρία καὶ ἡ δόξα καὶ ἡ δύναμις τοῦ θεοῦ ἡμῶν, (Rev. 19:1 BGT)
NW:После тога зачуо сам снажан глас као глас силног мноштва на небу, како говори: „Хвалите Јах! Спасење и слава и моћ припадају нашем Богу,
ὡς je grcka recca koja se prevodi "KAO"
Kao глас силног мноштва на небу nije isto sto i glas silnog mnostva na nebu,to se razlikuje .
Slicno i sa sledecim...

6 I čuh kao glas naroda mnogog, i kao glas voda mnogih, i kao glas gromova jakih, koji govore: Aliluja! Jer caruje Gospod Bog Svedržitelj.
BGT Revelation 19:6 Καὶ ἤκουσα ὡς φωνὴν ὄχλου πολλοῦ καὶ ὡς φωνὴν ὑδάτων πολλῶν καὶ ὡς φωνὴν βροντῶν ἰσχυρῶν λεγόντων· ἁλληλουϊά, ὅτι ἐβασίλευσεν κύριος ὁ θεὸς [ἡμῶν] ὁ παντοκράτωρ. (Rev. 19:6 BGT)
Moje pitanje glasi,
Zasto u DK prevodu u sestom stihu lepo prevodi doticnu grcku reccu sa "KAO",a u prvom stihu nece da je prevede kao da ne postoji???i tako pravi zabunu...Sta ti mislis?proveri grcki tekst.
Ovo je u startu ,a isto vazi i za ono ostalo sto si pisao.
Suvise verujes prastarim prevodima,pogledaj prvo grcki tekst.
nadalje pogledaj i kontekst,pa ce ti sigurno biti jasnije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovan je čuo kao glas tog velikog mnoštva NA NEBU, a ne na zemlji, što i dokazuje drugi tekst više puta priložen, gde jasno piše "DA SE VELIKO MNOŠTVO KOJE NIKO NE MOŽE IZBROJATI NALAZI NA NEBU PRED PRESTOLOM BOŽJIM, OKRUŽENI ANĐELIMA"


"Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 )

Sada kaži Zaokret.

Svedoci veruju da SAMO 144000 dobijaju haljine bele, i nalaze se na nebu, dok ostali ostaju na zemlji i zadržavaju svetovna odela, košulje, suknje, kravate, leptir mašne, itd..itd..

Otkud onda veliko mnoštvo u haljinama belim na nebu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jovan je čuo kao glas tog velikog mnoštva NA NEBU, a ne na zemlji, što i dokazuje drugi tekst više puta priložen, gde jasno piše "DA SE VELIKO MNOŠTVO KOJE NIKO NE MOŽE IZBROJATI NALAZI NA NEBU PRED PRESTOLOM BOŽJIM, OKRUŽENI ANĐELIMA"


"Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin"
( otkrivenje 7. 9 - 12 )

Sada kaži Zaokret.

Svedoci veruju da SAMO 144000 dobijaju haljine bele, i nalaze se na nebu, dok ostali ostaju na zemlji i zadržavaju svetovna odela, košulje, suknje, kravate, leptir mašne, itd..itd..

Otkud onda veliko mnoštvo u haljinama belim na nebu?

REC " KAO" menja citav smisao recenice.
Dal je tebi potpuno ista recenica,ili rec "KAO" menja znacenje???
Jovan je čuo glas tog velikog mnoštva NA NEBU
Jovan je čuo kao glas tog velikog mnoštva NA NEBU???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JA VIDIM DA JE TO KAO ZAOKRET.

Zaokret, da li si ti ili nisi..

Po tebi - to nisi ti nego neko drugi.
 
Natrag
Top