10 najbrutalnijih uvreda među književnicima

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
10 najbrutalnijih uvreda među književnicima

page-cover7-1000x500ec58449ddbc63cad.jpg


Poznati književnici nisu imali dlake na jeziku kada su u pitanju stavovi o njihovim kolegama. Bilo da su bili među živima ili odavno preminuli, oni se nisu ustručavali da iskreno kažu šta stvarno misle o njihovim delima. Mora se priznati da su neke od uvreda među književnicima bile stvarno brutalne, ali šta drugo i očekivati od ljudi kojima je profesija da pišu ono što se neki ne ustručavaju ni da pomisle?

Saznajte u našem tekstu šta su Mark Tven, Virdžinija Vulf, Dilan Tomas i drugi poznati književnici imali da kažu o drugim autorima čija dela nisu mogli da smisle.

1. Evelin Vo o Marselu Prustu
„Prvi put čitam Prusta. Veoma slabo štivo. Čini mi se da je bio mentalno defektan.“

2. Truman Kapote o Džeku Keroaku
„To što on radi nije pravo pisanje, već obično kucanje na pisaćoj mašini!“

3. Dilan Tomas o Radjardu Kiplingu
„Gospodin Kipling predstavlja sve što je pogrešno u ovom surovom svetu.“

4. Vilijam Fokner o Ernestu Hemingveju
„Nikad nije bio poznat po korišćenju reči koje vas mogu poslati po rečnik.“

5. Ernest Hemingvej o Vilijamu Fokneru
„Jadni Fokner. Da li on stvarno misli da se velike emocije postižu velikim rečima?“

6. Oskar Vajld o Aleksandru Poupu
„Postoje dve vrste ljudi koji ne vole poeziju: oni koji je ne voli i oni koji čitaju Aleksandra Poupa.“

7. Henri Džejms o Edgaru Alanu Pou
„Entuzijazam za Poa je siguran znak primitivnog stadijuma somosvesti.“

8. Mark Tven o Džejn Ostin
„Nemam nikakvo pravo da kritikujem njene knjige pa to i ne radim, osim kada ih baš mrzim. Knjige Džejn Ostin me ponekad toliko iznerviraju da nisam u stanju da sakrijem svoj gnev. Svaki put kada pročitam roman Gordost i predrasuda poželim da iskopam njen leš i izudaram joj lobanju njenom cevanicom! “

9. Virdžinija Vulf o Džejmsu Džojsu
Uliks je delo osetljivog brucoša koji još uvek češe svoje bubuljice.“

10. Elizabet Bišop o Dž.D. Selindžeru
„Mrzela sam Lovca u žitu. Trebalo mi je nekoliko dana da pročitam roman, tokom čega me je na svakoj strani bilo sramota za Selindžera, kada bih videla njegove sulude rečenice. Kako su mu samo dozvolili da objavi ovako nešto?“

Izvor: Flavorwire/Citymagazine
 
Natrag
Top