03.07.2009. Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije...

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije...
03.07.2009. - 20:24

oven-v.jpg


Fudbalski klubovi, kao i mediji širom Evrope, zagrevaju se za novi prelazni rok, a što je on bliži to stiže više spekulacija, nagađanja i "proverenih" vesti o prelascima igrača i trenera. Vratile su se i poznate "kombinacije" na Blic online, gde ćete moći da prošetate evro pijacom i pročitate najnovije tračeve, "istine", kao i dogovorene transfere...

Neočekivana transfer bomba na Ostrvu - dojučerašnji napadač Njukasla Majkl Oven potpisao je dvogodišnji ugovor sa Mančester junajtedom. Oven je na Old Traford stigao kao slobodan igrač, a zanimljivo je da je pristao na platu koju će ostvarivati u zavisnosti od minutaže odnosno broja mečeva na terenu.

Čelsi je odbio čak 35 miliona evra od Mančester sitija za kapitena engleske reprezentacije Džona Terija.
" Odbili smo ponudu za Terija čime smo im jasno stavili do znanja da on nije na prodaju. Moraju znati da nas nimalo ne zabavljaju njihove ponude", rekli su predstavnici Čelzija čime su potvrdili da će stameni štoper „plavaca“ i sledeće sezone igrati u klubu.

Prvotimac Arminije iz Bilefelda Artur Vihinarijek potpisao je jednogodišnji ugovor sa Hertom iz Berlina. Vihinarijek je time postao prvo od nekoliko zvučnih pojačanja koja se narednih dana očekuju u Berlinu. Herta će nove igrače kupovati zahvaljujući sedam miliona evra koliko su dobili od Hofenhajma za transfer Josipa Šimunića. Inače, Herta želi da kupi Milana Smiljanića. Nemački klub već duže vreme je zainteresovan za usluge bivšeg fudbalera Partizana.

Nekadašnji igrač Bajerna Ze Roberto (34) prvo je veliko pojačanje Hamburgera za novu sezonu. Ze Roberto je došao na insistiranje novog trenera Bruna Labadije koji usput traži i napadača koji će zameniti Hrvata Ivicu Olića koji je otišao u Bajern.

Kad smo kod Bavaraca oni poručuju da za njih prelazni rok još nije gotov. Pritom ne misle na odlazak ili ostanak Franka Riberija, već na dovođenje Hozea Bosingve (26) iz Čelzija. Prema rečima Karla Hajnca Rumenigea, kontakt sa Čelsijem je uspostavljen i postoje realne šanse da Bosingva pređe u Bajern.

Andrej Ševčenko se verovatno vraća u Dinamo iz Kijeva. Bivši najbolji napadač Milana ovog leta je nepoželjan kako među "rosonerima" tako i u Čelziju pa je prinuđen da razmatra i neke druge opcije. Predsednik Dinama Igor Surkis pozvao je Ševu da se vrati u klub u kojem se i proslavio, s tim što bi mu po završetku karijere bilo garantovano i mesto trenera.
"Andrejeva reakcija bila je vrlo pozitivna. Od sada pa nadalje sve zavisi samo od njega", istakao je Surkis koji je svestan da mu ne ide u prilog što bi Ševčenko kod njega imao znatno manju platu nego u Čelziju.

Mateja Kežman potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa Pari Sen Žermenom za koji je prošle sezone nastupao kao pozajmljeni igrač Fenerbahčea.
"Imao sam dobre ponude iz Katara i pre sveg iz turskog Sivaspora, ali u Parizu mi je predivno, klub je sjajan, dobro organizovan sa sjajnim navijačima i to me je i primoralo da se opredelim za ostanak", rekao je Kežman agenciji Beta.
"Razgovarao sam i sa čelnicima kluba i sa trenerom Antoanom Kombuarom, koji mi je rekao da me želi u timu i da očekuje da ću u formaciji '4-4-2' predvoditi napad tima sa Gijomom Oarom", naveo je Kežman.

Čelnici Milana Adrijano Galijani i Arijedo Braida otputovali su u Sevilju, ali se još nisu vratili sa sa zapečaćenim dogovorom o dolasku Luisa Fabijana.
Milan je za brazilskog napadača ponudio 14 miliona evra, a Španci su glatko rekli "ne". Međutim, crveno-beli su spremni na nastavak pregovora sa Milanom, koji bi možda morao da plati čak 30 miliona za napadača.
Ono što Sevilji dozvoljava da bude drska u pregovorima je činjenica da Milan posle neuspeha u pokušajima da dovede Alija Sisoka i Edina Džeka neće odustati tek tako.

Fudbaler Fulama Klint Dempsi mogao bi da u narednoj sezoni zaigra za Everton koji nudi četiri miliona funti. Reprezentativac SAD odbio je ponudu Fulama da produži ugovor i teško je verovati da će se zadržati na "Krejven kotidžu".

Poznati italijanski napadač Vinćenco Montela odlučio je da okači kopačke o klin i prihvati trenerski posao u omladinskoj školi Rome. Popularni "aeroplanino" postigao je 141 pogodak u Seriji A nastupajući za Empoli, Đenovu, Sampdoriju i Romu sa kojom je osvojio i šampionsku titulu 2001. godine. Omaleni napadač imao je kratku epizodu i u engleskom Fulamu, a za reprezentaciju Italije odigrao je 20 mečeva postigavši tri pogotka.
"Proteći će neko vreme pre nego što se naviknem na penziju. Ipak, fudbaler treba da zna kada je vreme da kaže zbogom pre nego što postane kasno. Zahvalan sam Romi na poverenju i jedva čekam nove izazove na trenerskoj klupi jer sam se tokom godina izuzetno vezao za klub", rekao je Montela.

Ekipa Kardif sitija angažovala je 22-godišnjeg štopera Entonija Džerarda koji je stigao iz Volsola.
Entoni bi se teško obreo u ovoj rubrici da mu rođak nije daleko poznatiji kapiten Liverpula Stiven Džerard.

Napadač Dinama iz Kijeva Ismael Bangura završio je posao s Renom gde će igrati u naredne četiri godine. Mediji navode da je Ren na račun prvaka Ukrajine uplatio oko deset miliona evra, a Bangura već ima iskustva iz francuskog fudbala jer je pre odlaska u Ukrajinu pre dve godine igrao za Ažaksio i Le Man.
Istovremeno, kamerunski vezista Rena i jedan od najboljih zadnjih veznih u Ligi 1 Stefan Mbami izrazio je želju da što pre pojača Marsej iako se za njegove usluge živo zanima i Everton.
"Odlučio sam se za Olimpik i želim da što pre pređem tamo. Nadam se da će se klubovi ubrzo dogovoriti jer cena još nije dogovorena", rekao je Mbami.

Nekadašnji saigrač Majkla Ovena u dresu Liverpula Ditmar Haman (35) takođe ima status slobodnog agenta posle odlaska iz Mančester sitija, a za njegove usluge zainteresovan je Hal.
Tigrovi su bivšem nemačkom reprezentativcu ponudili 20 hiljada funti nedeljno, ali još uvek postoji opcija da on ode u Nemačku i zaigra za Minhen 1860. Haman na Ostrvu igra od 1998. godine kada je iz Bajerna prešao u Njukasl.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top