13.11.2016
Poruka
397
SL: Zvezda kroz dramu do 4-0

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak i posle 4. kola Superlige pošto su posle dramatične završnice savladali Mega Leks u Pioniru sa 89:85.

CE8T3174.JPG

Ekipa Dejana Milojevića pružila je sjajan otpor srpskom i regionalnom šamionu, ali ipak nije uspela da priredi veliko iznenađenje.

Minut pre kraja Zvezda je imala samo poen prednosti, ali su Simonović i Dangubić bili smireni sa linije slobodnih bacanja i crveno-beli su savladali Megu 24. put u poslednjih 25 mečeva.

Nemanja Dangubić bio je najbolji i svom bivšem klubu ubacio je 16 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije. Volters i Simonović dodali su po 11, a Bjelica je imao 15 poena. Nije bilo Dženkinsa, koji je pored klupe pravio društvo odavno odsutnom Joviću.

U ekipi Mege blistao je Sava Lešić sa 21 poenom i 3 skoka. Rebić je dodao 14 poena i 3 asistencije, a po 13 poena ubacili su Jaramaz i Novak.

Mega je od samog starta pokazala da će skupo ‚prodati kožu‘ u Pioniru. Lešić, Jaramaz i Rebić mučili su odbranu Zvezde, pa je Mega imala poen viška posle 10 minuta – 19:18.

Slično je bilo i do kraja prvog dela. Crveno-beli su imali poteškoće da isprate brzi ritam gostiju, pa je i druga četvrtina završena istim rezultatom – 38:36.

U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala mnogo bolje, pre svega u fazi napada i brzo je došla do prednosti, ali nije uspevala da se odlepi sve do sredine poslednje deonice.

Pet minuta pre kraja bilo je 72:64 i izgledalo je da će Zvezda mirno privesti meč kraju. Ipak, Mega je odgovorila serijom 7-0 i ušlo se u dramatičnu završnicu u kojoj je Zvezda bila smirenija.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
Jović se vratio na teren, Zvezda prejaka za Vršac

Šampion Srbije Crvena zvezda pobedila je na gostovanju u Vršcu istoimenu ekipu rezultatom, 96:74, u petom kolu Košarkaške lige Srbije.

Izabranici Dejana Radonjića slomili su protivnika na samom početku utakmice, kad su u prvih pet minuta napravili seriju 20:4.

Do pete uzastopne pobede u Košarkaškoj ligi Srbije, crveno-bele su predvodili Ognjen Dobrić sa 23 poena i Čarls Dženkins sa 17. Utakmicu je obeležio i povratak Stefana Jovića na teren.

U poraženom sastavu bolji od ostalih bili su Minčev sa 14 poena i Stojadinović sa 13.

Zvezda će u narednom kolu igrati sa Borcem u Čačku, dok će Vršac gostovati Dinamiku na Dorćolu.

34400793590df650e2eb3112733761_w640.JPG

Crveno-beli startovali su furiozno u Vršcu predvođeni Kuzmićem koji je postigao prvih sedam poena za svoj tim. Pored srpskog centra početak je obeležio start Stefana Jovića, koji se vratio na teren posle višemesečne pauze.

Aktuelni šampion Srbije i ABA lige nastavio je da melje protivnika, pa je posle prvih pet minuta rezultat već bio 20:4.

Po rezultatu Zvezda je veoma odlučno ušla u utakmicu, a rezultat je svakog trenutka rastap sve više i više. Posle prvih deset minuta igre rezultat je iznosio čak 30:8 za goste iz Beograda. Najraspoloženiji u prvoj deonici bio je Dobrić koji je za sedam minuta ubacio 13 poena.

Drugu četvrtinu domaći igrači započeli su čvršće i preko Stojadinovića koji je postigao dve uzastope trojke smanjuju na -15, 33:18. Isti igrač na sredini četvrtine pogađa još jednu trojku, za “samo“ dvanaest ponea zaostatka.

Međutim, izabranici Dejana Radonjića ponovo su ubrzali, što se odrazili na rezultat, koji je na četiri minuta do kraja glasio 46:24.

Do kraja druge deonice, crveno-belima je pala koncentracija, što su Vrščani iskoristili, napravivši 8:0 seriju, pa je na poluvremenu rezultat glasio 46:32.

U trećoj deonici igralo se dosta ujednačeno, a domaći košarkaši u dva navrata uspeli su da prednost spuste na jednocifrenu. Međutim, kao i tokom celog toka meča, čim se Vršac pribiži, usledila je rekacija gostiju, koji Simonovića i Dženkinsa raziliku ponovo dižu na +19.

Početak četvrte deonice ponovo je pripao domaćim košarkašim, koji za kratko vreme prave seriju 5:0 i spuštaju prednost na 70:57. Izabranici Dejana Radonjića bili su prevelik zalogaj za Vrščane i svaki put kada bi “pripretili“ Zvezda bi imala spreman odgovor. Na kraju konačan rezultat bio je Vršac – Crvena zvezda.

14943551702031.JPG

Ovo više nije slučajnost, ovo je fantastična forma Ognjena Dobrića! Ono što je uradio u Vršcu, Zvezdin doskorašnji rezervista je ponovio i u Čačku, gde je na sjajan način predvodio srpskog šampiona do šeste pobede u MOZZART Superligi protiv borbenog, ali nedovoljno kvalitetnog Borca – 65:85.

Dobrić se ponovo našao u ulozi startera i još bio najefikasniji akter meča. Ovoga puta postigao je 20 poena za 27 minuta, ali su mnogi od njih, a posebno oni u poslednjoj četvrtini bili prelomni po pitanju pobednika utakmice.

Borac je bio odličan do sredine druge četvrtine, uspeo je da ostane u igri i tokom treće deonice, ali je onda potpuno potonuo u četvrtoj četvrtini, kada mu je Radonjićev tim zadao konačan udarac i dozvolio da ubaci svega 11 poena.

Čačani su nekoliko puta tokom meča pokazali da poseduju kvalitet sa kojim barem jedno poluvreme mogu da se suprotstave i daleko kvalitetnijim timovima od sebe. Ipak, u domaćem timu je Zvezdinoj odbrani suštinski uspeo da "umakne" samo Aleksandar Todorović, koji je ubacio 19 poena i imao šest skokova, ali je dvocifren bio još samo Marinović (10 poena).

Radonjić je još jednom uspeo da ubaci sve igrače u igru, ali i da ravnomerno rasporedi minutažu glavnim igračima. Vrlo dobru rolu imao je Dion Tompson, koji je za nepunih 10 minuta ubacio 12 poena. Jović je postigao 11 i imao šest asistencija, dok su Dangubić i Gudurić postigli po 10.

Zvezda u petak dočekuje Dinamik, dok Borac gostuje FMP-u u Železniku.

BORAC - CRVENA ZVEZDA 65:85
/21:19, 12:21, 21:25, 11:20/

BORAC: Čarapić, Mitrović 3, Popović, Milovanović 7, Radonjić 9, A. Todorović 19, Radović, Mićić 4, Đoković 4, Gavrilović , N. Todorović 9, Maronović 10.

CRVENA ZVEZDA: Tompson 12, Dangubić 10, Mitrović 8, Simanić, Dobrić 20, Simonović 5, Rakićević, Dženkins 2, Gudurić 10, Jović 11, Kuzmić 7, Bjelica.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
KLS: Zvezda rutinski zadržala nepobedivost

Crvena zvezda savladala je Dinamik u hali 'Aleksandar Nikolić' u meču sedmog kola Superlige Srbije – 87:68 (41:29).

Srpski i regionalni šampion kontrolisao je ritam meča od samog starta, na veliki odmor otišao je sa 12 poena viška, da bi u trećoj deonici u potpunosti razbio rivala za +30.

Međutim, iako su izabranici Miroslava Mute Nikolića u trećem periodu ubacili svega osam poena, gosti nisu odustajali, pa su poslednjih deset minuta igre otvorili fantastičnom serijom 24:2.

Uspeli su da priđu na 12 poena zaostatka, ali je onda usledio odgovor crveno-belih koji ipak rutinski stižu do sedmog trijumfa.

Tim Dejana Radonjića je na taj način ostao jedina neporažena ekipa u domaćem šampionatu, dok je Dinamik pretrpeo četvrti poraz.

Zvezdu je do trijumfa predvodio tandem Amerikanaca – Čarls Dženkins ubacio je 18, Nejt Volters 16 poena, dok je dvocifren učinak imao i Marko Simonović sa 10. Istakao se još i Nemanja Danbugić sa devet poena, odnosno Stefan Jović sa šest uz sedam asistencija.

U ekipi Dinamika istakao se Devin Bruks sa 18 poena i pet skokova, dok je Marko Čakaravić
dodao 11.

Zvezda je predvođena raspoloženim povratnikom Čarlsom Dženkinsom, koji je propustio prošlo kolo zbog povrede, bolje počela i, uz poene Nemanje Dangubića i Ognjena Dobrića, posle pet minuta igre stvorila prvu osetniju prednost – 15:10.

Međutim, gosti su uspeli da brzo odgovore i približe se na posed zaostatka, ali je onda usledio novi nalet crveno-belih, koji preko Marka Gudurića, odnosno spomenutog Dobrića i Voltersa ponovo stvaraju značajno vođstvo posle deset minuta košarke – 24:16.

Ni drugi kvartal se nije previše razlikovao od prvog, najpre smo gledali bolju igru Zvezde, Volters je vezao pet poena i pokrenuo novu seriju svog tima, da bi crveno-beli onda uspeli da zaustave odgovor rivala i po prvi put steknu dvocifrenu prednost – 32:22.

Pokušavao je Dinamik i sada da se vrati, u prvi mah je i uspeo prišavši na samo pet poena zaostatka, ali je domaćin onda dodatno podigao nivo igre i na veliki odmor otišao sa 12 poena viška – 41:29.

Dženkins i Volters nastavili su da komanduju i diktiraju ritam meča, a prednost šampiona Srbije samo je rasla. Gostima je, pritom, totalno stao šut, gubili su i lopte u serijama, pa je domaćin posle 25 minuta igre imao dvadeset poena prednost – 51:31.

Domaćin je igrao raznovrsno i silovito, Dinamik nikako nije uspevao da dođe do poena, da bi Voltersa sa linije bacanja stavio tačku na treću četvrtinu, u kojoj su gosti ubacili svega osam poena, za ogromnih +33 – 70:37.

Početak poslednje četvrtine doneo nam je veliko opuštanje crveno-belih, što svakako neće biti po volji trenera Radonjića. Dinamik je to iskoristio na maksimalan način – napravivši seriju od 22:4 – 72:57.

Dinamik je nastavio svoju fantastičnu seriju, prišao je na samo 12 poena zaostatka, ali je domaćin onda napokon odgovorio i bez većih problema priveo susret kraju – 87:68.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
Zvezdino zagrevanje za Partizan

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo u savladali subotički Spartak u osmom kolu Superlige Srbije rezultatom 89:60, čime je ekipa Dejana Radonjića zadržala epitet nepobedive u dosadašnjem delu takmičenja.

radonjic.JPG

Najefikasniji kod Zvezde bio je plejmejker Nejt Volters sa 15 poena, a odličnu partiju ponovo je pružio Ognjen Dobrić koji je zabeležio 12 poena, osam skokova i pet asistencija, dok su po 11 dodali Čarls Dženkins i Milko Bjelica.

U ekipi Spartaka Ivan Jelenić je ubacio 14 poena, Stefan Matić je dao 11, a Igor Kesar dodao 10 poena.

Trener Radonjić je šansu pružio celom rosteru, i manje više svi igrači imali podjednaku minutažu izuzev Nemanje Dangubića koji je na parketu proveo 24 minuta.

Crveno-beli su krenuli silovito od starta u fazi napada. Posle 12 poena prednosti u prvih deset minuta (28:16) Zvezda je dodala gas u odbrani drugoj deonici zaustavivši Spartak na samo sedam postignutih poena, čime je meč praktično bio rešen već na poluvremenu.

Do kraja meča domaća ekipa je rutinski održavala prednost što je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu pred 'večiti derbi' sa Partizanom koji je na programu u sredu od 18 časova.

Crveno--beli posle ove pobede imaju skor 8-0 i nalaze se na prvoj poziciji na tabeli, dok je Spartak na poslednjem mestu sa jednom pobedom i sedam poraza.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
Divni dani za crno-bele: Zvezda pala uz zvuk sirene

Poenima Novice Veličkovića Partizan poveo prvi put na utakmici i srušio crveno-bele - 78:77

Partizan je naneo prvi poraz Crvenoj zvezdi u MOZZART Superligi i to zahvaljujući fenomenalnim poenima Novice Veličkovića u poslednjoj sekundi utakmice. Utakmicu je obeležila velika borba, velika neizvesnost, ali i neverovatan broj promašenih slobodnih bacanja gostujućeg tima, koji su možda bili i kobni za Radonjićev tim – 78:77.

Zvezda je promašila 15 penala, međutim, to je uspela da nadomesti odličnim procentom šuta iz igre, ali i mnogo većim brojem skokova, što defanzivnih, što ofanzivnih, koji su joj omogućili značajan broj drugih napada i “bonus” poena. Ipak, Partizan je u samom finišu napravio prevagu i došao do zasluženog slavlja.

Aktuelni šampion je kao i prvom derbiju u MOZZART Superligi bolje otvorio meč, vodio sa 11:2 i 15:4, dok je Partizan je prve poene iz igre postigao tek u 10. minutu i to kada je Andrić pogođenom trojkom smanjio Zvezdinu prednost na šest poena i uneo ostalim saigračima veliku dozu samopouzdanja, koja im je nedostaja na samom startu utakmice. Crno-beli su tada bili spremni da se uhvte u koštac sa protivnikom, bez obzira što je Radonjićev tim tokom druge deonice išao i na maksimalnih plus 13 (31:18), ali je Partizan odgovorio serijom 8:1 i sprečio novo odlepljivanje gostiju. Čak šta više, ubrzo je stigao do potpunog egala.

Dugo su dva tima na parketu igrala bez istaknutih lidera i nekoga ko bi jedan tim povukao ka pobedi, pa je rezultat bio na klackalici, uz konstantnu, ali dostižnu prednost Crvene zvezde. Tako je bilo sve dok odgovornost kao i mnogo puta dosad u redovima Radonjićevog tima nije preuzeo Marko Simonović i serijom vezanih poena pred kraj treće četvrtine doneo crveno-belima novu dvocifrenu zalihu (57:47).

Jovićev povratak na teren doneo je mnogo sigurnosti Zvezdinoj igri, njegovi poeni su bili značajni na samom početku utakmice, ali je ponovo u pravom ritmu bio i Nejt Volters, čije su igre od povratka iz SAD sad već konstantno dobre. Amerikanac je maksimalno iskoristio pružene minute i bio važan šraf Zvezdine igre u trenucima kada se lomila utakmica. Radonjić se odlučio i da ih u jednom trenutku u zajedno drži na parketu, što je dalo rezultata, ali se Partizan ponovo nije dao, već je poenima Hečera vratio nadu Džikićevom sastavu. Plejmejker crno-belih je ovoga puta, za razliku od prošlog derbija, uspeo da se izvuče iz kandži Zvezdine odbrane, što je u pojedinim trenucima utakmice mnogo značilo Partizanovom napadu.

Crno-beli su na prelazu izemđu treće i četvrte deonce serijom 9:0 uspeli da dođu nadmoak izjednačenja i potpunog preokreta. To je samo bila najava paklene završnice u kojoj su se raspucali i jedni i drugi, pa je odluka pala u samoj završnici.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 78:77

Gledalaca: 4.000
Sudije: Belošević, Vojinović, Jevtović

PARTIZAN: Ratkovica 7, Vrabac, Jovanović, Marinković 5, Veličković 16, Majstorović 8, Birčević 12, Koprivica, Andrić 12, Hečer 16, Karahodžić, Luković 2.

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Tompson 3, Dangubić 9, Mitrović, Lazić, Dobrić 1, Simonović 20, Dženkins 6, Gudurić 13, Jović 6, Kuzmić 9, Bjelica.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
SL: Zvezda lako do devete pobede, povreda Simona

Crvena zvezda lako je savladala FMP iz Železnika u hali 'Aleksandar Nikolić' u meču 10. kola – 77:69 (41:32).

Srpski i regionalni šampion je tako trijumfom odgovorio na prvi poraz u nacionalnom šampionatu u prošlom kolu, kada je Partizan slavio košem Novice Veličkovića uz zvuk sirene, pa će ostati na čelu tabele sa devet trijumfa.

S druge strane, 'Panteri' su pretrpeli četvrti poraz, pa Mega Leks ima priliku da se izjednači s njima na trećem mestu ukoliko trijumfuje protiv Vršca kao gost.

Zvezda je otvorila meč serijom Ognjena Dobrića od 8:0, a stečenu prednost, koja je uskoro bila dvocifrena, nije ispuštala do samog kraja.

FMP je uspeo da odgovori samo u prvi mah i prepolovi zaostatak, ali su crveno-beli svaki put odgovarali još jače i potpuno zasluženo stigli do novog slavlja. Ono što je zabrinulo domaće jeste povreda Marka Simonovića, koji je morao da napusti parket krajem druge deonice jer je prilikom doskoka posle šuta za tri iskrenuo skočni zglob.

Zvezdu je predvodio Ognjen Kuzmić sa 16 poena i po tri skoka i asistencije, a odličan je bio i Marko Gudurić sa 15 poena i tri uhvaćene lopte.

Istakli su se još spomenuti Dobrić sa osam, odnosno Milko Bjelica, Branko Lazić i Luka Mitrović sa po sedam.

U poraženom sastavu najbolji je bio Aleksandar Bursać sa 19 poena, a najbolje su ga pratili Marko Ljubićić sa 13 i Džona Bolden sa 11 poena i šest skokova.

Ekipu Dejana Radonjića u narednom kolu čeka okršaj s Megom u Sremskoj Mitrovici, dok FMP čeka Dinamik.

Zvezda je furiozno krenula, a u uvodnih tri minuta imali smo priliku da gledamo simultanku Dobrića, koji je ubacio prvih osam poena za svoj tim. Potom se u strelce upisao i Kuzmić, dva puta uzastopno, jedini poen za FMP dao je Ljubičić, pa je domaćin posle manje od pet minuta igre već imao dvocifrenu prednost – 12:1.

Nastavili su crveno-beli da održavaju stečeno vođstvo, ali je i FMP u međuvremenu počeo da pogađa, pojačali su i pritisak u odbrani, da bi posle dve vezane trojke Brusaća u dva napada prepolovili zaostatak. Međutim, Gudurić se potrudio da njegov tim na prvi veći odmor ipak ode sa osetnom prednošću – 25:16.

Bursać je na startu druge deonice pogodio i treću trojku, gost je nastavio da igra brzo, ali je Zvezda bez ikakvih problema nastavila da održava vođstvo. Daleko veći problem za Dejana Radonjića jeste povreda Marka Simonovića, koji je doskočio na nogu rivala posle pokušaja za tri poena i morao je da napusti igru – 35:21.

'Panterima' je ponovo stao šut, kako se bližio kraj poluvremena, što su crveno-beli iskoristili da odu na maksimalnih +15, ali su gosti ipak u samom finišu uspeli da se konsoliduju i sa nekoliko vezanih dobrih napada smanje zaostatak na jednocifren broj – 41:32.

Šampion je nastavio tamo gde je stao u prvom poluvremenu, pa je trener gostiju morao ponovo da reaguje posle pet minuta igre, i nove serije crveno-belih od 9:0 – 50:33.

Nije novi minut odmora nimalo pomogao ekipi iz Železnika, Zvezda je nastavila da kontroliše ritam i da dominira na obe strane terena, pa smo uskoro dobili novu najveću razliku u korist domaćih. Kuzmić je nastavio da pravi velike probleme rivalu iz reketa, razigrali su se i Lazić i Bjelica, što je bilo dovoljno da Radonjićev tim u poslednjih deset minuta košarke uđe rasterećeno – 57:42.

Upravo tako su i odigrali, raznovrno su završavali napade, pretili su iz svih pozicija, i dalje u velikom procentu pogađajući za tri poena i na kraju potpuno zasluženo zabeležili deveti trijumf u nacionalnom šampionatu, iako je FMP uspeo da smanji zaostatak u poslednja dva minuta – 77:69.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
Zvezda se mučila, Stefan Jović dominirao - Mega pala za prvo mesto

Crveno-beli slavili na gostovanju u Sremskoj Mitrovici u okviru MOZZART Superlige - 73:67

Zvezda se muči, Mega se otima i napada,ali ishod uvek ostaje isti! Novo gostovanje kluba sa Malog Kalemgdana u Saremskoj Mitrovici i novi trijumf oslabljene Crvene zvezde, vrlo verovatno vredan prvog mesta uoči plej - ofa -73:67 .

Pošteno su morali izabranici Dejana Radonjića da se pomuče i oderu kolena kako ni kvalitet više pretočili u pobedu u okviru desetog kola MOZZART Superlige. Agresivan tim Dejana Milojevića pokušao je da iskoristi neigranje Nejta Voltersa i Marka Simonovića... Nije vredelo. Mega je stalno bila na braniku velikom rivalu, stizala ga, ali je Crvena zvezda prva ušla u ciljnu ravninu.

Lepo je sve predvideo Dejan Milojević. Osim jedne stvari. Reprezentativni plejmejker Stefan Jović je suviše dobar igrač da biste se kockali sa njegovim šutem. Rođeni Nišlije bio je lokomotiva regionalnog šampiona u Sremskoj Mitrovici i sa 20 poena bio praktično meč viner. Košgeterskom učinku dodao je i šest asistencija, odbijavši svaki napad Mege.

I pored konačnog ishoda Mega zaslužuje sve čestitke. Vođstvom na samom početku nagovestilo je da se domaćin neće predati bez borbe. Tako je i bilo. Zvezda je imala minimalnu prednost, ali nikako nije uspevala da prelomi rivala.

I to iz prostog razloga jer je Mega pored dobre igre u tranziciji, demonstrirala i odličan šut spolja. Prednjačio je mladi Nemac Mušidi sa fantastičnim procentom van linije 6,75. Njemu uz rame je bio Jovan Novak... Kako bilo Zvezda je četiori poena viška na poluvremenu. Mega je šansu prepustila u trećoj četvrtini. Tim Dejana Milojevića je mogao i da povede i crveno-bele uvede u nervozu... Međutim, nedostajao je još neko ko će biti protivteža Stefanu Joviću.

Imao je reprezentativni plejmejker odličnu sekvencu i u poslednjoj četvrtini. Dovoljno da Zveda ode na prvu dvocifrenu prednost (67:57) i ubije iluziju Mege da može do velike pobede.

Pored Stefana Jovića (20 poena) zapažen učinak u Crvenoj zvezdi imao je kapiten Mitrović (13 poena) i tri skoka. Bjelica je odličnom igrom u poslednjoj deonici stigao do deset poena.

Kod Mega Leksa bolji od ostalih bio je Mušidi (16 poena)

MEGA LEKS - CRVENA ZVEZDA 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:14)

Hala: Gradska u Sremskoj Mitrovici

Sudije: Jovčić, Obrenknežević i Nikolić

MEGA: Mušidi 16, Rebić 2, Lešić 4, Jarmaz 7, Spasojević 12, Kaba 5, Simeunović 6, Novak 12, Kaptenović 1, Samardžiski 2.

CRVENA ZVEZDA: Tomson 2, Dangubić 5, Mitrović 13, Lazić 7, Dobrić 2, Dženkins 2, Gudurić 9, Jović 20, Kuzmić 2, Bjelica 11.

Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
397
Zvezda drži prvo mesto, Vršac samo statista u Pioniru

Crveno-beli slavili s 80:55

Šta reći osim - rutinska pobeda Crvene zvezde. Odigrali su igrači Dejana Radonjića baš koliko je potrebno i lako savladali Vršac s 80:55 u dvorani Aleksandar Nikolić. Sada crveno-belima nedostaju još dve pobede do kraja kako bi zadržali prvu poziciju i imali prednost domaćeg terena u završnici MOZZART Superlige.

Zbog povreda nisu igrali Nejt Volters i Marko Simonović, ali to naravno nije bio veliki problem protiv ne previše jakog protivnika koji je bio s druge strane. Njihovi saigrači su povukli, pa smo videli solidno raspoređene poene u timu Crvene zvezde.

Najefikasniji u dresu Zvezde bio je Luka Mitrović sa 11 poena, pet skokova i četiri asistencije (3/3 za tri). Ognjen Dobrić i Marko Gudurić su dodali po 10 poena, Boriša Simanić je za deset minuta dao devet poena.

Bilo kakva rezultatska neizvesnost rešena je u toku prve deonice kada je posle 10 odigranih minuta Zvezda vodila 19:4. Dakle, gosti su ubacili samo četiri poena. A sa takvim statiranjem se ne možete bilo čemu nadati u Zvezdinom "filmu".

Doduše, odigrao je Vršac dosta bolje u drugoj i trećoj deonici kada se malo oslobio stegnutosti, ali je i Zvezda spustila gas. Prednost je konstantno bila preko 20 ralike.

Kod gostiju je bolji od ostalih bio Fundić sa ubačenih 18 poena i devet skokova čime je ponovo pokazao da je pravo pojačanje za ovaj sastav Vladimira Đokića.

Crvena zvezda u naredna dva kola prvo dočekuje Borac 31. maja, a potom u poslednjem meču ligaškog dela, u 14. kolu, gostuje Dinamiku 3. juna.

MOZZART SUPERLIGA: Crvena zvezda - Vršac 80:55 (19:4, 22:14, 18:16, 21:21)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, gledalaca 500
Sudije: Mrdak, Pecelj, Vesković

CRVENA ZVEZDA: Tompson 5, Dangubić 4, Mitrović 11, Lazić 2, Simanić 9, Dobrić 10, Rakićević, Dženkins 7, Gudurić 10, Jović 4, Kuzmić 9, Bjelica 9

VRŠAC: Pavković, Pavlović 8, Mitrović, Glišić 2, Krstović, Jovović 6, Savović 4, Jeftić 4, Minčev 4, Stojadinović 6, Fundić 18, Đerić 3

Ekipa Dejana Radonjića pobedila Borac sa 111:56 u 13. kolu MOZZART Superlige

Demonstracija sile! Tako je izgledao okršaj košarkaša Crvene zvezde i čačanskog Borca u hali Aleksandar Nikolić, gde su domaći slavili 111:56 u utakmici pretposlednjeg, 13. kola MOZZART Superlige.

Ovo je ekipi Dejana Radonjića bila 12. pobeda u tom takmičenju i Zvezda i dalje drži čelnu poziciju na tabeli. Čačani su doživeli devet poraz.

Nije bilo apsolutno nikakve dileme na ovoj utakmici, od prvog sudijskog podbacivanja Zvezda je opravdala ulogu velikog favorita. Trener aktuelno prvaka Srbije i Jadrana ni večeras nije mogao da računa na povređene Marka Simonovića i Nejta Voltersa.

To, naravno, nije predstavljalo nikakav problema za ekipu koja je bila raspoložena protiv Čačana i dovoljno razigrana da atraktivnim potezima podigne one najvernije, njih oko 700, koji su došli u beogradski hram košarke.

Koliko je Zvezda bila moćna i dominantna svedoči i podatak da je pogodila ... trojki iz... pokušaja, odnosno imala je ... procenata uspešnosti. I šut za dva poena bio je na veoma slično nivou, tako da Čačani jednostavno nisu imali nikakve šanse.

Uostalom, već u prvoj deonici crveno-beli su stekli 24 pooena prednosti, pa je verovatno jedina dilema da li će i za koliko Zvezda da prebaci „stotku“.

Šestorica košarkaša Zvezde su imala dvocifren košgeterski učinak. Najbolji su bili Branko Lazić i Ognjen Dobrić sa po 19 poena. Kod Čačana je najefikasniji Marko Marinović sa 15 poena, a Todorović je dodao 11 poena.

CRVENA ZVEZDA - BORAC 111:56 (34:10, 24:12, 27:23, 26:11)

Hala: Aleksandar Nikolić