24.03.2015
Poruka
5.467
Opet problemi za Kerber, Rodžer imao posla
Najbolja teniserka sveta Angelika Kerber je i u svom drugom meču na Australijan openu imala problema i savladala je Karinu Vithoft tek posle tri seta.

Izvor: B92
Baš kao i protiv Lesje Curenko u prvoj rundi, Nemica je dobro otvorila meč, ali je za trijumf morala da se naradi.

Umesto da bezbrižno proslavi 29. rođendan, Kerber je često bila frustrirana na terenu, a kada je vezala dve duple servis greške u taj-brejku, a zatim ispustila servis u odlučujućem setu delovalo je da odbrane titule nema ništa.

Ipak, uspela je da preokrene na 4:1, spasivši dve brejk lopte u petom gemu, a zatim i da odservira za trijumf posle više od dva sata igre.

Iako treći dan takmičenja nije prepun zanimljivih duela, publika je osim mučenja Kerberove na Rod Lejver areni i na Hajsensu imala šta da vidi u obračunu petog nosioca Keija Nišikorija i često neugodnog Žeremija Šardija - 6:3, 6:4, 6:3.

Japanac je diktirao tempo većim delom susreta, ali je Šardi na trenutke igrao sjajno, posebno početkom drugog seta kada je napravio dva brejka i imao priliku da izbaci Keija iz ritma.

Ipak, jedna dvostruka greška i jeftino ispušteni poeni su omogućili Japancu da ostane u setu, a kada je protiv pomalo iznerviranog rivala namestio forhend i servis lako je stigao do 2:0.

Šardi je pokušao da se resetuje na pauzi pre trećeg seta, ali je izdržao samo do osmog gema kada je on bio taj koji je više puta pogrešio. Nišikori je iskoristio poklon i odservirao do narednog kola posle ukupno 126 minuta igre.

Manje vremena i truda bilo je potrebno Venus Vilijams da savlada Švajcarsku teniserku, koju je "slomila" dva puta na samom početku meča za vođstvo od 3:0, a zatim i dokrajčila u četvrtom gemu drugog seta za 3:1 - na kraju 6:3, 6:2.

Iako bi se po rezultatu moglo zaključiti drugačije, Rodžer Federer je imao posla protiv Noe Rubina 7:5, 6:3, 7:6 (3).

Čovek koji iza sebe ima nebrojeno titula zna kada se dodaje gas, što je pokazao u poslednjem gemu prvog seta, kada je potrošio tačno toliko energije da stigne do prvog brejka.

U drugom setu je to uradio nešto ranije - prelep bekhend mu je doneo vođstvo od 4:2, da bi se borba definitivno rasplamsala u trećem delu.

Amerikanac je namirisao krv posle samo dva gema, kada su Rodžerovi udarci odjednom počeli da ga izdaju. Dva dobra napada i jedna nekarakteristična greška Švajcarca i na semaforu je pisalo 2:0.

Rubin je nastavio da grize, ali je popustio pod pritiskom kada je servirao za set pri rezultatu 5:4. Takva šansa se protiv Federera ne popušta.

Kako je i sam rekao posle meča, nakon toga ga je servis izvukao, posebno u taj-brejku, gde je i njegov rival izgubio koncentraciju. Poklonio mu je tri meč lopte duplom servis greškom, a Rodžeru je bila dovoljna jedna - 7:3.

U sledećem kolu igraće protiv Tomaša Berdiha, koji je bio bolji od Rajana Herisona sa 6:3, 7:6 (6), 6:2.

Od nosilaca su u prilično nezanimljivom prvom delu programa bili sigurni Stan Vavrinka protiv Stiva Džonsona (6:3, 6:4, 6:4), Elina Svitolina protiv Džulije Bouzrap (6:4, 6:1), kao i Anastasija Pavljučenkova protiv Natalije Vihljanceve - 6:2, 6:2.

Getty Images
Maraton dana odigrali su Džon Izner i Miša Zverev, a na kraju je slavio Rus s nemačkim pasošem, posle drame u petom setu (6:7(4), 6:7(4), 6:4, 7:6(9), 9:7).

Visoki Amerikanac dobio je prva dva seta kroz taj-brejkova i došao na korak do prolaska u narednu rundu, ali je onda Zverev u pravom trenutku stigao do brejka koji je meč odveo u četvrti set, da bi potom on bio taj koji je bio uspešniji u taj-brejku.

Izner je već na startu imao tri brejk šanse, ali ih nije iskoristio, da bi Zverev, u 12. gemu odlučujućeg seta propustio isto toliko brejk/set/meč lopti. Ipak, ono što je propustio tada nije četiri gema kasnije, kada je već prvu, od nove tri vezane šanse, meč lopte pretvorio u trijumf, posle četiri časa i 18 minuta tenisa.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Sestre Vilijams se povukle iz dubla
Sestre Serena i Venus Vilijams povukle su se sa Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu u konkurenciji dublova.

Izvor: B92

Kako su saopštili organizatori, Amerikanke su se povukle zbog povrede desnog lakta Venus Vilijams, koja se ranije tokom dana plasirala u treće kolo u singlu pobedom protiv Stefani Fegele (6:3, 6:2).

Serena i Venus Vilijams su odustale uoči meča prvog kola koji je trebalo da igraju protiv mađarsko-ruskog dubla Timee Baboš i Anastasije Pavljučenkove.

Serena i Venus Vilijams su do sada zajedno u dublu osvojile 14 Grend Slem titula, uključujući i četiri na Australian Openu.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Troicki - Lorenci 6:3, 1:6, 7:6 (3), 3:6, 6:3
Srpski teniser je sjajno otvorio duel - za deset minuta je stigao do 3:0, a bilo mu je potrebno još dvadesetak da privede posao kraju u prvom setu - 6:3.

Viktor je poene osvajao zahvaljujući odličnoj igri sa osnovne linije, udarci su bili snažni, duboki i precizni, a iako ga prvi servis nije najbolje služio (54%), upisao je šest as udaraca.

Ipak, umesto da nastavi u istom ritmu, Viktor je u četvrtom gemu drugog seta posle jednog asa potpuno posustao i nizom neiznuđenih grešaka poklonio brejk rivalu - 3:1.

Lorenci je u tim trenucima daleko iza osnovne linije čekao lopticu i vrebao priliku, a nova je stigla nakon samo dva gema.

Novi brejk za 5:1 upisao je kada je Troicki bez ikakvog rezona izleteo na mrežicu, samo da bi video kako Italijan mu šalje neodbranjiv udarac pod noge.

Drugi set je bio gotov za samo 26 minuta - 6:1 za izjednačenje.

Srećom po Viktora, u trećem setu je viđena drugačija slika i on je mnogo duže trajao - više od sat vremena.

Iako je početkom tog dela igre delovalo da će se Viktorov sunovrat nastaviti, on je nekako povratio fokus u prvom gemu. Nakon odbranjenih brejk lopti i velike borbe kroz "đus", upisao se na semafor sa nova dva vezana asa.

Priliku da momentum definitivno vrati na svoju stranu mrežice propustio je u šestom gemu, ali je zato svaku pruženu priliku ščepao u taj-brejku.

Pustio je ruku i vezao je četiri poena u nizu, pa ga čak ni nepotrebni (i neprecizni) drop šot nije mnogo koštao - 7:3 za novo vođstvo.

Početak četvrtog seta doneo nam je brejk šansu za Viktora, ali je Lorenci uspeo da se izvuče i povede, dok je naš igrač bio daleko sigurniji prilikom svog servisa.

Usledio je medicinski tajm-aut na zahtev Italijana, zbog žuljeva na desnoj ruci, da bi prvu veliku priliku da prelomi susret u svoju korist Viktor propustio u petom gemu. Sjajnim riternima stvorio je sebi tri vezane brejk šanse, ali ih je olako propustio, dozvolivši rivalu da se bez previše problema vrati i na kraju stigne do preokreta - 2:3.

Malo je nedostajalo da ga propuštene prilike skupo koštaju, pošto je već u sledećem gemu Lorenci bio taj koji je imao dve prilike da rivalu oduzme servis, ali je ovoga puta Troicki bio taj koji je odigrao pamento i uspeo da sačuva egal.

Novu šansu da reši meč u svoju korist Viktor propušta u sedmom gemu, kada ne uspeva da iskoristi nove dve prilike za brejk, izbacivši loptice u aut, a kazna ovoga puta stiže ekspresno.

Lorenci koristi već prvu od dve vezane prilike i dolazi na korak do izjednaćenja u setovima, da bi potom bez izgubljenog poena meterijalizovao stečenu prednost - 3:6

Peti set počeo je sa dva sigurna gema, da bi onda Viktor sitgao do brejka agresivnim pristupom i dubokim forhendima. Međutim, nije uspeo da sačuva prednost, pošto je Lorenci odgovorio ekspresno, da bi se onda desila neverovatna stvar.

Viktor se našao u svađi sa sudijom Marijom Čičak, koja je najpre iz stolice izvršila korekciju tvrdivši da je pasing šot Troickog bio u autu, da bi, pošto je hok-aj sistem pokazao da je pogrešila, bez imalo osećaja naredila da se poen ponovi, iako je Italijan bio barem četiri metra od loptice!

Iako je ušao u svađu sa sudijom, ostao je smiren, ponovo je osvojio poen i napravio brejk, a potom rutinski odservirao za trijumf i novi okršaj sa Stanom Vavrinkom - 6:3.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Viktor u svađi sa sudijom: Nisi svesna šta si uradila

Srpski teniser Viktor Troicki ponovo je ušao u svađu sa sudijom zbog jedne odluke u finišu petog seta meča sa Paolom Lorencijem.

Izvor: B92

Viktor je pri rezultatu 4:3 u odlučujućem delu igre odigrao pasing šot iz bekhenda, sudija je pokazao na aut, on je tražio čelendž i bio u pravu.

Sudija Marija Čičak iz Hrvatske je odlučila da se ponovi poen, iako je bilo jasno da Lorenci ne može da stigne tu lopticu, što je iznerviralo Troickog.

„Kako se ponavlja poen kad je bio na suprotnoj strani terena. Bio je čak tamo“, vikao je Troicki na srpskom jeziku pokazujući na drugu stranu terena.

Ona je pokušavala da ga ubedi zbog čega je donela odluku, ali je srpski igrač nastavio da je ubeđuje – činilo se da je bio potpuno u pravu.

„Je l' znaš šta si uradila? Nisi svesna šta si uradila. Nisi svesna“, ponavljao Viktor.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Karlović: Samo getorejd i voda...
Ivo Karlović i Orasio Sebaljos odigrali su zasigurno najdramatičniji i najduži meč Australian Opena.

Izvor: B92

Ovo je bio treći najduži meč u istoriji Ozi opena, a rekord drži finale Đokovića i Rafaela Nadala iz 2012. koje je trajalo pet sati i 53 minuta.

Dvestajedanaest centimetara visoki Hrvat gubio je sa dva nula u setovima od Argentinca, ali uprkos tome što ima 37 godina – nije odustajao na 37 stepeni.

"Ne znam. Getorejd i voda... Odatle sam crpio energiju. Počeo sam veoma loše, nisam se osećao dobro na terenu. Kako se meč razvijao, temperatura je polako opadala, a to mi je dalo priliku, nisam se osećao 'toliko' umorno'", kaže Karlović.

Posle 84 gema, pet časova i 22 minuta tenisa i 108 as udaraca – od čega je 75 bilo Ivovih – pao je i rekord Endija Rodinka i El Ajuna po broju odigranih gemova, a Karlović je na kraju slavio sa 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20!

"Nisam razmišljao o tome da eventualno predam ili namerno promašim kako bi se meč završio. Iskreno, razmišljao sam o meču između Džona Iznera i Nikole Maua (inače, najduži meč u teniskoj istoriji). Nadao sam se da možemo da im oborimo rekord. Ali, nije loše ni ovako", dodao je Ivo.

Karlović će u narednoj rundi igrati sa domaćim predstavnikom Endruom Vitingtonom, koji je u četiri seta eliminisao Čeha Adama Pavlašeka.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Troicki: Pogledao sam ga, ali... Italijan
Viktor Troicki rekao je posle pobede nad Paolom Lorencijem, odnosno sukoba sa sudijom Marijom Čičak, da "Ispada da nešto glumi, a uvek je u pravu".

Izvor: B92

"Smešno je komentarisati, ne znam šta bih rekao. Neverovatno. Bio je na drugoj strani terena, ne bi je uhvatio ni da je bio na toj strani. Ispada da ja nešto glumim, ali sam uvek u pravu", smatra Viktor.

Od našeg specijalnog izveštača iz Melburna Nikole Đukića.

Sudija Marija Čičak iz Hrvatske je odlučila da se ponovi poen, iako je bilo jasno da Lorenci ne može da stigne tu lopticu, što je iznerviralo Troickog, posebno jer Paolo nije želeo da dâ svoj sud u celoj priči.

"Pogledao sam ga, ali... Italijan... Mislim da je i njemu bilo jasno kakva je situacija. Na sminku se sve vidi. Kaže da nije imao pojma da li moće da je stigne. Znaće kada pogleda snimak, ali sigurno je svestan šta je istina. Da ne bude da ja nesto pričam, nek svako oceni po svom nahođenju", istakao je Troicki na ptanje našeg Nikole Đukića.

Srbin će u trećoj rundi igrati sa Stanom Vavrinkom, protiv koga u dosadašnjih sedam duela ne zna za trijumf.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Kraj za Čilića i Kirjosa!
Danijel Evans i Andreas Sepi su priredili velika iznenađenja u drugom kolu Australijan opena, eliminisali su favorizovane Marina Čilića i Nika Kirjosa.

Izvor: B92
Kirjos i Čilić (Getty Images)
Britanski teniser je eliminisao Hrvata posle tačno tri časa igre, rezultatom 3:1, iako je prvi set dobio sa 6:3.

Kirjos i Sepi su na terenu proveli tri sata i 12 minuta, a meč je u setu koji je trajao čak 64 minuta i završen je sa 10:8 u korist Sepija.

U duelima koji su prethodnili ovom, Stiv Darsis je sa 3:1 savladao Dijega Sebastijana Švarcmana, a Sem Kveri Aleksa de Minjaura sa 3:0.

Takođe Džek Sok je bez većih problema eliminisao Kareka Kačanova sa 6:3, 6:4, 6:4.

Marin Čilić je doživeo iznenađujući poraz od 51. tenisera sveta (3:6, 7:5, 6:3, 6:3) uprkos tome što je poveo sa 1:0 u setovima, posle čega se činilo da će rutinski proći u dalji tok takmičenja.

Ipak, sedmo ime na ATP listi nije uspelo da se vrati u meč posle drugog seta koji je Evans dobio sa 7:5, oduzevši protivniku servis u odlučujućem gemu.

U nastavku je Evansu bio dovoljan samo jedan brejk, Čilić je u osmom gemu uspeo da spasi dve brejk i set lopte, ali je potom Britanac stekao prednost u setovima.

Čak osam brejk lopti Hrvat nije iskoristio u drugom gemu četvrtog seta, da bi usledila tri gema u kojima teniseri nisu uspevali da odbrane svoj servis.

Kao što je završio drugi, tako je završio i četvrti set – Evans je stekao čak tri prilike da okonča meč, iskoristio je poslednju i poslao Čilića kući.

Velika drama je viđena u duelu Kirjosa i Sepija (1:6, 6:7, 6:4, 6:2, 10:8), Australijanac je prvi set rešio u svoju korist sa 6:1, poveo je i sa 2:0 u setovima boljom igrom u taj-brejku drugog seta, ali je zatim usledio potpuni kolaps i Italijan je napravio potpuni preokret.

Treći set je 89. teniser sveta dobio sa 6:4, u četvrtom je protivniku dozvolio da uzme dva gema manje, a u odlučujućem je slavio sa 10:8.

Imao je Sepi šansu da završi meč u 12. gemu, posle prethodnog brejka, ali se Kirjos “prizvao“ i nastavio meč, da bi četiri gema kasnije imao i meč loptu.

Italijanski teniser je sve udare Kirjosa uspeo da neutrališe, a posle odbranjene meč lopte je napravio brejk i potom osvojio 18. gem, iskoristivši prvu priliku da se plasira dalje.

[raw]
<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="ro" dir="ltr">Kyrgios magic! <a href="https://twitter.com/hashtag/AusOpen?src=hash">#AusOpen</a> <a href="https://t.co/x5zNnjfOb6">pic.twitter.com/x5zNnjfOb6</a></p>&mdash; #AusOpen (@AustralianOpen) <a href="https://twitter.com/AustralianOpen/status/821662573468807170">January 18, 2017</a></blockquote>

Jelena: Titula na Grend slemu? Mogu, naravno
Srpska teniserka Jelena Janković i dalje smatra da može da konkuriše za titule na Grend slemovima, najvećim turnirima u 'belom sportu'.

Izvor: B92
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

„Da, zašto da ne. Imam iskustvo i igru, važno je samo da verujete, imate samopouzdanja na terenu i svašta može da se desi. Mislim da mogu, uz malo sreće je moguće. Svako ko ima vere u sebe može da ostvari veliki uspeh u ovom sportu“.

Jankovićeva je u drugom kolu Australijan opena savladala Juliju Gerges iz Nemačke sa 6:3, 6:4, za okruglo sat i po vremena igre.

„Dugo nisam igrala sa njom, ali sam znala šta da očekujem. Ima odličan servis, snažan forhend i uspela sam da budem mirna kada je trebalo. Bilo je malo oscilacija, mnogo manje nego u prvom meču kada sam bila potpuno izgubljena. Polako se vraćam, želim da idem meč po meč. Nekada ćete igrati sjajno, ali biće mnogo mečeva tokom kojih se nećete osećati kako treba. To je ono što rade šampioni, pronađu rešenje i put do pobede“.

U bogatoj i uspešnoj karijeri fali samo jedno – titula na Grend slemu.

„Mnogo je rano da se razmišlja o tome, tek sam u trećem kolu. Napredujem iz dana iz dana i to je pozitivna stvar. Osećam se malo sigurnije na terenu“.

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Novak poručio Jeleni: Amore, dovešću kući sve klince (FOTO)
Najbolji srpski teniser na različite načine se sprema za mečeve na Australijan openu, ovoga puta za drugo kolo protiv Denisa Istomina.

Izvor: B92

Photo by Graham Denholm/Getty Images
Đoković i Istomin će na teren Rod Lejver arene izaći ne pre četiri ujutru po srednjoevropskom vremenu, zbog čega je Srbin održao trening u kompleksu.

Sparing partner mu je bio lokalni momak Stefan Vujić koji ima naše korene, da bi se celokupan događaj, inače poprilično atraktivan za navijače, okončao u saradnji sa grupom dece koja su mu zadavala zadatke.

Bilo je tu svačega – žongliranja, hvatanja loptica džepom, postavljenih ciljeva…

Đoković je sa klincima završio trening zakazao sledeće pojavljivanje za četvrtak popodne.

"Amore, mislim da Stefanu neće smetati da povedem nazad kući još drugara?", napisao je na 'Fejsbuku' uz fotografije

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Rodžer o Verdasku: Nije do terena, loptica može da iznenadi
Švajcarski teniser Rodžer Federer se posle duela sa Noom Rubinom osvrnuo i na komentar Fernanda Verdaska o stanju terena u Australiji.

Izvor: B92
On je Amerikanca savladao posle 125 minuta igre u tri seta, a poslednji je rešio u svoju korist tek posle taj-brejka.

"Uvek je najbolji scenario da pobedite u tri seta, uspeo sam da uradim to danas. Prvi set je bio težak, a treći čudan. Morao sam da odbranim nekoliko set lopti. Znam da je sve moglo da ode u drugom pravcu, zato sam srećan. Mislim da sam bio konstantniji nego u prvom meču protiv Melcera. Nisam znao mnogo o Rubinu, ali sam bio spreman za borbu", rekao je Federer.

Švajcarcu je potom zatražen komentar na izjavu Fernanda Verdaska da podloga na terenima izgleda kao da je iz '80. godina.

"Imao sam neke situacije da budem u fazonu, okej, imam vremena da uhvatim ovu loptu i odjednom ona nestane. Tako je na brzim podlogama, jednostavno nikada nemate laku loptu, iako izgleda da su takve. Video sam šta je Fernando rekao, ne mislim da postoji problem sa terenom, više je o tome da se razume kako se loptica okreće. Možete da budete iznenađeni time", istakao je Federer.

Bivši prvi teniser sveta je rekao da se fizički dobro oseća.

"Nadam se da ću biti sve bolji, ali je važno da prođem brzo kroz ove prve runde, da dobijem osećaj za igru, kako funkcionišu loptice, telo, sve... Nisam bio frustriran danas tokom nekih poena, iako je tako izgledalo, samo uvek mislim da može bolje", naveo je Federer.