Najbolji plasman singl: 947 (08.10.2012.)

Poruka
1.037
Mlada teniserka iz Čačka u finalu pre šest dana savladala Nemicu Štajner sa 2:0

Petnaestogodišnja Čačanka Ivana Jorović osvojila je prvu VTA titulu u karijeri.

Članica Elita iz Novog Sada trijumfovala je na turniru u Egiptu, a u finalnom meču je bila uspešnija od Nemice Štajner koju je savladala sa 2:0 (6:4, 6:2).
Ovo je prvi put da perspektivna teniserka pobedi na seniorskom turniru, a samo ove sezone je u konkurenciji juniorki osvojila tri turnira u singlu i pet u dublu.
Na najnovijoj svetskoj VTA listi nalazi se na 947. mestu.
Kompanija MOZZART je nedavno donirala određena novčana sredstva mladoj teniserki iz Čačka.

Izvor. B92
Srpska juniorka Ivana Jorović plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je pobedila Kristinu Šmijedlovu iz Slovačke sa 6:2, 6:2.

Jorovićeva je postavljena za prvu nositeljku, u maju je napunila 17 godina, a u dosadašnjem toku turnira nije izgubila ni set.

Za plasman u finale Jorovićeva će igrati sa Fransoa Abandom iz Kanade, koja je u tri seta bila bolja od Badosa Žiber.iz Španije (5:7, 7:5, 6:3)

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.675
Jorovićeva bez titule na Rolan Garosu
Mlada srpska teniserka Ivana Jorovoć nije uspela da osvoji juniorski Rolan Garos, pošto je danas u finalu izgubila od Ruskinje Darije Kasatkinje sa 6:7 (5:7), 6:2, 6:3.

Jorovićeva je bila postavljena za prvog nosioca na turniru, a do finala je došle bez izgubljenog seta.

Ona je povela posle velike borbe u prvom setu, ali je nakon toga stala i dopustila Kasatkinji da peuzme kontrolu u igri.

Ruskinja je u trećem setu povela sa 4:0, Jorovićeva je uspela da osvoji naredna tri gema, ali ne i da napravi preokret.

Izvor. B92 11.10.2014.
Mlada srpska teniserka Ivana Jorović ostvarila je pobedu u prvoj rundi kvalifikacija za WTA turnir u Luksemburgu.

U svom debiju na WTA nivou 17-godišnja Jorovićeva savladala je godinu dana stariju Osean Dodin iz Francuske sa 4:6, 6:1, 7:5.

Za plasman u poslednju rundu kvalifikacija Jorovićeva će igrati sa boljom iz duela prve nositeljke Johane Larson i Sofije Kovalec.

Turnir u Luksemburgu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Mlada srpska teniserka Ivana Jorović (1997. godište), osvojila je titulu na turniru u Nju Delhiju 50k kategorije (Indija, tvrda podloga), pobedivši u finalu Barbaru Has iz Austrije sa 6-2, 6-2.

Jorovićeva je za ovaj turnir dobila specijalnu pozivnicu organizatora (tzv. WC), a na putu do titule pobeđivala je sve bolje plasirane teniserke. U prvom kolu, Ivana je bila bolja od četvrte nositeljke, Tadeje Majerić iz Slovenije (WTA 236). Uz malo problema u prvom setu koji je dobila rezultatom 7-5, drugi set je protekao u potpunoj dominaciji naše teniserke sa ubedljivih 6-0, za konačnih 2-0 u setovima.Protivnica u drugom kolu bila je Tara Mur iz Velike Britanije (WTA 313). Ivana je taj meč dobila 7-5, 6-2.

Jorovićeva je i u 1/4 finalu nastavila tradiciju da prvi set dobije uz malo problema, pa da onda lagano dobije drugi. Bilo je 7-6(3), 6-0 za Ivanu, a igrala je protiv Niče Lertpitaksinčaj sa Tajlanda (WTA 372). U polufinalu je za protivnicu imala drugu nositeljku, Anastasiju Vasiljevu iz Ukrajine (WTA 176), koju je dobila nakon preokreta sa 4-6, 6-3, 6-2.

Finalni meč protiv Barbare Has iz Austrije (WTA 352), Ivana je počela furiozno i brzo je došla do prednosti od *4-0. Naredna dva gema osvaja Has za *4-2, da bi joj Jorovićeva uzvratila istom merom. Ivana je prvo bez većih problema osvojila servis gem, a već u narednom gemu iskoristila prvu set loptu na servis protivnice za 6-2 i 1-0 u setovima. U prvom gemu drugog seta, Jorovićeva je spasila dve brejk lopte, ali je uspela da sačuva servis gem i povede sa 1-0, a već u drugom dolazi do brejka za *2-0. Treći gem je Jorovićeva bukvalno poklonila protivnici jer je napravila četiri neiznuđene greške, ali joj je protivnica već u narednom gemu uzvratila tako što je napravila duplu servis grešku na brejk loptu. Pri rezultatu *3-1, Ivana je povela sa 30-00, ali je sa dve duple servis greške dala brejk priliku protivnici, prvu je spasila, ali je na drugu pogrešila, tako da se serija brejkova nastavila. Jorovićeva opet osvaja gem na servis protivnice i pri rezultatu od *4-2 spašava pet brejk lopti (do dve od tih pet, Has je došla duplim servis greškama Jorovićeve), ali je Ivana uspela da se izvuče i po prvi put da sačuva stečenu prednost brejka za 5-2*. Na servis Has, Jorovićeva koristi prvu meč loptu za 6-2 u drugom setu, i konačnih 2-0. Ivana je bolje koristila svoje šanse od protivnice, iskoristila je svih sedam brejk prilika, dok je protivnica iskoristila samo 3 od 11, odservirala je jedan as i napravila šest duplih servis grešaka.

Ovo je bilo peto finale za Jorovićevu na seniorskim turnirima i peta titula. Prvu titulu osvojila je u oktobru 2012. godine na fjučersu u Šarm El Šejku (Egipat), a naredne tri osvojila je prošle godine na fjučersima u Nišu (jun) i dve u Šarm El Šejku (novembar). Ova titula je najveća koju je Ivana osvojila do sada, jer spada u ženske čelendžere, nagradnog fonda 50.000 dolara.

Treba napomenuti da je Ivana prošle godine odigrala samo šest seniorskih turnira, a uspela je da osvoji tri titule na poslednja tri turnira koja je igrala, napravivši niz od 15 pobeda. Pored te tri titule u seniorskoj konkurenciji, Ivana je prošle godine osvojila i pet titula u juniorskoj konkurenciji, uz jedan poraz u finalu.

Najbolji rejting na WTA listi za Ivanu Jorović je 449. mesto (10.11.2014), ali je na ovaj turnir došla kao 502. igračica sveta, jer nije odbranila bodove iz Egipta od prošle godine, gde je osvojila dve titule. Bodovi osvojeni na ovom turniru doneće joj ne samo najbolji rejting u karijeri, već i veliki skok na WTA listi, jer će se već od ponedeljka naći na pragu TOP 300 (oko 307. mesta), i sa tim renkingom će imati pravo učešća u glavnom žrebu na turnirima iz kategorije 50ica, 25ica, a s obzirom da nije igrala mnogo turnira ove godine, možemo očekivati njen konstantan napredak na WTA listi, a možda je uskoro vidimo i među najboljih 200 teniserki sveta što joj je jedan od glavnih ciljeva za narednu sezonu.

Naredni turnir na kome će Ivana učestvovati biće turnir u Meksiku (25.000+H) od 1. decembra.

Izvor. B92
Mlada srpska teniserka Ivana Jorović napravila je skok od 193 mesta na WTA listi posle trijumfa na čelendžeru u Nju Delhiju i sada je 309. na svetu.

Starsportphoto
17-godišnja Jorovićeva je tek nedavno počela da igra u seniorskoj konkurenciji, pa napredak koji je ostvarila predstavlja sjajan rezultat za nju.

Preostale srpske teniserke uveliko su završile svoje sezone, pa se već nekoliko nedelja zna da je Ana Ivanović sezonu završila na petom mestu, Jelena Janković na 15, a Bojana Jovanovski na 57. poziciji.

Aleksandra Krunić i ove nedelje drži 102. mesto na svetu, dok je Jovana Jakšić imala pad za 12 pozicija i sada je 130 na svetu. Vesna Dolonc je i na najnovijoj listi 215.

Amerikanka Serena Vilijams je prva na svetu sa 8.485 bodova, ispred Marije Šarapove iz Rusije sa 7.050 i Rumunke Simone Halep sa 6.292. Iza slede Petra Kvitova, Ivanovićeva, Agnješka Radvanjska i Judžini Bušar, a prvih deset kompletiraju Karolina Voznijacki, Anđelika Kerber i Dominika Cibulkova.

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.548
Ivana titulom do ličnog rekorda
Mlada srpska teniserka Ivana Jorović osvojila je titulu na čelendžeru u francuskom Kroasi-Boburu i došla do najboljeg plasmana karijere.

IZVOR: B92

Getty Images

Jorovićeva je u finalu pobedila Francuskinju Polin Parmentije u tri seta, sa 6:1, 4:6, 6:4, posle tačno dva sata igre.

Srpska teniserka je tako ujedno ostvarila jednu od najvećih pobeda karijere, pošto je Parmentijeova bila postavljena za drugog nosioca, a trenutno je 111. na svetu.

Ivana je pre turnira u francuskoj bila na 179. mestu na WTA listi, a od naredne nedelje očekuje je veliki skok i prvi put u karijeri će biti među 150 najboljih na svetu.

Turnir u francuskom gradu igran je za nagradni fond od 50.000 dolara.