PL - Markec debitovao, poraz Liverpula u Mančesteru!
  • 25. avgust 2014.

• 22:53

• Izvor: Sportske.net
'Redsi' poraženi na gostovanju aktuelnom šampionu, radovali se 'Građani', a svoj debi zabeležio je srpski reprezentativac Lazar Marković. Konačan rezultat - 3:1. Utisci?

Čast da utakmicom u ponedeljak zatvore kolo Premijer lige dobile su ekipe Mančester Sitija i Liverpula, i to u meču koji je označen derbijem drugog kola. Uprkos tome što se očekivao neizvestan duel, prilično ubedljivo i lako pobedu je zabeležio aktuelni šampion Engleske, a konačan rezultat bio je 3:1.

Sve je počelo krajem prvog dela igre, kada je nesigurnost odbrane 'Redsa' kaznio Stevan Jovetić. Crnogorski reprezentativac najbolje se snašao u kaznenom prostoru, 'ukrao' loptu ispred Alberta Morena i snažno šutirao, a lopta je prošla kroz noge nemoćnog golmana Minjolea, pa se sa 1:0 otišlo na odmor.

Već na početku drugog poluvremena, sjajna prilika za Liverpul, Staridž je uspeo da savlada Harta, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije. Odmah potom, sjajna akcija 'Građana', kombinovali su Jovetić, Džeko i Nasri, a Francuz je asistirao Jovetiću, koji svojim drugim golom duplira prednost svoje ekipe.

Nakon drugog gola Mančester Sitija, reagovao je Brendan Rodžers i na teren poslao Lazara Markovića, koji je odmah po ulasku u igru uneo živost u igru svoje ekipe, i pokazao da će biti veliko pojačanje za 'Redse'.

Ipak, do narednog gola ponovo je došao Siti. Ušao je Serhio Aguero, i već u svom prvom kontaktu sa loptom savladao je Minjolea. Asistent je bio Hesus Navas, koji je takođe kao izmena ušao u igru, Aguero je pobegao Lovrenu i zatresao je mrežu 'Redsa' za 3:0.

Utešni pogodak za Liverpul delo je Pabla Zabalete, koji je postigao autogol u 83. minutu i tako postavio konačan rezultat, a do kraja smo videli i dve povrede izabranika Brendana Rodžersa, pošto je Glen Džonson napustio igru, dok je Alberto Moreno meč završio sa bolnom grimasom.

Sve u svemu, apsolutno zasluženi trijumf 'Građana', koji su uspeli da nametnu svoj tempo, igrali su onoliko koliko im je to bilo potrebno i stignu do druge pobede.

pre 10 minuta | mozzartsport.com

Katastrofalna greška Džonija Evansa najavila katastrofu Crvenih đavola u Liga kupu

Navijači Mančester junajteda nisu mogli da uživaju u transferu
Anhela di Marije
ni nekoliko sati pošto su večeras dobili šamarčinu za pamćenje od MK Donsa u Liga kupu – 4:0 (1:0).

Luj van Gal je izveo kombinovani sastav (De Hea – Kin, Evans, Vermijl – Janko, Anderson, Pauvel, Džejms – Kagava – Čičarito, Velbek), ali to nikako ne može da opravda težak poraz od ekipe koja se takmiči u Ligi 1, tačnije trećoj engleskoj ligi.

Sve je krenulo po zlu za Crvene đavole u 22. minutu kada je najiskusniji igrač Junajteda na terenu Džoni Evans napravio grešku u kaznenom i poklonio loptu protivniku, a Vil Greg
je iskoristio grešku štopera i savladao De Heu
.

Kada su svi očekivali da Junajted uradi ono po čemu je poznati i preokrene rezultat Grig je šokirao crvenu stranu Mančestera i povećao na 2:0 u 63. minutu. Sedam minuta kasnije Benik Afobe dobija odličnu loptu u kaznenom Junajteda i rutinski postiže gol, ovaj pogodak je sigurno dodatno zaboleo navijače gostiju zato što je Afobe pozajmljeni igrač Arsenal.

Tobdžija je u 84. minutu stavio tačku na ogromnu bruku Junajteda svojim drugim, a četvrtim golom svoje ekipe.

Ovaj poraz je možda i najbolje pokazao koji deo ekipe Mančester treba da pojača, a možda i da 3-5-2 ne funkcioniše na Ostrvu.

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Arsene, jesi li gledao MK Dons?

Mladi fudbaler 'Tobdžija' Benik Afobe trenutno se nalazi na pozajmici u nižerazrednom MK Donsu, a u večerašnjoj pobedi nad Mančester Junajtedom postigao je dva gola. Kako igra na poziciji napadača, nameće se pitanje zbog čega mu nije pružena prilika u prvom timu Arsenala.

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
FOTKA DANA: Momci, čestitam vam, zbog vas se ceo svet smeje Van Galu!
mozzartsport.com

Predsednik MK Donsa Pit Vinkelman kao da ni sam ne može da poveruje šta su uradili igrači njegovog kluba

Ko bi se tome mogao nadati?! U danu kada je Mančester junajted doveo Anhela Di Mariju i kada su navijači kluba slavodobitno počeli da se šepure pričama o timu koji će gaziti sve pred sobom pojavio se maleni MK Dons i u Liga kupu engleskom gigantu očitao lekciju - 4:0!

I nema tu alibija i vađenja na kombinovani tim. Igrali su Džoni Evans, Šinđi Kagava, Čičarito Ernandez, Dani Velbek... David De Hea verovatno se ne seća kada se osećao tužnije.

Što se tiče MK Donsa predsednik Pit Vinkelman kao da ni sam nije mogao da veruje šta su uradili igrači njegovog kluba... Ne znamo koliko čovek ima para, ali morao bi da "baci" turu pića u kafani.

P.S. Pogledajte samo tu svlačionicu. I onda se setite prenosa Lige šampiona i kako to sve izgleda na Old Trafordu. Sa plazma televizorima, džakuzi kadama, stolovima za masažu.... O milionskim ugovorima da ne pričamo.

• 11:24

Brendan Rodžers je doveo spremnog igrača, Baloteli bi već protiv Totenhema mogao da dobije priliku.

Mario Baloteli je sa tribina gledao meč drugog kola premijer Lige u kome je njegov novi tim poražen od njegovog bivšeg kluba.

Liveprul se nakon poraza od Sitija okreće novim izazovima, u nedelju četu Brendana Rodžersa očekuje još jedan težak meč – gostovanje na Vajt Hart Lejnu.

U derbiju trećeg kola engleskog fudbalskog šampionata priliku će dobiti i Mario Baloteli, za koga je Rodžers rekao da je spreman i na raspolaganju za vikend.

„Do vikenda će biti u potpunosti spreman da zaigra.“

„Prošao je predsezonu sa Milanom, igrao tri puta po 45 minuta, možda neće biti spreman za svih 90 minuta, ali deluje snažno i spremno. Odradili smo određene analize i testove, medicinski i sportski tim su radili sa njim i pokazalo se da je u izuzetnoj fizičkoj spremi.“

„Vredno radi na treninzima i biće u timu za nedelju.“, rekao je Brendan Rodžers.

• 11:02

Španski reprezentativac koji je ovog leta iz Atletiko Madrida stigao na 'Stamford Bridž' doživeo je juče na treningu povredu tetive. Ne zna se koliko će robusni napadač odsustvovati s terena, ali ovaj nemio događaj može da bude jedan od ključnih razloga ostanka Fernanda Toresa u Čelsiju.

Dijago Košta se povredio u zao čas budući da je odlično debitovao u dresu 'Plavaca' u Premiejr ligi.

U prva dva kola ovaj naturalizovani Španac je postigao dva gola, uspeo je da se upiše u strelce i protiv Barnlija i protiv Lestera.

Žoze Murinjo je na startu kretao sa njim u starntoj postavi, na klupi je držao Didijea Drogbu, dok Fernando Tores niej bio ni u protokolu.

To je izazvalo medijske spekulacije da će 'El Ninjo' do kraja prelaznog roka otići iz Čelsija, pominjalo se da bi karijeru mogao da nastavi u Milanu ili Romi. Galijani bi da ga dovede na pozajmicu, a kad je reč o 'Vučici' pominje se da bi moglo da dođe do trampe s 'Plavcima' po kojoj bi Matija Destro otišao u London, a Tores u Rim.

Ipak, 'Posebni' se po tom pitanju oglasio i istakao da su mu za ostvarenje zacrtanih ciljeva u sezoni neophodna tri napadača top klase, ne pominjući destra nijednog trenutka.

Zbog novonastalih okolnosti i povrede Dijega Košte veća je verovatnoća da Tores ostane na 'Stamford Bridžu'.

Ipak, pojedini mediji na ostrvu skloni senzacionalizmu, nisu propustili priliku da pišu o tome kako bi sada Radamel Falkao mogao da stigne u tabor 'Plavaca' i da bi Čelsi mogao da izdvoji 20 miliona evra za jednogodišnju pozajmicu koliko traži Monako. Kada je reč o 'Tigru', real Madrid ipak ima veće šanse od svih ostalih...

Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Premijer liga: "Šestica" Čelsija, golovi Ivanovića i Matića, ali i Etoa

Kakav meč na "Gudisonu"! Čak devet golova, od toga po jedan Branislava Ivanovića i Nemanje Matića, a na kraju pobeda Čelsija nad Evertonom, u 3. kolu Premijer lige - 6:3. Da doživljaj bude potpun u strelce se upisao i Samuel Eto, na svom debiju i to protiv bivšeg kluba.

Moguće je da neko od navijača nije video prvi gol gostiju, pošto je postignut posle samo 30ak sekudni. Samo što su krenuli sa centra, Sesk Fabregas je dodao loptu do Dijega Koste, koji je prošao kroz odbranu i matirao Tima Hauarda.

Branislav Ivanović je povisio na 2:0 posle dva minuta u odnosu na prvi gol. Ramireš je poslao loptu ka Branislavu Ivanoviću, koji je čini se bio u ofsajdu, ali sudija to nije video, a Srbin je u nastavku matirao Hauarda.

Do kraja prvog dela viđen je još jedan pogodak, ali ovaj put u mreži "plavaca". Kevin Miraljas je odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Ako je prvo poluvreme bilo uzbudljivo, šta tek reći za drugih 45 minuta. Na nesreću domaćina u 67. minutu, Koleman, koji je bio asistent kod prvog gola Evertona, nesrećno pogađa mrežu svog čuvara.

No, samo koji minut kasnije, Ejden Mekgidi dokazuje da "karamele" nisu pogrešile kada su ga prošle sezone dovele iz Spartaka. Lepo e Irac uposlio Stivena Nejsmita, koji je smanio rezultat i vratio Everton u igru. Za 4:2 pobrinuo se Nemanja Matić , koji je postigao baš lep gol. Pored dvojice čuvara poslao je loptu u bliži golmanov ugao, iako su obojica defanzivaca, a verovatno i svi na terenu očekivali šut u kontra ugao.

Da je daleko od starog gvožđa pokazao je Samuel Eto. Kamerunac je na debiju za Everton postigao gol i po treći put na ovoj utakmici domaćin je ponovo bio u igri za barem bod. Da je Čelsi mašina videlo se u toj završnici. Matić odlično poslužuje Ramiresa koji postiže peti gol za Čelsi u 77. minutu, a tačku na duel stavio je Dijego Kosta, koji je rutinski rešio situaciju "jedan na jedan" sa golmanom.

Učlanjen(a)
18.06.2014
Poruka
211
Aspilikueta Čelsijev još pet godina!

Izvor: Sportske.net

Cezar Aspilikueta je potpisao novi ugovor sa ekipom iz Londona i ostaće tamo do 2019. godine.

Verovalo se da će izgubiti mesto u timu Čelsija na početku ove sezone dolaskom Filipea Luisa, ali Žoze Murinjo nije želeo tek tako da smesti Cezara Aspilikuetu na klupu.

Igrao je sve tri utakmice kao starter, a danas je potpisao novi, petogodišnji ugovor sa ''Plavcima''.

Aspilikueta poznatiji kao Dejv je do sada odigrao 95 utakmica za Čelsi, a postigao je i jedan gol u meču finala Liga kupa protiv Arsenala.

Prošle godine je bio nezamenjiv član zadnje linije Čelsija koja je primila samo 27 golova u 38 mečeva.