Highlights: Sarajevo vs Borussia Monchengladbach

• 10:31

• Izvor: Sportske.net
Uzavrela je atmosfera pred današnji revanš meč kvalifikacija za ligu Evrope između Neftčija i Partizana. Smirene glave, na kamenice treba reagovati golovima.

Ne tako sjajna uvertira pred večerašnji meč u Bakuu.

Predstavljeni kao navijači Nefčija, huligani su kamenicama zasuli autobus sa fudbalerima i stručnim štabom FK Partizan koji se sinoć vraćao sa stadiona na kojem se igra večerašnja utakmica.
Naime, tokom prvih 15 minuta, koliko je trening Partizana bio otvoren za javnost, okupljeni navijači Nefčija vređali su i gađali fudbalere Partizana a sve je pratio delegat sutrašnje utakmice.

Da li je okidač ovakvih scena potegnut u Beogradu?

Naime, pre polaska crno-belih na revanš u Azerbejdžanu nepoznati počinioci slikali su spomenik bivšem predsedniku zakavkaske zemlje Hejdaru Alijevu sa jermenskom zastavom što je shvaćeno kao ozbiljna provokacija.

Na društvenim mrežama objavljene su fotografije na kojima se na potstamentu spomenika Alijevu u Tašmajdanskom parku vidi jermenska zastava. Objavljene su i fotografije mladića koji pokazuje srednji prst pred spomenikom Alijevu.

Bilo kako bilo, iako se verovalo da će ovogodišnji susret azerbejdžanskog i srpskog kluba proći bez incidenata koje smo prethodnog puta gledali u Beegradu, to se nije dogodilo. Na igračima je da se koncentrišu isključivo na teren, gde će zasigurno biti vrelo kao i na sinoćnom treningu.

Neka bude tako – oni vas kamenicama, vi njih golovima!

Naime, Partizan je u Baku stigao sa rezultatom 3:2, Neftči ima dobru osnovu u vidu dva gola na gostujućem terenu, njihov trener priželjkuje pa makar i minimalnu pobedu.

„Greškama i autogolovima smo dozvolili Partizanu da na revanš dođe sa golom prednosti. Odgovara nam i 1:0. Ma, možemo i sa 2:1 da prođemo dalje. Napašćemo partizan od početka utakmice, nemam u to dilemu.“, rekao je Bjukaga Hadžijev.

Njegov kolega na klupi Partizana je svestan vreline terena, ali ne gubi nadu i veru u svoje igrače i tim.

Znaju se ambicije, došli smo da na vrućem terenu odigramo dobru utakmicu.

"Ovaj tim ima dovoljno znanja, želje i iskustva da to i uradi. Naš cilj je jasan, želimo da se nađemo u grupnoj fazi Lige Evrope. Za prolaz će nam biti potrebna koncentracija svakog trenutka, da ne pravino početničke greške kakve smo pravili na prvoj utakmici, kao i da imamo veći procenat iskorišćenih šansi nego na prethodnoj utakmici.", istakao je Nikolić.

Utakmica u Bakuu počinje u 18 sati.

Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Bravo, Partizane! Iz DŽUNGLE u Ligu Evrope!

• 19:55

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope šesti put u svojoj istoriji nakon što su u revanš susretu plej-of faze kvalifikacija savladali Nefči rezultatom 1:2 u Bakuu.

Vicešampion Srbije plasirao se u grupnu fazu Lige Evrope nakon što je u revanš susretu plaj-of faze kvalifikacija savladao Nefči u Bakuu rezultatom 1:2 (0:1) a ukupno 5:3!

Nefči - 30 Stamenković, 2 Kardoso, 3 Denis Silva, 5 Junušade, 7 A. Abdulajev, 9 Flavinjo (od 54' Bruno Bertući), 10 Vobaj (od 83' Masimov), 15 Ramos, 18 Kaue, 19 Seidov (od 54' Kanales), 90 Nfor
Partizan
- 25 Lukač, 4 Vulićević, 5 Petrović, 6 Stanković, 30 B. Ilić, 8 Brašanac, 18 Drinčić, 14 Grbić (od 60' S. Ilić) 17 A. Živković (od 94' Ostojić), 27 Lazović (od 84' Pantić), 32 Škuletić

Očajan teren i ne tako "vruća" atmosfera dočekali su fudbalere Partizana u revanš susretu plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope u Bakuu.

Trener Marko Nikolić napravio je jednu promenu u startnoj postavi u odnosu na duel u Beogradu pošto je umesto Nikole Ninkovića od prvog minuta zaigrao Andrija Živković.

Prva uzbuđenja viđena su već u četvrtom minutu susreta kada su obe ekipe imale po jednu sjajnu priliku za postizanje gola. Najpre je Škuletić izašao pred Sašu Stamenkovića ali je bivši golman Zvezde dobro intervenisao i izbacio loptu pre driblinga koji bi napadaču Partizana omogućio da nesmetano uputi loptu ka praznoj mreži.

Nekoliko sekundi kasnije na drugoj strani Nefči stiže do prilike preko Abdulajeva ali Milan Lukač otklanja opasnost prvom od dve sjajne intervencije, koliko ih je imao u prvom delu susreta.

Većih uzbuđenja od tog trenutka nije bilo ni pred jednim golom iako su obe ekipe u nekoliko navrata stizale u opasnu zonu protivničke polovine.

Sredinom prvog poluvremena Partizan stiže do gola koji je crno-belima otvorio vrata grupne faze Lige Evrope a strelac je bio Petar Škuletić. Andrija Živković je bacio u vatru robusnog napadača Partizana a Škuletić je podboo loptu i prebacio istrčalog Stamenkovića i zatresao mrežu Nefčija!

Od tog trenutka crno-beli nepotrebno prepuštaju posed lopte domaćinu a Nefči do najbolje prilike stiže u 33. minutu preko Vobaja. Očajan teren umalo je prevario Lukača koji krajnjim naporom brani loptu koja nezgodno odskače i šalje je u korner.

Do odlaska na odmor mogao je i Flavinjo da donese izjednačenje Nefčiju ali je lošim prijemom lopte u petercu učinio uslugu odbrani Partizana pa se na odmor otišlo sa prednošću beogradskih crno-belih od 0:1.

Drugo poluvreme donelo je velika uzbuđenja, pre svega zahvaljujući pogotku do kojeg su domaći stigli u ranoj fazi nastavka utakmice.

Posle prekida na sredini terena Petrović i Brašanac očajno reaguju kod pasa Vobaju pa tamnoputi fudbaler Nefčija neometan ulazi u šesnaesterac i poravnava rezultat na 1:1 već u 58. minutu!

Od tog trenutka strasti su se rasplamsale na terenu, domaći su demonstrirali kako se igra fudbal u opštinskim ligama naše zemlje pošto su do kraja utakmice "lomili noge" fudbalerima Partizana pri svakom kontaktu sa loptom.

Još jedna loša reakcija odbrane Partizana umalo je omogućila azerbejdžancima da već u 66. minutu povedu sa 2:1 ali je u toj situaciji Milan Lukač još jednom fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu posle udarca Rezerviste Kanalesa.

Od tog trenutka pritisak domaćih jenjava a crno-beli ne koriste prilike da stave tačku na ovaj meč nakon sjajnih asistencija Živkovića za Škuletića i Lazovića. Udarac Petra Škuletić zaustavio je Stamenković dok je Lazović dosta loše reagovao minut kasnije kada je loptu poslao pored stative.

Završnica utakmice donela je pravi haos na terenu. Domaći su bili nemoćni da ugroze Lukača pa su još žešćim startovima krenuli na igrače Partizana. To je prvo rezultiralo crvenim kartonom za Nfora a u nadoknadi vremena za još dvojicu igrača Nefčija.

Partizan je u 92. minutu preko Petra Škuletića stigao do pobede a onda je usledio haos na terenu i divljačko ponašanje fudbalera Nefčija!

U gužvi koja je nastala sevali su udarci a sudija je isključio još dvojicu igrača domaćeg tima pa je predstavnik Azerbejdžana utakmicu završio sa osmoricom igrača.

Šteta je samo što je u toj gužvi i junak utakmice Petar Škuletić zaradio isključenje pa verovatno neće biti u prilici da igra na startu grupne faze Lige Evrope.

Partizan će rivale dobiti u petak žrebom u Monaku koji je zakazan za 13 časova.

Tanjug | 17. septembar 2014. 19:13 | Komentara: 0
Engleski klub doputovao je bez Nasera Čadlija, Emanuela Adebajora, Muse Dembelea, Denija Rouza i kapitena Junesa Kabula. Izvešću najjači i najodmorniji tim u ovom trenutku – kaže menadžer “pevaca”

Maurisio Poketino (u sredini) i Benžamin Stambuli (desno)

Menadžer Totenhema Maurisio Poketino rekao je u Beogradu da će na utakmici protiv Partizana u Ligi Evrope izvesti kombinovani sastav.

U srpsku prestonicu engleski klub doputovao je bez čak petorice fudbalera, Nasera Čadlij, Emanuela Adebajora, Muse Dembelea, Denija Rouza i kapitena Junesa Kabula.

- Nekolko igrača ostalo je u Londonu iz različitih razloga. Ipak, smatram da imamo dobru ekipu, ovo je lepa prilika da se dokažu neki drugi igrači. U četvrtakću izvesti najjači i najodmorniji tim u ovom trenutku, napadač Roberto Soldado oporavio se od povrede i naverovatnije će igrati - rekao je Poketino na konferenciji za medije na stadionu Partizana.

Na pitanje novinara da li je razlog izostanka Rouza incident u kojem je učestvovao pretprošle godine igrajući za mladu reprezentaciju Engleske protiv Srbije u Kruševcu, Poketino je odgovorio odrečno.

- To nije razlog, Rouz je bio umoran posle utakmice sa Sanderlendom. Svi znamo situaciju od pre dve godine, ali on nije tražio da bude oslobođen od sutrašnje utakmice. Razlog je isključivo sportske prirode, Rouz je zaboravio incident kao i svi mi - kazao je menadžer Totenhema.

Poketino je istakao da respektuje tim Partizana, kao i da zna dosta o klupskoj istoriji crno-belih.

- Videli smo tim Partizana, igraju dosta brzo, imaju dosta mladih i talentovanih igrača. Pričao sam sa crnogorskim selektorom Brankom Brnovićem, mojim bivšim saigračem, i dao mi je dosta informacija. Očekujem težak meč i vruću atmosferu - naglasio je argentinski stručnjak.

On je dodao da je informacije o Partizanu dobio i od svog igrača, mladog reprezentativca Srbije Miloša Veljkovića, i najavio da bi on sutra mogao da bude u sastavu.

- Nama je Liga Evrope prioritet, jer osvajač trofeja može da izbori mesto u Ligi šampiona - poručio je Poketino.

Defanzivni igrač sredine terena, francuski internacionalac Benžamin Stambuli, takođe je rekao da očekuje težak meč, ali i pobedu svog tima.

- Totenhem uvek ide na pobedu, takav slučaj biće i sutra. Znamo da igramo protiv dobre ekipe, koja je uspešno krenula u domaćem prvenstvu. Ipak, smatram da smo kvalitetniji od Partizana i očekujem tri boda -rekao je Stambuli.

Utakmica prvog kola C grupe Lige Evrope između Partizana i Totenhema igra se sutra od 19 sati na stadionu u Humskoj.

Tanjug | 17. septembar 2014. 21:23 | Komentara: 0
Izuzetno poštujem srpsku reprezentaciju, ali ne poznajem dovoljno ekipu Partizana. Kako bilo mi idemo na pobedu, kaže brazilski reprezentativac

Fudbaler Totenhema Brazilac Paulinjo, rekao je večeras da respektuje tim Partizana, ali da njegov tim želi pobedom da započne takmičenje u Ligi Evrope.

- Očekujem dobar meč, a mi moramo da krenemo pobedom. Znamo da je Partizan dobar tim, gledali smo snimke njihovih mečeva i videli da imaju dosta talentovanih igrača. Ipak, nama su bitna tri boda i nadam se da ćemo ih osvojiti -kazao je Paulinjo na stadionu Partizana posle treninga londonskog kluba.

Paulinjo je istakao da izuzetno poštuje srpske fudbalere, a posebno je izdvojio igrače Čelsija, Branislava Ivanovića i Nemanju Matića.

- Igrao sam nedavno protiv Srbije u dresu reprezentacije i video da imaju dosta dobrih igrača. Izuzetno poštujem srpsku reprezentaciju, ali ne poznajem dovoljno ekipu Partizana - naveo je Paulinjo.

Njegov saigrač, mladi reprezentativac Srbije Miloš Veljković, rekao je da je srećan zbog povratka u zemlju.

- Nikada nisam igrao na stadionu Partizana, ali nisam siguran da ću sutra biti u startnoj postavi. Ne poznajem dovoljno ekipu crno-belih, znam samo Živkovića, Petrovića i Brašanca iz mlade reprezentacije. Znam da Brašanac neće igrati zbog povrede. Idemo na pobedu i verujem da ćemo to i ostvariti. Imamo dobar tim i nadamo se da možemo da osvojimo Ligu Evrope - kazao je Veljković.

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Sevilja i Dnjipro za trofej LE!
Fudbaleri Sevilje i Dnjipra sastaće se u finalu ovogodišnje Lige Evrope.

Izvor: B92

Sevilja je u revanšu pobedila Fiorentinu u Italiji sa 2:0 i tako se sa ukupnih 5:0 plasirala u veliko finale, dok je Dnjipro mnogo teže prošao.

Heroj trijumfa ukrajinske ekipe je Jevgen Seleznjov koji je postigao jedini gol u revanšu u 58. minutu. U Firenci uošte nije bilo uzbuđenja. Gosti su došli sa ubedljivih 3:0, a već u prvom poluvremenu revanša otklonili su svaku dilemu. Karlos Baka pogodio je u 22, a Danijel Kariko u 27. minutu za ubedljiv trijumf španskog tima.

Sevilja ima priliku da odbrani trofej Lige Evrope i osvoji ga četvrti put u poslednjih 10 godina, dok je Dnjipro samim plasmanom u finale ostvario najveći uspeh u istoriji kluba. Treba istaći i da je srpski sudija Milorad Mažić delio pravdu u Kijevu zajedno sa pomoćnicima Milovanom Ristićem, Daliborom Đurđevićem i Dejanom Petrovićem.

Finalni meč na programu je 27. maja u Varšavi, a pobednik će osim trofeja dobiti i još jednu veliku nagradu - plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Tok mečeva:

Prvi gol večeri postignut je u Firenci, a strelac je bio anpadač Sevilje Karlos Baka. On se u 22. minutu najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru posle prekida sa desne strane i doneo je prednost svojoj ekipi. To je i definitivno odlučilo prvog finalistu, pošto je domaćinu bilo potrebno pet datih bez primljenog gola da bi prošli dalje.

Gosti iz Španije duplirali su prednost u 27. minutu. Posle prekida i povratne lopte, Karisko je bio najborbeniji u petercu i nije imao težak posao - 2:0. Taj rezultat ostao je do poluvremena, pa je već tada bilo jasno ko će u finale. Priliku da ublaži debakl Fiorentina je imala u 67. minutu, ali je Josip Iličić promašio penal.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je meč završen rezultatom 2:0 u korist gostiju iz Španije.

Na duelu u Kijevu posle 45 minuta nije bilo golova, a Dnjipro je poveo u 58. minutu. Strelac je bio Seleznjov posle odličnog prodora Konopljanke na levoj strani. Usledila je erupcija oduševljenja na stadionu u Kijevu.

Po veoma teškom terenu natopljenom kišom ekipa Napolija krenula je tek posle primljenog gola ofanzivno, pa je publika u Kijevu strepela u samom finišu. Imao je i Dnjipro nekoliko opasnih šansi iz kontre, ali se pre svega opredelio na odbranu svog gola i to je odlično radio.

Napoliju je ponestajalo snage što se meč bližio kraju i gosti iz Italije nisu do kraja uspeli da postignu gol koji bi im obezbedio produžetke. Domaćin je uspeo da ostvari ogroman uspeh, a srazmerno tome bilo je i slavlje na tribinama.