19.02.2011
Poruka
1.588
Het-trik Darka Lazovića za novu pobedu Zvezde!

Tri pogotka Darka Lazovića doneli Zvezdi pobedu protiv Čukaričkog (4:1). Strelci još Mrđa i Mandić.
Darko Lazović postigao prvi het-trik u crveno-belom dresu i doneo Zvezdi novu pobedu. Ovoga puta, na Marakani je savladan Čukarički sa 4:1, pa je Zvezda ponovo na čelu tabele Super lige sa tri boda više od Partizana.

Zvezda je povela već u trećem minutu golom Lazovića. Vezista crveno-belih pretrčao je nekih 20 metara, lako prošao pored odbrambedih igrača Čukaričkog i lako savladao golmana Borivoja Ristića.

U narednih 20 minuta igralo se uglavnom na sredini terena, a prvu narednu priliku Zvezda je imala u 29. minutu, ali je Dragan Mrđa loše šutirao glavom posle dobrog centaršuta Lazovića.

Prednost Zvezde su mogli da dupliraju Filip Kasalica i kapiten Nenad Milijaš, ali su i oni bili neprecizni.

Posle nekoliko propuštenih prilika, usledila je kazna, pa je Čukarički došao do izjednačenja u 42. minutu.

Dejan Kelhar je želeo da loptu glavom doda Savi Pavićeviću, ali je ona stigla do Staniše Mandića, koji je izbio sam ispred Bobana Bajkovića i bez većih problema je doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Crveno-beli su, ipak, na odmor otišli s prednošću, pošto je Lazović u 45. minutu, posle odličnog dodavanja Nejca Pečnika, još jednom savladao Ristića.

Već na početku drugog dela igre Zvezda je ponovo preko Lazovića postigla i treći gol. Lukas Pjasentin je prethodno oborio Mrđu u šesnaestercu, pa je sudija pokazao na belu tačku, a Lazović je bio precizan za 3:1 u 50. minutu.

Samo nekoliko minuta kasnije Milijaš je iz slobodnog udarca pogodio prečku, ali je Zvezda dobru igru materijalizovala u 56. minutu.

Ponovo je Lazović odigrao ključnu ulogu, šutirao je sa 16 metara, a na odbijenu loptu je naleteo Mrđa koji je glavom smestio u mrežu.
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/Cr5O9NRXHiU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Učlanjen(a)
18.11.2013
Poruka
295
Vraćanje svih dugova Zvezdi ne garantuje licencu!
  • 16. april 2014.

• 15:03

• Izvor: Beta
Generalni sekretar Crvene zvezde objasnio je da bi UEFA nogla da kazni klub čak i kad bi svi dugovi odmah bili isplaćeni, čime je indirektno potvrdio da crveno-beli ne drže sopstvenu sudbinu sto posto u svojim rukama.

Generalni sekretar fudbalskog kluba Crvena zvezda Miodrag Zečević belodanio je danas da crveno-beli duguju manje od pet miliona evra i da UEFA odluku o izdavanju licence bazira na osnovu trogodišnjeg monitoringa.

"Objektivni uslovi za izdavanje licence na današnji dan su optimistički, ali monitoring za izdavanje licence traje tri godine. Vama se ne ceni da li ste danas izmirili svoje obaveze, monitoring traje tri godine. Dokumentacija koju smo dobili od UEFA je obimna, ima više od 50 strana i to sada analiziramo", rekao je Zečević novinarima na stadionu Zvezde.

Evropska fudbalska unija zapretila je Zvezdi kaznama zbog kršenja finansijskih propisa, među kojima su i neisplaćena dugovanja prema bivšim igračima.

"Mi odgovor UEFA treba da damo najkasnije do 23. aprila. Posle 23. aprila procedura se nastavlja. Oni će dobiti naše izjašnjenje i nastavljamo dalje. Ne može tačno da se izračuna koliko dugujemo. U ovom trenutku radi se o relativno malom novcu. Cifra je daleko manja od pet miliona evra, koliko su pojedini mediji objavili", kazao je Zečević.

Generalni sekretar Zvezde je dodao da će se u narednih nekoliko dana više znati o tome koja je cifra u pitanju ali je još jednom objasnio da odluka o eventualnoj kazni ne mora uopšte da zavisi od odgovora koji će klub uputiti UEFA.

"Mi sada možemo da izmirimo sve obaveze, a UEFA može da kaže da naš fer-plej nije bio u redu u prethodnom periodu, i onda to što smo platili dugove neće mnogo vredeti. Ključna stvar je da oni procene kako je klub radio u prošle tri godine" zaključio je Zečević.

Generalni sekretar Crvene zvezde nije želeo da komentariše kakvu bi kaznu UEFA mogla da izrekne Zvezdi jer, kako je rekao, još uvek ne zna ni kakav će odgovor klub poslati do 23. aprila na adresu Evropske fudbalske unije

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Njeguš: Cilj je ostati nepobeđen u Pazaru
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/6Fm2osrFRLU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Bez navijača Zvezde u Novom Pazaru
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/SRXcVlB87hw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Zvezda "preživela" Pazar
Kapiten Crvene zvezde fantastičnim pogotkom doneo crveno-belima pobedu na teškom gostovanju u Novom Pazaru. OFK Beograd i Rad zabeležili izuzetno bitne trijumfe u borbi za opstanak.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Novog Pazara sa 1:0, u utakmici 24. kola Superlige Srbije. Jedini pogodak na susretu postigao je kapiten beogradskog kluba Nenad Milijaš u 17. minutu iz slobodnog udarca sa tridesetak metara.

Navijač Zvezde pao sa tribine!
Jedan od navijača crveno-belih pao je sa zaštitne ograde dok je pokušavao da okači zastavu. Povređeni navijač odvezen je u novopazarsku bolnicu i nakon što mu je ukazana lekarska pomoć on se vratio na stadion.
Crveno-beli su dva minuta posle vođstva mogli do ubedljivije prednosti, ali je golman domaćina Marko Šimić odlično odbranio šut Dragana Mrđe.

Pazar je u finišu prvog poluvremena imao nekoliko vezanih šansi za izjednačenje, a najbolju je propustio Admir Kecap, koji je neometan loše šutirao iz prve posle centaršuta iz kornera.

Gosti su u 60. minutu mogli do drugog gola, ali je Šimić odbranio penal koji je izveo Darko Lazović. Do jedanaesterca je došlo kada je Ibrahim Arifović sapleo Nejca Pečnika u kaznenom prostoru.

Posle penala utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta, pošto su domaći navijači ubacivali predmete na teren.

Do kraja utakmice nisu viđene izglednije prilike, a Novi Pazar je do boda mogao u poslednjim trenucima susreta, ali je golman crveno-belih Boban Bajković odbranio šut domaćina iz velike daljine.

Veoma značajne bodove u borbi za opstanak osvojio je Rad kod kuće pobedom nad ekipom Javora (1:0) i OFK Beograd u Kragujevcu, gde je slavio pobedu protiv domaćeg Radničkog sa 3:1.

Fudbaleri Spartaka pobedili su danas u Subotici ekipu beogradskog Voždovca sa 1:0 u prvoj utakmici 24. kola Superlige Srbije.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je bivši reprezentativac Srbije Veseljko Trivunović u 23. minutu.

Čini se da je ovom pobedom, sedmoj u Superligi, ekipa Spartaka u velikoj meri prebrinula brige oko opstanka u elitnom takmičenju.

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/xDs_5w0BoZ8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Стојановић и Павићевић пред Раднички Ниш
Још шест утакмица остало је фудбалерима Црвене звезде до краја првенствене трке. Нова препрека Милијаша и другове очекује већ сутра, када ће црвено-бели дочекати екипу Радничког из Ниша.

Променљива форма "Реала са Нишаве" никако не сме да завара, а управо о томе су и говорили тренер Црвене звезде Славиша Стојановић и дефанзивац Саво Павићевић, који упозоравају да је Раднички изузетно квалитетна екипа.

- Још једном наглашавам да нас очекује веома тешка утакмица против доброг противника. Раднички је заиста добра екипа, која има доста добрих играча. За креацију је задужен Стојановић, који је и мозак екипе. Њему раме уз раме је и Крстић, и њих двојица су најбитнији шрафови у везном реду и веома су непредвидиви. Ту је и Тришовић који може играти на две позиције, игра у дефанзивној линији али има изванредан ударац левом ногом. Ћулум, као веома висок штопер, што је и иначе одлика свих њихових штопера. Пауљевић који делује по десној страни, и има капацитет да се понавља у нападу. Капитен Павловић, Пејчић... Кажем, то је једна стабилна екипа веома искусна, која има тачно распоређене улоге у свом тиму. Тешка утакмица нас чека, али као и увек, ми се питамо. Свесни смо квалитета противника, али свесни смо и својих квалитета. Уколико будемо на свим нивоу, сконцентрисани искључиво на терен, уз помоћ наших навијача, можемо до новог тријумфа - рекао је Стојановић.

Фудбалер који уз Дејана Келхара чини стуб Звездине одбране овог пролећа, Саво Павићевић, свестан је тежине утакмице која ће бити одиграна у уторак 22. априла са почетком у 18. часова.

- Знамо да је Раднички добар и чврст тим, и да нам сутра неће бити нимало лако. Улог је изузетно велики, али знамо чему тежимо. Надамо се победи, како бисмо задржали предност у односу на вечитог ривала. Сигурно да прија када знамо да имамо 14 победа у низу, и ја се надам да ћемо сутра остварити и 15. али оно што је најважније је да у мају будемо први - рекао је Павићевић.

Стојановић за сутрашњи мећ неће моћи да рачуна на Дауду који је већ извесно време ван строја, као ни на играче који су суспендовани због картона.

- Проблема са повредама немамо, не рачунајући Дауду који је тек почео да тренира, али имамо неколицину суспендованих играча. Због картона, остали смо без Петковића, Мијаиловића и Касалице, тако да ћемо морати да реагујемо. Немам луксуз да тактизирам и евентуално сачувам неке играче од добијања картона, јер морамо изаћи у најјачем саставу - напоменуо је Стојановић, и прокоментарисао да не размишља о статистикама, као ни вечитом дербију.

- Наравно да је лепо кад побеђујемо, када смо први, али тек у мају ћемо подвући црту и видети где смо и шта смо урадили. Сви пишу већ сада о дербију, и то и јесте посао новинара, али мој посао је да се сконцентришем на прву наредну утакмицу. Очекујем да и играчи исто тако размишљају, и верујем у позитиван резултат на сутрашњој утакмици - закључио је Стојановић.

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Zvezda sve bliža tituli

Crvene zvezda pobedila je na Marakni Radnički iz Niša 2:0 pa je na čelu tabele Superlige Srbije odmakla velikih šest bodova drugoplasiranom gradskom rivalu i braniocu titule, Partizanu.

Zvezda se ovom pobedom značajno približila osvajanju šampionske titule posle šest sezona, pošto sada ima šest bodova više od Partizana, koji je poražen u Kruševcu od Napretka.

S druge strane, Jaogodina je posle preokreta pobedila "građevinare", kojima predstoji teška borba za opstanak u ligi. Golove za "ćurane" postigli su Aleksandar Pešić u 37. i 69. minutu i Filip Arsenijević u 80. Jedini gol za Rad postigao je Andrija Luković u sedmom minutu.

Zvezda je pred oko 17.000 gledalaca upisala 15. uzastopnu prvenstvenu pobedu, kojom je stekla šest bodova prednosti u odnosu na Partizan, koji je još uvek aktuelni šampion Srbije.

Strelci na utakmici 25. kola bili su Đorđe Rakić u 50, što je bio njegov prvenac u dresu crveno-belih, i Dragan Mrđa u 75. minutu.

Ekipa Crvene zvezde lošije je odigrala prvo poluvreme, kao da je bila sputana neočekivanim porazom Partizana u Kruševcu. Domaći fudbaleri stvorili su samo dve šanse, a uspešno je intervenisao golman Nišlija Filipović.

Početkom drugog dela susreta domaćin je poveo golom Rakića posle odlične asistencije Miloša Ninkovića, a kada je Mrđa doneo vođstvo od 2:0 crveno-beli su do kraja bez problema kontrolisali situaciju na terenu i mirno okončali utakmicu.

Na utakmici u Jagodini prva do prednosti stigla je ekipa Rada, posle lepog udarca Lukovića sa oko 20 metara. Jagodina je do izjednačenja uspela da dođe do kraja prvog dela susreta, a strelac prvog gola za "ćurane" bio je Pešić posle centaršuta sa desne strane.

Pešić je sredinom drugog poluvremena doveo Jagodinu do prednosti iz jedanaesterca, da bi konačan rezultat postavio Arsenijević u samoj završnici utakmice.

Jagodina je ovom pobedom uhvatila priključak za trećeplasiranim Čukaričkim, pa sada ima 40 bodova, jedan manje od "brđana", koji su poraženi od Vozdovca sa 0:2.